Bulgaristan Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022

Bulgaristan Asgari Ücret 2022 en çok merak edilenler arasındadır. Sürekli merak edilecek ve güncelliğini koruyacak olan Bulgaristan asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları sizlere aktaracağız. Leva, Euro ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. İş fırsatları ve Bulgaristan yaşam maliyetini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Bulgaristan’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Balkanlar tarafında yer alan bir ülkedir ve aynı zamanda Türkiye’nin komşusudur. Bunun yanında Bulgaristan’da Asgari Ücret 345 Euro’dur. Bu da 6259 Türk lirasına tekabül etmektedir. Bu yüzden ülkemiz ile karşılaştırıldığında asgari ücret daha fazla diyebiliriz. Bu yüzden alım güçleri yüksek olduğundan insanlar rahat bir yaşam sürdürmektedirler.

Bulgaristan Yaşam Maliyeti

Bulgaristan Yaşam Maliyeti çeşitli standartlar ile ölçülmektedir. Bir litre benzin 1.543 Euro’dur. Diğer Dünya şehirleri ve ülkelerine göre daha iyi bir yaşam standardı vardır.

Bulgaristan Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi ve sosyal yaşam açısından gelişmekte olan bir ülkedir. Ülkenin refah seviyesi orta seviyededir. Fakat bunun yanında Türk Lirası karşısındaki değeri yüksek olduğundan ülkemizden Bulgaristan Yaşam Şartları açısından bu ülkeye giden vatandaşlarımız için maddi anlamda sıkıntı çekme ihtimallerinin olabileceğini tahmin etmekteyiz.

Bulgaristan Market Fiyatları

Bulgaristan Market Fiyatları başlığımızın altında sizlere bilhassa en fazla merak edilen ürünlerin. yani et, meyve sebze ve diğer temel gıdaların Bulgaristan marketlerindeki fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkede yapılan üretimden dolayı ve imkanlardan dolayı en çok tüketilen gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz Umman Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • 1 adet ekmek (500g): 0.76$
  • 12’li Yumurta: 1.78$
  • Yerel Peynir (1kg): 6.61$
  • Su (1,5 litrelik): 0.51$
  • Süt (1.5 litre): 1.12$

Bulgaristan’da Asgari Ücret Kaç Leva?

Avrupa’da yer alan ve ülkemizle de komşu olan Bulgaristan’da asgari ücret 655.40 Bulgaristan Levası’dır Bu da yaklaşık olarak 6076.90 TL’ye ve 333.40 Dolara tekabül etmektedir. Buna bağlı olarak bu ülkede asgari ücret birçok dünya ülkesinin üzerindedir diyebiliriz.

Bulgaristan'da Asgari Ücret Kaç Leva?Pin
Bulgaristan’da Asgari Ücret Kaç Leva?

Bulgaristan’daki Türkler Ne İş Yapar?

Bu ülkede işsizlik oranı orta seviyede denilebilir. En çok merak edilenler arasında Bulgaristan’daki Türkler Ne İş Yapar? sorusunun cevabı da vardır. Bu Avrupa ülkesinde çalışmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri işler genelde gıda sektörü, hizmet, pazarlama, tarım sektörlerindedir. Bunun yanında turizm sektöründe de birçok iş olanağı mevcuttur.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın