Ana Sayfa » Tanıtım » Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası

Sağlıklı günlerin devam etmesi ya da konforlu bir tedavi süreci için özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Hastalık ya da kaza durumlarında özel hastanelerden bir bedel ödemeden sağlık hizmeti almanız mümkün. Hastalık ve kaza gibi durumlar kişinin beklediği ya da önceden planlayabileceği şeyler değildir. Bu sebeple bu tip durumlarda güvence altında olmak için sağlık poliçesi yaptırabilirsiniz. Sizin için özel sağlık sigortası hakkında merak ettiğiniz önemli soruları bir araya getirdik. Gelin birlikte hemen göz atalım!

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Çevremizden, günlük yaşamın içindeyken ve hastanelere gittiğimizde “özel sağlık sigortası” kavramını işitiyoruz. Peki, nedir bu özel sağlık sigortası? Beklenmedik bir kaza ya da hastalık durumunda tedavi masraflarını düşünmeden gerekli sağlık hizmeti almanızı sağlayan poliçe türüne özel sağlık sigortası diyebiliriz. Kişiler zorlanmadan ve sağlık hizmetini bir lüks olarak görmeden istediği tedaviyi alabilmelerini sağlar.

Özel Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Özel sağlık sigortası kişinin en temel hakkı olan sağlıklı olma durumunu maddi anlamda garanti altına alınmasını sağlar. Poliçenizin kapsamına göre istediğiniz hastanede istediğiniz tedaviyi istediğiniz şekilde herhangi bir bedel ödemeden almanıza yardımcı olur. Ayrıca ailenizde bulunan her birey için özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Böylelikle kendinizle birlikte sevdiğiniz kişilerin de sağlıkları maddi açıdan güvence altına alınmış olur. Ani gelişen kaza ya da hastalık süreçleri zor dönemlerdir. Bu zor dönemleri bütçe düşünmeden geçirmek bir de bu yükü üstlenmemenizi de sağlar. Bu başlık altından bakarsanız konuyu özel sağlık sigortası sahibi olmanız size hem maddi hem de manevi bir güç verir.

Özel Sağlık Sigortası Şartları nedir?

Özel sağlık sigortası yaptırabilmeniz gerekli şartlar oldukça basittir. Resmi yaşınızı doldurmuş olmanız, T.C. vatandaşı olmanız ve bütçesini karşılayacak gelirinizin olması yeterli olacaktır.

Her sağlık sigortası şirketinin kişilerden beklediği temel şartlar aynıdır. Burada farklı olan durum yaptıracağınız poliçenin içeriği ve fiyatlarıdır. Bunun dışında yukarıda bahsettiğimiz şartlara sahipseniz özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Eşinizi ve çocuklarınızı da sigorta kapsamına dahil edebilirsiniz. Eşiniz için ayrı bir poliçe ve ödenek belirlenirken çocuklarınız resmi yaşlarına gelene kadar ek teminat olarak anlaşmanızda yer alabilir. Ve bu ek teminat genel ödemenize eklenir. Sigorta şirketlerinin ailelere karşı sunabileceği daha indirimli yani özel fiyatları olabilir.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Özel sağlık sigortası yaptırmak için temel şartlara sahipseniz herhangi bir sigorta şirketinden bu poliçeyi yaptırabilirsiniz. Firmaları tek tek arayıp bilgi alabileceğiniz gibi bütün teklifleri tek ekranda görebileceğiniz https://www.tamamlayicisaglik.com/ bu adrese girerek de kararınızı verebilirsiniz. Sisteme sizden istenilen bilgileri girdiğinizde tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini görürsünüz. İstediğiniz firmayı seçerek sürece devam edebilirsiniz.

Yorum yapın