Ana Sayfa » Genel » KARGO TAKİP

KARGO TAKİP

Gelişen teknoloji ile birlikte kargoları takip etmek de oldukça kolaylaştı kargotakip.org Sitesiyle kargolarını takip edebilir kargolarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

PTT KARGO TAKİP

Sipariş verdiğiniz ya da göndermek istediğiniz kargonuzu size verilmiş olan ya da sms yoluyla gönderilmiş olan kargolarınızı kargo takip koduyla takip edebilirsiniz.

Kargo TAKİP kodu nedir?

Kargo takip kodu kargonuzun aslında kimliğidir. Seri rakamlardan ya da rakam ve harflerden oluşur. Bu kod ile kargonuzun şu anda nerede olduğunu size ne zaman ulaşacağını bilgisini verir.

KARGO TAKİP KODUM YOK NE YAPMALIYIM?

Kargo takip kodunuz sipariş veridiniz ürünün altında yazar eğer kargo gönderecekseniz gönderecek olduğunuz kargonun fişinde yazar. Tüm bunlar bulunmuyorsa kargo aldığınız ya da gönderecek olduğunuz kargo şirketinin müşteri hizmetlerini arayıp isim soy isim vererek kargo takip kodunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun dışında kargonuzu vermiş olduğunuz şubeye giderek kargo takip kodunuzu öğrenebilirsiniz.

PTT KARGO TAKİP AŞAMALARI

Eğer kargonuz bir internet alışverişi ise öncelikle;

 • Siparişinizi sepetinize ekleyin.
 • Sepetinizde bulunan ürünü satın al butonuna basarak satın alma işlemini gerçekleştirin.
 • Daha sonra alışveriş sitesinin size vermiş olduğu ürünün altında yazan sipariş takip numarasını herhangi bir yere kaydedin.
 • Siparişinizi kargotakip.org sitesinden takibini yapabileceğiniz gibi sipariş verdiğiniz ürünü PTT resmi internet sitesinde girip kargo takip butonunun olduğu ekrana kargo takip numaranızı yazarak kargonuzun şu anda nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Eğer kargonuz bir internet alışveriş değil başka bir adrese teslimat edilecek kargo ise şubeye gittiğinize kargodaki personel tarafından kargonuz paketlenerek kargo takip kodunuzu size bir fiş ile ya da telefonunuza göndereceği sms yoluyla kargo takibinizi gerçekleştirebilirsiniz. PTT kargo ile yaptığınız kargo işlemlerinde kargo takip numaranız yoksa şubeye giderek ya da PTT müşteri hizmetlerine 444 1 788 bu numaradan ulaşabilirsiniz kargo takip numarası alabilirsiniz.

PTT KARGO HANGİ GÜNLER HİZMET VERMEKTEDİR?

PTT hafta içi 08.30-17.30 arası hizmet vermektedir. Hafta sonu sadece cumartesi günü de hizmet vermektedir. Cumartesi günleri ise 09.00-13.00 saatleri arasında standart kargo işleyişi sürmektedir. Ancak 13.00-17.00 saatleri arasında müşterilerin gönderilerinin kabulü ve teslimi sadece şubelerden yapılmaktadır. Pazar günleri ve resmî tatillerde ise kapalıdır.

PTT KARGO TESLİMATI NE ZAMAN YAPILIR?

PTT kargoyla gönderilen kargolar kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor. Kargoların kurumlara veriliş süresi de teslimatı etkileyen durumlardan biridir. Belirtilen teslim süreleri il merkezinden il merkezine ait standart sürelerdir. Köy adresli gönderiler için standart süreler köy dağıtım günlerine göre değişmektedir. Herhangi bir aksaklıktan ya da vermiş olduğunuz adreste olamamanızdan kaynaklanan aksaklıklardan dolayı teslim edilmeyen kargolarınız şubede (15) gün bekletilir. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

Kargo Takibin Faydaları Nelerdir?

 • Kargonun güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlar.
 • Kargonuzun kaybolmasının önüne geçer.
 • Hızlı bir teslim süreci yaratır.
 • Zamanında teslim edilmesinde katkıda bulunur.
 • Kargonun nerde olduğu bilgisini kesin bir şekilde sizinle paylaşır.
 • Tahmini teslim süresi hakkında bilgi verir.
 • Kargonun ulaştığı yer gibi bilgileri online olarak ulaşabilmenize olanak sağlar.
 • Verimli bir kargo takip süreci sürmenizi sağlar.

Bunun dışında sürat kargo takip gibi diğer firmaların kargo hakkında detaylarını öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın