Evde Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler

Evde Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler son zamanlarda en çok aratılanlar arsındadır. Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünün hayatımızı en çok etkileyen yanlarından biri de sosyal yaşam oldu. Bu dönemde insanlar karantina dolayısıyla eve kapanmak zorunda kaldılar ve böylece kendilerine, vakit geçirebilmek için boş zamanlarda yapılacak aktiviteler araştırdılar.

Evde Yalnızken Yapılabilecek 10 Şey

Eğer sizler de pandemi dolayısıyla veya yalnızca evde canınız sıkıldığı için bir aktivite arıyorsanız doğru yerdesiniz. Evde sıkılınca yapabileceğimiz şeyler hakkında hazırladığımız bu yazımıza dikkatlice okuyun.

Elbette bu aktiviteler sadece pandemi dolayısıyla eve kapalı olanlar için değil, herhangi bir sebepten evde canı sıkılanlar için de yapılabilecek en güzel ve eğlenceli aktivitelerdir. işte Evde Yalnızken Yapılabilecek 10 Şey;

1. Kitap okumak

Kitap Okumak

Kitap okumak insanın hayal gücünü ve zekasını geliştirir. Bunun yanında sıkılınca evde yapabileceğiniz en güzel ve en faydalı aktivitelerin başında gelir.

2. Puzzle Yapmak

Puzzle Yapmak

Uzmanlar puzzle yapmanın zekayı geliştirdiğini, günlük hayattaki pratikliği ve çözüm bulma becerisini arttırdığını söylüyorlar. Bunun yanında evde gerek tek başınıza gerek aile üyeleriyle veya arkadaşlarınızla yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden birisi.

3. Bir Hobi Edinmek

Hobi Edinmek

Eğer siz de tek başıma ne yapabilirim? diye merak ediyorsanız evde vakit geçirmenin en iyi ve kolay yolarından birisi de kendinize bir hobi edinmektir. Sıkıldığımızda yapabileceğimiz şeylere örnek olarak lego yapmak, elişi kağıdından çeşitli şekiller çıkartmak, bir dil öğrenmek, kıyafet tasarlamak, maket yapmak gibi birçok şey verilebilir.

4. Örgü Örmek

Örgü Örmek

Örgü örmek geçmişte de çok yapılan bir şeydir. Günümüzde eskiye göre daha az örgü örsek de bu elişi hala devam etmektedir. Genelde kadınların yaptığını görürüz fakat elbette erkekler de örgü örebilirler. Bunu ister kıyafet dikmek için ister oyuncak tarzı eşyalar dikmek için kullanabilirsiniz.

5. Blog Yazmak

Blog Yazmak

Blog yazmak günümüzde gelişen teknolojinin de yardımıyla oldukça popüler hale gelmiştir. Ancak bunun bilgisayarda yapmak istemiyorsanız veya böyle bir imkanınız yoksa, evde günlük de tutabilirsiniz.

6. Yoga & Meditasyon Yapmak

Dizi Ve Film İzlemek

Evde yapılacak aktivitelerden biri de Yoga ve meditasyon yapmaktır. Bunlar kendinizi huzurlu hissetmenizi sağlar. Bunun yanında bilim insanlarının kanıtladığı birçok olumlu etkisi de vardır. Bunlardan bazıları; zihninizin boşaltılması, stresi azaltma, kalp krizi riskini azaltma, kaliteli bir yaşam sürdürme, daha dinç bir vücuda sahip olma gibi çok önemli şeylerdir.

7. Dizi & Film İzlemek

Dizi & Film İzlemek

Dizi film izlemek de evde sıkılmadan vakit geçirmenin en kolay yollarından birisidir. Bunun yanında akşam yapılabilecek aktivitelere verilebilecek en güzel örneklerdendir. Eğer arzu ederseniz Netflix Dizi İzleme Sitesi yazımıza göz atabilirsiniz.

8. Müzik Dinlemek

Müzik Dinlemek

Müzik dinlerken hayal kurmak herhalde hepimizin yaptığı bir aktivitedir. Böylece zamanın nasıl geçtiğini anlayamayız bile. Bunun yanında müzik dinlemek çoğu zaman huzur vericidir. Ayrıca müzik dinlemek, Evde Yapılabilecek Aktiviteler Genç için de güzel bir örnektir

9. Resim Çizmek & Boyama Yapmak

Resim Çizin & Boyama Yapın

Özellikle resim çizmek yetenek isteyen bir uğraştır. Fakat eğer böyle bir yeteneğiniz yoksa bile boyama yaparak da çok güzel vakit geçirebilirsiniz. ‘Mandala’ adı verilen kitaplar bunun en güzel yollarından birisidir.

10. Oyun Oynamak

Oyun Oynamak

Oyun oynamak sağlık ve sosyal yaşam açısından her ne kadar sakıncalı hale gelebilse de bazı durumlarda da bir o kadar eğlencelidir. Bunun yanında oyun oynamak zeka gelişimine de yardımcı olabilir. Evde ne yapılır? sorusuna da güzel bir cevaptır. Fakat unutmayın, her şeyin bir sınırı vardır! Bunun yanında eğer dilersiniz Steam İndirim tarihleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Tek Başına Dışarda Yapılabilecek Aktiviteler

Tek başınıza aktivite yapmak istiyorsanız illa evde olmanıza gerek yok. Dışarda da tek başınıza birçok şey yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için Tek Başına Dışarda Yapılabilecek Aktiviteler başlığı altında en güzel aktiviteleri derledik. İşte onlardan bazıları;

1. Bisiklet Sürmek

Bisiklet Sürmek

İster doğada olsun ister şehir içinde, bisiklet sürmek yapabileceğiniz en güzel ve en faydalı etkinliklerdendir. Dışarıda yapılacak aktiviteler için de güzel bir örnek olan bu etkinliği ister spor amaçlı ister sadece eğlence amaçlı yapabilirsiniz.

2. Kamp Yapmak

Kamp Yapmak

Kamp yapmak özellikle bazı insanlar için adeta mükemmel bir aktivitedir. Bununla birlikte bu aktivite hem tek kişilik hem de birden fazla kişilik sayılan bir aktivite diyebiliriz.

3. Şehir Turuna Çıkmak

Şehir Turuna Çıkmak

İnsan bazen gündelik hayatın telaşesi ve yoğunluğu içerisinde yaşadığı şehri bile gezmeye vakit bulamıyor. Bunun yanında boş zamanlarınızda yaşadığınız şehirde ufak gezintiler yapabilirsiniz. Dışarda yapılacak aktivitelere en güzel örneklerden birisidir.

4. Masaj Yaptırmak

Çoğu zaman isten veya okuldan geldiğimizde oldukça yorgun oluyoruz. Çeşitli yerlerimizdeki ağrılardan şikayet edip duruyoruz. Bunlardan kurtulmanın ve huzurlu vakit geçirmenin bir yolu da masaj yaptırmak.

5. Bahçe İşleriyle İlgilenmek

Bahçe işleriyle ilgilenmek; huzur bulmak, iyi vakit geçirebilmek ve dünyadan bir süreliğine uzaklaşabilmek için bulunmaz bir nimettir. Eğer böyle bir imkanınınız varsa kaçırmamanızı tavsiye ederiz!

6. Fotoğraf Çekmek

Elbette ki fotoğraf çekmek bir ilgi işidir. Eğer sizin de bu alana ilginiz varsa profesyonel veya amatör kameranızı alın ve atın kendinizi dışarı! İster doğayı, şehri ister hayvanları, insanları fotoğraflayabilirsiniz.

Evde Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler Yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında dilerseniz aşağıdan diğer rehber videolarımıza göz gezdirebilirsiniz.

Arzu ederseniz bizdekalmasin.com bağlantısından da ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın