Ana Sayfa » Tanıtım » Psikolog Desteği Nedir? Hangi Durumlarda Başvurulur?

Psikolog Desteği Nedir? Hangi Durumlarda Başvurulur?

Online terapi yöntemiyle ya da yüz yüze olarak alınan psikolog desteği, kişilerin yaşamış oldukları olumsuz durumlardan aşmaları için sağlanan bir tedavidir. Fiziksel hastalıklarda olduğu gibi ruhsal sorunlarda da mutlaka psikolog desteğine gereksinim duyulur. Bu destekle birlikte kişilerin kısa sürede yaşamış oldukları olumsuz durumlardan kurtulmaları ve sorunları aşmaları sağlanır. Psikolog desteği temel olarak, alanında uzman kişilerin konuşma ve ekstra olarak çeşitli bilimsel yöntemlerle tedavi etmesi şeklinde uygulanır.

Psikolog Desteği Nedir?

Psikolog desteği kişilerin yaşadıkları ruhsal sorunları aşma konusunda, başvurduğu profesyonel destektir. Fiziksel hastalıkların tedavi edilmesinde doktorlar görev alırken, ruhsal sorunların onarılmasında da psikologlar ve psikiyatr uzmanları görev alır. Ruhsal sorunlara, fiziksel hastalıklara bakış açımızla yaklaşırsak, bir sorun ve bu sorunu doğuran nedenler vardır. Alınan psikolojik destekle beraber ruhsal sorunlar, bunların nedenleri ve nasıl tedavi edilebileceği gibi bir süreç başlar.

Psikolog desteği birçok açıdan son derece önemli ve kişilerin hayatını olumlu etkileyen bir süreci kapsar. Her şeyden önce daha iyi hissetme ve olayları daha doğru analiz etme noktasında sizlere birtakım beceriler kazandırır. Bu da sadece bugün daha iyi hissetmenizden ziyade hatanızın geri kalanında uygulamanızı sağlayan becerilerdir. Yeni kelimeler oluşturabilmek ve cümleler kurabilmek için alfabe öğretilmesine benzer bir durumdur.

Psikolog Desteği Alınması Gereken Durumlar

Terapi destek ve psikolojik yardım alınmasını gerektiren pek çok durum söz konusu olabilir. Psikolojik sorunların en dezavantajlı durumu, fiziksel hastalıklar kadar kendini belli etmemesidir. Daha doğrusu sorunun kaynağının psikolojik olduğu çok kolay anlaşılamaz. Çoğu zaman fiziksel semptomlar yaşamaya başlayan hastalar, tamamen buna yönelik olarak hastaneye başvurur. Online Psikolog desteğine başvurulması gereken genel durumlar şöyledir;

  • Kişinin gündelik işlerini yapabilecek motivasyonunu kaybetmesi ve artık onun için çok kolay olan işleri bile yapamaz hale gelmesi.
  • Fiziksel herhangi bir hastalığı olmamasına rağmen kalp çarpıntısı, aşırı baş ağrısı, uyku sorunları, baş dönmesi, kaşıntı ve aşırı terleme gibi fiziksel reaksiyonların olması.
  • Sürekli yorgun, halsiz ve enerjisiz hissetme durumu.
  • Gün içinde aşırı kaygılı, tedirgin ve sürekli olarak olumsuz düşünceler yaratma durumu.
  • İnsan ilişkilerinde sorunların yaşanması ve bu sorunların artık kişilerin iş ve sosyal hayatına olumsuz etki etmesi.
  • Tamamen kişisel gelişimin desteklenmek istenmesi ve buna yönelik olarak da profesyonel yardım almak.

Ankara Psikolog Desteği

Psikolog desteği, kişilerin yaşamış oldukları pek çok sorun için başvuracağı ve artık her şehirde kolay ulaşılabilen bir destektir. Ankara psikolog desteği almak isteyenler için de çok fazla olanak barındırır. Buna bağlı olarak bölgede yer alan ve alanında uzman çok sayıda psikolog ve psikiyatr vardır. Terapi Destek Danışmanlık Merkezi de bunlardan yalnızca biridir. Alanında uzman ve sizlere yardımcı olmak isteyen profesyonel ekibi ile sizlere destek vermeye hazır bir klinik olmaktadır.

Yorum yapın