Ana Sayfa » Tanıtım » Simur Digital SEO Hizmeti ile Kaliteli ve Etkili Sonuçlar Alın

Simur Digital SEO Hizmeti ile Kaliteli ve Etkili Sonuçlar Alın

Web sitelerinin değerinin artırılması, arama motoru sonuçları sıralamalarında üst sıralarda yer almasının ve daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilmesinin sağlanması için yapılan çalışmaların tümü SEO hizmeti kapsamındadır. Bu çalışmaların amacı web sitelerini arama motoru kriterlerine uygun bir hale getirmektir. Kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilen SEO çalışmalarının başarılı olması için gereken; arama motoru kriterleri, web sitesinin genel görünümü ve içeriği dikkate alarak yapılmasıdır.

Web siteleri nezdinde gerçekleştirilen iyileştirme çalışmalarının tamamı SEO hizmeti kapsamında bulunur ve SEO hizmetinin konusunu oluşturur. Arama motorlarını kullanıcılar genellikle internet üzerinde bilgi, ürün ve hizmet aramak için kullanırlar. Üstelik kullanıcıların büyük kısmı arama motoru sonuçlarında ilk sayfada listelenen web sitelerini ziyaret ederler. Bu nedenle web siteleri açısından SEO çalışmaları çok önemlidir.

SEO hizmetinin amacı web sitelerinin ilgili anahtar kelimelerle arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmesini ve bu anahtar kelimelere ilişkin arama trafiğinde en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşılmasının sağlanmasıdır. Böylece web sitelerinin tüm yönleriyle arama motoru kriterlerine uyumlu hale getirilmesi mümkün olur.

Günümüzde şirketlerin, e-ticaret firmalarının, blogların ya da web sitesi sahiplerinin çok büyük bir kısmı SEO konusunda profesyonel hizmet alma ihtiyacı duyarlar. SEO herhangi bir ürünü ya da hizmeti pazarlayan markalar için en önemli unsurların başında gelir. Marka özelinde planlanmış bir SEO çalışması ile pazarlaması yapılan ürünler ve hizmetler müşterilere ve hedef müşterilere en doğru ve hızlı şekilde ulaştırılabilir.

Herhangi bir marka, pazarlama faaliyetinde bulunan bir web sitesine sahip olsa dahi şirket tanınırlığını ve marka değerini aynı zamanda da web sitesinin ziyaret oranlarının artırılması için SEO hizmeti alınması zorunlu bir durumdur. Atalay Sıdar önderliğindeki Simur Digital bu alandaki deneyimi ve uzmanlığıyla şekillenen faaliyetleri ve profesyonel ekibiyle farklı sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerine maksimum fayda sağlamaya yönelik olarak çalışmalarını şekillendirir.

SEO Hizmeti Profesyonel Ekiplerce Verilmelidir

SEO çalışmalarını site içi SEO ve site dışı SEO olarak iki farklı kategoride sınıflandırmak mümkündür. SEO çalışmaları web sitelerinin hem tasarımı hem yazılımı aynı zamanda hali hazırda sahip olduğu içerikleri üzerinde gerçekleştirilen çalışmalardan oluşur. Site dışı SEO çalışmaları web sitesinin dışından gelen linklerden, sosyal medyadan, görsel materyallerden, forumlardan, bloglardan ya da benzer kaynaklardan web sitesine organik trafik sağlanmasına ek olarak web sitesinin tanınırlığının ve kalitesinin artırılmasını da hedefler.

Atalay Sıdar tarafından kurulan Simur Digital öncelikle SEO hizmeti verilecek iş ortağının web sitesini farklı profesyonel araçlar yardımıyla inceleyerek detaylı bir SEO raporu oluşturur. Ardından yine birçok farklı kriter göz önünde bulundurularak hazırlanmış olan raporun analiz süreci tamamlanır.  Site üzerinde ve site dışında bulunan kaynakların kullanılmasıyla yapılması gereken değişiklik, geliştirme ve düzenlemeler belirlenir. Bu işlemler arama motoru sıralama sonuçlarında hangi kelime ve kelime gruplarında görüntülenmek istenildiğine bağlı olarak planlanır ve uygulanır. Web sitesi üzerinde de aynı işlemlerin yapılması halinde arama motoru botları ilgili web sitesini daha sık tarar, daha çok içerik arama motoru sıralama sonuçlarında gösterilir, zaman içerisinde belirlenmiş olan kelimelerin ya da kelime gruplarının üst sıralara taşınması mümkün olur.

SEO Çalışmalarında Hedef Kitleyi Doğru Bir Şekilde Belirlemek Çok Önemlidir

Web sitesinin sektörüne uygun anahtar kelime analizi yapıldığı sırada hedef kitleye uygun ve yüksek aranma hacmine sahip kelimelere odaklanılması gerekir. Belirlenen anahtar kelimeler baz alınır, site içerikleri optimize edilir ve URL yapılarında gerekli güncellemeler yapılır.

Web sitesinin sektörel rakipleri incelenerek belirli bir dönem içinde organik trafikte yaşanan büyüme, ciro üzerinde organik trafiğin olumlu etkisi ve doğru anahtar kelimeler kullanılarak arama sonuçlarında görünürlük sağlanması hedeflenir. Yapılan rakip analizi sonrası elde edilen sonuçlara göre sektörün rekabet oranı incelenir ve buna uygun hedefler saptanır.

Hedef kitleye uygun özellikte ve yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimelerin yer aldığı kullanıcı dostu içerikler SEO’ya uygun içerikler olarak kabul edilirler. Bu yüzden web sitesi içerikleri düzenlenirken bu kriterler göz önünde bulundurulmalıdır.

Google algoritmaları doğrultusunda mobil uyumluluğa sahip web siteleri, mobil uyumluluğu olmayan web sitelerine göre çok daha üst sıralarda sıralanmaktadır. Bu sonucun elde edilebilmesi için web sitelerinin mobil uyumlu olacak şekilde düzenlenmesi konusunda titiz bir tavır sergilenmelidir. Diğer yandan kullanıcı deneyiminin esas alınması ve site içi etkileşim kontrolleri sağlanması gerekliliği göz ardı edilmemelidir.

Yapılan düzenlemelerin herhangi bir güncelleme ya da yazılımsal sorun nedeniyle bozulması riski bulunduğundan yapılan SEO çalışmalarının düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Açılış sayfaları, en çok ziyaret alan sayfalar, organik trafikteki artışlar, yeni kullanıcı artış oranları gibi verilerin aylık ya da yıllık periyotlarda incelenmesi gerekliliği bulunmaktadır.

Diğer yandan site içi kullanıcı davranışları yapılan optimizasyonlar konusunda ipucu sağlayan en önemli unsurların başında gelmektedir. Bu yüzden SEO optimizasyonları kullanıcı analizlerine göre yapılmalıdır.

Yorum yapın