Ana Sayfa » Tanıtım » Bebek Nazar İğnesi Nedir?

Bebek Nazar İğnesi Nedir?

Bebek Nazar İğnesi Nedir? Yenidoğan dönemi, bebeğin anne karnında ne kadar kaldığına bakılmadan doğumdan sonra geçen 28 günü kapsar. Bu süreci bebeğin dış dünyaya alışma süresi de denilebilir. Bu dönemde bebeklere götürülen hediye seçenekleri çok fazla olsa da özel olmalıdır. Büyüme denilen insan evriminin en hassas ve muhtaç dönemine denk gelen bebeklik hediyeleri de bu sebeple kaliteli olmalıdır.

Bebeklik döneminde hediye olarak en çok nazar iğneleri gelir. Nazar iğnesi eskilerin inanışına göre bebeği koruyor. Günümüzde ise yine koruduğu inanılsa da daha çok aksesuar olarak tercih ediliyor. Bebeklerin kıyafetinde bu iğneler oldukça güzel duruyor.

Bebek nazar iğnesi, altın ya da gümüş gibi değerli metallerden hazırlanıyor. İğne denmesinin sebebi gerçekten bir iğnesinin olması. Dikiş kutularında bulunan çengelli iğnenin daha göz alıcı ve daha şık halini düşünebilirsiniz. İğnenin üstünde nazar boncuğu, dua ya da sevimli figürler yer alabiliyor.

Nazar İğnesi Modelleri Neler?

Tüm bebeklerimize maşallah demenin en güzel halidir nazar iğneleri. Maşallah bebek iğnesi alarak sevdiklerinizin bebeklerine armağan edebilirsiniz. Peki, nazar iğnesinin çeşitleri neler, diye merak ediyorsanız yazının devamını okumaya devam edebilirsiniz.

En klasik seçenekler arasında nazar boncuklu nazar iğneleri bulunuyor. Tatlı küçük bir halde iğnede bulunuyor. Nazar boncuklar iki farklı çeşitte bulunabiliyor. Yanında ek dua, maşallah yazısı, bebeğin ismi, minik ayaklar, uğur böceği ve taç figürleri de oluyor. Tamamen sade bir görüntüsü olanda olabiliyor taşlarla daha abartılmış hali de var.

Burada iğne genellikle hediye geldiği için sizin seçme şansınız olmuyor. Bu sebeple farklı bir iğne isterseniz kendinizde bebeğinize alabilirsiniz. Böylelikle her kombine uygun bir iğnesi olabilir.

Nazar İğnesi Nasıl Kullanılır?

Nazar iğnesinin kullanımı oldukça kolaydır. Bebeğinizin en dış kıyafetine görülebileceği şekilde iğnesini kullanarak takabilirsiniz. Genelde bebeğin yüzünden uzak ve görünür olan omuz taraflarının sırt bölümüne nazar iğnesi takılır. Bebeğiniz biraz daha büyüdüğünde yelek ya da hırka gibi kıyafetlerin birleştirme kısmına düğme yerine kullanabilirsiniz. Çocukların yine atkısına ya da beresine süs olarak bu iğneyi takabilirsiniz.

İğnelerin koruyucu özelliği onları görünür yerlerde takıldığında aktif olduğu düşünülür. Bu sebeple iğnenin görülebileceği her yere takabilirsiniz.

Bebek bir yenidoğan ise o zaman üstüne takmak yerine yatağında/beşiğinde bulunan dekor yastıklara takabilirsiniz. Bebek çok küçük olduğu için ve çoğu vaktini evde geçirdiğinden kıyafetlere iğneyi takmak için biraz bekleyebilirsiniz. https://www.elsesilver.com/’un birbirinden güzel bebek nazar iğnelerini fikir edinmek için inceleyebilirsiniz. Bu tip hatıralar bebeğiniz büyüyene kadar size emanet oluyor. Büyüdüğünde ona çocukluğundan gelen bir hatıra vermek ise oldukça mutluluk verici.

Yorum yapın