Tarama Makrome İpi İle Ne Yapılır?

Tarama Makrome İpi İle Ne Yapılır?, birçok farklı tasarım yaparak evinizi dekora edebileceğiniz, zihninizi rahatlatabileceğiniz ya da şık tasarımlarınızı internet üzerinden satışa koyarak ek gelir elde edebileceğiniz bir uygulamadır. Tarama İpi ile Ne Yapılır? sorusuna gelirsek eğer Tarama ipi ile farklı dizaynlar yapmanız mümkündür ve bu durum tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır. Asıl olarak oldukça kolay olan bu hobi, elbette her bir farklı durumda olduğu gibi zaman isteyecek ve deneyim gerektirecektir. Ortaya çıkan tasarımlar ise oldukça şık dekorasyon ürünleridir ve birçok kişi evlerinin dizaynında bu tarz ürünleri kullanarak otantik olduğu kadar eşsiz bir tasarım isteyeceklerdir.

Tarama İpi Modelleri Nelerdir?

Tarama İpi ile Ne Yapılır?

Tarama ipi modelleri, farklı şekillerde verilebilir. Bu anlamda ipliklerin şekli veya rengi burada bir ayrım sağlayabilmektedir. Buna göre öncelikle pamuklu ve sentetik tarama ipleri ortaya çıkacaktır.

Pamuk makrome ipi ile ne yapılabilir sorusu da aklımızdadır. Supla veya hoş tasarımlı çantalardan bahsedilebilmektedir. Supla, genellikle Amerikan servis için kullanılan tabak altlıklarıdır. Bununla birlikte sentetik makrome ipi ile ne yapılabilir sorusu da vardır. Bu durumda ise yine çantalar veya dekorasyon ürünleri yapılabilmektedir. Bu dekorasyon ürünleri duvar süsleri olabilmekte. Farklı şekillerdeki duvar süsleri evinize hoş bir hava katacak ve kimsede olmayan, eşsiz bir dekorasyon sunacaktır.

Bu içeriğimize benzer olan Ne Hobi Edinebilirim yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tarama İpi ile Tasarım

Tarama Makrome İpi İle Ne Yapılır? dediğimizde yapabileceğiniz tasarımlar sınırsızdır. Bu anlamda farklı renkte iplerden de yararlanabilirsiniz. Özellikle yaprak desenleri, gökkuşakları, kapı süsleri, bardak altlıkları hatta avizelerinizin çevresinde hoş duracak renkli çalışmalar olabilmekte.

Yapacağınız çalışmaların tasarımları için internetten de bulmanız mümkün. İnternet üzerinde birçok farklı, yetenekli kişinin yaptığı çalışmaların fotoğrafları ile birlikte yapım aşamaları da sırasıyla verilmiştir. İhtiyacınız olan malzemeleri aldıktan sonra adımları sırasıyla izleyerek siz de hoş tasarımlar ortaya koyabilirsiniz. Bu anlamda en çok yapılan çalışmalar, bebeklerin odaları için yapılan hoş çalışmalardır. Bu çalışmalar iplik dışında farklı malzemeler kullanılarak da yapılabilmekte ve hoş bir görüntü oluştururlar.

Aynı şekilde anahtarlıklar da iyi bir tercih. Daha büyük anahtarlıklar çantanız içerisinde anahtarınızı bulmayı kolaylaştırır ve aynı şekilde eşsiz bir tasarım yakalamanızı sağlar.

Tarama İpi Nasıl Kullanılır?

Tarama ipi kullanımı, özel olarak geliştirilmiş farklı malzemelerle kullanılmaktadır. Bu anlamda uygun iğneler, tarama ipi fırçaları, metal başlıklar ve kumaşlar ya da fermuarlar gerekmekte. Bu anlamda seçtiğiniz tasarıma uygun olarak farklı renklerde tarama ipi de satın almanız gerekecektir.

Buna göre malzemelerinizi kullanarak öncelikle tarama ipi ile örgü ve düğüm tekniklerinden yararlanabilirsiniz. İğneler normal örgülerde olduğu gibi iplerden yapılmakta olan tasarımların farklı şekilde dizayn edilmesi adına farklı boyutlardadır. Bunun yanında tarama ipi fırçası da ipin daha hoş görünmesini sağlar ve sarkık bıraktığınız kısımların boşlukları olmamasında yardımcı olur. Son olarak tasarımınızı özelleştirebilirsiniz. Farklı tasarımlarınızın yapımında daire şeklinde metal başlıklar kullanılabilmekte ya da çanta tasarımlarınız için fermuarlar, anahtarlıklar için ise küçük metal kıskaçlar gerekmektedir.

Tarama İpi ile Neler Yapılabilir?

Tarama İpi ile Ne Yapılır? sorusunu cevaplarsak eğer tarama ipi ile yapabileceklerinizin arasında birçok farklı süs ya da işlevli eşya vardır. Bunların arasında verilebilecekler, şu şekilde sıralanmakta;

 • Duvar süsleri
 • Kapı süsleri
 • Çantalar
 • Supla
 • Anahtarlık
 • Oyuncak
 • Kolye
 • Yatak başlığı süsleri
 • Avize süsleri
 • Kırlent işlemeleri
 • Bardak altlığı
 • Mobilya üstü süsleri
 • Hamaklar
 • Şık hırkalar
 • Sepetler
 • Perdeler
 • Raf süsleri
 • Ayna çevresinde süsler
 • Alışveriş için torbalar

Bu özel çalışmalar için ihtiyacınız olan malzemeleri aldıktan sonra başlayabilirsiniz. İstediğiniz renklerde ya da şekillerde tasarım sunabilirsiniz. Bunun yanında bazı ürünler için renk değiştiren makrome ipler de bulunmaktadır. Bu ipler birbirine uyum sağlayan renklerle bezenmiştir ve hoş tasarımlar için tercih edilebilirler.

Bu içeriğimize benzer olan Hobi Bahçesinde Neler Yapılır? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tarama İpi Fiyatları Nasıldır?

Tarama ipi fiyatları, genel anlamda oldukça uygundur. Pamuklu veya sentetik ip olmasının yanında ipin markasına göre de değişiklik gösterilebilmekte. Aynı şekilde ipin kalınlığına ve kaç metre olduğuna uygun olarak de fiyat değişebilmekte. Bu anlamda internet üzerinden farklı mağazalardan satın alabileceğiniz makrome ipler, birkaç ipli kutularda da satılabilmektedir.

Makroma ip fiyatları ise 10 TL ve 30 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Makrome ip için farklı malzemeler ise aynı şekilde uygun fiyatlar ile karşılanır durumdadır.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Hobi kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Tarama Makrome İpi İle Ne Yapılır? yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın