Ana Sayfa » Tanıtım » İPhone Ses Entegresi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İPhone Ses Entegresi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

iPhone ses entegresi telefonun genel olarak bütün ses fonksiyonlarını kontrol eden ve müzik, telefon görüşmesi, video izlerken çıkan ses gibi bütün ses fonksiyonlarını kontrol eden parçadır. iPhone ses entegresi arızası genellikle iphone 7 ve iphone 7 plus model telefonlarda ortaya çıkmaktadır. Bu da telefonun yapılma aşamasında ortaya çıkan üretim hatasından kaynaklandığını gösteriyor diyebiliriz. iPhone ses entegresi arızalandığında telefon görüşmesi esnasında ses gidip gelmez ve hoparlör açma simgesi pasif hale gelerek ses fonksiyonlarını tamamen kısıtlar.

İPHONE SES ENTEGRESİ BOZULMASININ SEBEPLERİ

iPhone ses entegresi bozulmasının temel sebebi telefonun zaman aldığı darbelerden olduğu gözükmektedir. iPhone 7 ve 7 plus telefon modellerinde ses entegresi anakartta en hassas ve darbede en çok etkilenecek bölümde bulunduğu için bir anda arızalanarak ses sorununu ortaya çıkarmaktadır.

Ayrıca birçok uzman tarafından şarj ve kulaklık girişinin ilk bu iphone  7 ve 7 plus  model telefonlarda kullanıldığı için ses entegresi sorununa bunun da sebep olabileceği söylenmektedir.

İPHONE 7 SES ENTEGRESİ NASIL TAMİR EDİLİR?

İphone 7 ses entegresi arızası olan telefonlar için apple yetkili servislerinde maalesef tamir ettirme şansınız yoktur. Ses entegresi arızası olan telefonlarda tamir ücreti yerine cihaz değişim ücreti verilmektedir. Ses entegresi anakart üzerinde bulunan bir parça olduğu için anakart değişimi yada ses entegresi tamiri yapacak konusunda uzman bir cep telefonu teknik servisi bularak çok uygun fiyatlara telefonu tamir ettirip sorunsuzca kullanabilirsiniz.

iPhone ses entegresi tamirinde arızalı olan entegrenin değişimi ile beraber entegrenin çalışmasını sağlayan veri yollarının onarımı da yapılması gerekir.

İPHONE SES ENTEGRESİ ARIZASI BELİRTİLERİ

iPhone ses entegresi arızası olan telefonlarda genel olarak hiçbir ses özelliği kullanamazsınız. Az ses gelir kısık ses gelir gibi değil tamamen ses fonksiyonları devre dışı kalır.

Yorum yapın