Ana Sayfa » Tanıtım » Erkekler İçin En iyi Güneş Gözlük Modelleri Nelerdir?

Erkekler İçin En iyi Güneş Gözlük Modelleri Nelerdir?

Güneşin zararlı UV ışınlarından korunmak için güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Gözleri zararlı ışınlardan korumasının yanında araba kullanırken netlik ve ekstra konfor sağlar. Dört mevsim kullanılmasıyla kombinlerin tamamlayıcı aksesuarı olarak da tercih edilir. Yüz şekline, saç ve sakal modeline göre çeşitli erkek güneş gözlük modellerivardır. En çok bilinen ve tercih edilen güneş gözlüğü modelleri; Yuvarlak güneş gözlükleri, geometrik güneş gözlükleri, dikdörtgen güneş gözlükleri, damla güneş gözlük modelleridir.

Yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri, köşeli ve oval yüz hatlarına sahip kişiler için tavsiye edilen gözlük modelidir. Keskin yüz hatlarını yumuşatacak, yüzün daha orantılı görünmesini sağlayacaktır. Zamansız oluşuyla John Lennon ile özdeşleyen bu model, şıklığa uyum sağladığı gibi spor tarzı olanlar için de kullanımı yaygındır. Yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri yaz mevsimlerinin kombinlerinde sık tercih edilir. Keten kumaş gömlekler, şortlar ve sandaletler yuvarlak çerçeveli gözlüklerle tamamlanır.

Geometrik çerçeveli güneş gözlükleri, farklı tarza sahip olan, kombinlerinin patlayan parçası olarak güneş gözlüğünü tercih eden erkekler için çeşitlilikleriyle stilinizi yansıtacak en iyi formlar arasında yer alır. Benzer renklerin benzer tonlarıyla oluşturulan kombinlerin ayırt edici dokunuşu renkli geometrik çerçeveli güneş gözlükleri ile sağlanabilir. Gömlek, ceket ve kanvas pantolon ile yapılmış bahar kombininin şıklığını tamamlayan geometrik çerçeveli bir güneş gözlüğü tercih edilebilir ya da spor giyinmeyi sevenler için soğuk kış mevsiminde eşofman takımı ve şişme bir ceketin tamamlayıcı unsuru olabilir.

Dikdörtgen çerçeveli güneş gözlükleri, özellikle yuvarlak ve oval yüz hatlarına sahip kişiler için tavsiye edilen gözlük modelidir. Unisex olmasıyla hem kadınların hem de erkeklerin en çok tercih ettiği modellerde öne çıkar. Yumuşak hatlara sahip olan yüzleri daha ciddi ve karizmatik göstermesiyle tercih edilir. İş kombinlerinizin tamamlayıcı parçası, spor kombinlerinizin ayrıcı parçası olarak kullanılabilir. Vintage ürünler kullanarak hazırlanan kombinlerin klasik aksesuarı arasında yer alır.

Damla çerçeveli güneş gözlükleri, pilot gözlükleri olarak da bilinen bu model oldukça klasikleşmiştir. Su damlası biçimde camı ve ince metal çerçevesiyle öne çıkar. Metal çerçeveli güneş gözlüklerinin burun yanlarında ayarlanabilen pedleri vardır, bu pedler sayesinde gözlük çerçevesini yüzünüze göre ayarlayabilirsiniz. Burun yapısına göre ayarlama imkanı sunan bu pedler aynı zamanda daha simetrik bir görünüm elde etmenizi sağlar. Neredeyse her yüz şekline yakışır, elmacık kemiklerini öne çıkarır ve klasik bir tarz yaratır. Bahar aylarının modası geçmeyen deri ceketlerinin tamamlayıcı unsuru damla çerçeveli güneş gözlükleridir.

Klasikleşen çerçeve modellerinin yanında stiliniz için ayırt edici özelliklere sahip gözlük modelleri de bulabilirsiniz. Özkan Optik’de geniş model seçenekleri, marka çeşitliliği ile aradığınız erkek güneş gözlük modelleri, kadın güneş gözlük modelleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Tüm ürünler garantili ve orijinaldir.

Yorum yapın