Ana Sayfa » Genel Kültür » Gazapizm Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Tüm Albümleri

Gazapizm Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Tüm Albümleri


Asıl adı Anıl Murat Acar olan Gazapizm, 20 Temmuz 1988 tarihinde Elazığ’ da dünyaya gelmiştir. Kürt kökenli olan Gazapizm, Türk rap müziğin önce gelen isimlerinden birisidir. Türkçe rap müzik ile 2003 yılında tanışan Gazapizm, kurduğu müzik şirketi üzerinden çalışmalarını sürdürmüştür.
Gazapizm’ in popüler olmasının en önemli nedenlerinden birisi, yaptığı rap şarkılarını sokak ağzı ile söylemesidir. Farklı tarzı ile kısa sürede binlerce hayrana hitap etmeyi başarmıştır. Müziğe olan ilgisi nedeniyle kendi müzik şirketi olan Argo İzmir’i kurmuştur.

ÇUKUR DİZİSİ MÜZİKLERİ İLE ŞÖHRETİNİ ARTIRDI


Kurduğu müzik şirketi üzerinden bestelerini hayata geçirmeye devam eden Gazapizm, 2014 yılında Yeraltı Edebiyatı albümünü piyasaya sürmüştür. Art arda albümlerini çıkartan ünlü rapçi, çzellikle milyonlarca izleyicisi bulunan Çukur dizisinde “Heyecanı Yok” isimli şarkıyı besteleyerek hayran kitlesini kısa sürede artırmayı başarmıştır.


Gazapizm besteleri sayesinde Türk dizilerinde rap müzik daha fazla ön plana çıkmaya başlamıştır. Çukur için hazırladığı rap şarkının kısa sürede beğeni toplamasının ardından dizinin bir diğer şarkısı “Kalbim Çukurda” şarkısını bestelemiş ve seslendirmiştir.

2020 YILININ EN ÇOK DİNLENEN ŞARKISINI HAZIRLADI


Rap müzik dendiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi olmayı başaran Gazapizm, 2020 yılında Türkiye’ de çıkardığı “Unutulacak Dünler” şarkısı ile pandemi sürecinde en çok dinlenen şarkıcılardan birisi olmayı başarmıştır.

Gazapizm’ in Albümleri:


Perişan (2022)
Yeraltı Edebiyatı (2014)
Bir Gün Her Şey (2016)
Hiza (2020)

Gazapizm’ in Single’ları:


Heyecanı Yok” (2017)
Kalbim Çukurda” (feat. Cem Adrian) (2018)
Ölüler Dirilerden Çalacak” (2018)
Alem – i Fani” (Gripin ile birlikte; İyi Oyun Film Müziği) (2018)
Unutulacak Dünler” (2020)

Gazapizm’ in Aldığı Ödüller:


2018 – Altın Kelebek Ödülleri – Yılın Şarkısı – “Heyecanı Yok”
2018 – GQ Türkiye Men Of The Year Ödülleri – Yılın Kendini Gösteren Müzisyeni – Gazapizm

Kaynak : Muzik indir – Muzikmp3indir.com

4.4/5 - (7 Oy)
Yorum yapın