Benipin Kullananlar Yorumları

Benipin kullananlar yorumları, genel olarak oldukça olumlu olmaktadır. Benipin yüksek tansiyon hastalığı tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır. En etkili tansiyon ilaçlarından birisi olan Benipin, sadece doktor reçetesi ile kullanılabilmektedir. Hidroklorür etken maddesine sahiptir. Benipin, 4 mg’lık tabletler içeren 30 tabletlik kutular olarak, sadece eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Bu Benipin tablet, hipertansiyon hastalığı tedavisinde kullanılmasının yanı sıra, böbrek hastalıklarına bağlı olarak gelişen tansiyon yüksekliği tedavilerinde de, doktorlar tarafından hastalara reçete edilebilmektedir. Benipin tedavilerinde kesinlikle ilacın doktorun haberi olmadan bırakılmaması gerekmektedir. Ancak kademeli olarak azaltılarak Benipin kullanımı bırakılabilmektedir.

Benipin Kullananlar Yorumları

Benipin Kullanım Alanları Nelerdir?

Benipin tablet, aynı zamanda kan basıncını en iyi düzenleyen ilaçlardan birisi olmaktadır. Sadece doktor tavsiyesi ile kullanılabilen bir ilaç olan Benipin, 4 mg’lık tablet olarak alınmaktadır. Benipin tablet kullanım alanları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Yüksek tansiyon, yani hipertansiyon tedavilerinde
 • Böbrek rahatsızlıklarına bağlı olarak gelişen yüksek tansiyon hastalığı tedavilerinde
 • Damar tıkanıklıklarına bağlı olarak gelişen rahatsızlıkların tedavisinde

Benipin Kullanım Şekli Nasıldır?

En etkili yüksek tansiyon ilaçlarından birisi olan Benipin tablet kullanım şekli, sadece doktorun tavsiye edildiği şekilde olmaktadır. Benipin tablet kullanım süresi ve dozları ancak doktor tarafından ayarlanabilmektedir. Aynı zamanda Benipin tabletin aniden kesilmemesi gerekmekte olup, doktorun söylediği şekilde kademeli olarak azaltılarak ilacın kullanılmasının bırakılması gerekmektedir.

Benipin tablet kullanım şekli ve dozları, her zaman için hastaların yaşına ve sahip oldukları rahatsızlıklara bağlı olarak doktorlar tarafından ayarlanmaktadır. Bunlara bağlı olarak Benipin tablet günde 1 defa kahvaltıdan sonra bütün bir tablet ya da yarım tablet olarak alınmaktadır.

Benipin tablet her gün bir bardak su ile birlikte içilmektedir. Benipin tablet kullanımında, ilacın en iyi etkiyi gösterebilmesi için ilacın her gün aynı saatte alınması gerekmektedir. Çocuklar Benipin tablet kullanamamaktadır.

Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastaların Benipin tableti mutlaka doktor kontrolünde kullanması gerekmektedir. Benipin tablet diğer tansiyon ilaçları ile birlikte kullanılırken istenmeyen bazı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle Benipin ilaç tedavisine başlamadan önce kullanılan diğer ilaçların mutlaka doktora bildirilmesi gerekmektedir.

Benipin Tablet Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi Benipin tablet ile olan tedavilerde de, hastaların bünyelerine de bağlı olarak bir takım yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda ilacın alınmasının hemen kesilerek, doktora haber verilmesi ve en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda Benipin yan etkileri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Kalp atışlarının hızlanması
 • Kan basıncının çok düşmesi
 • Kalp atışının çok azalması
 • Çok sık idrara çıkma
 • Deride döküntülerin oluşması
 • Baş dönmesi
 • Kabızlık
 • Baş ağrısı
 • Ateş basması
 • Diş etlerinde şişme olması
 • Bulanık görme
benipin kullananların yorumları

Benipin Tablet Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

Benipin tablet kullanıcı yorumları çok iyi olup, genel olarak bu ilacı kullanan yüksek tansiyon hastaları ilacın rahatsızlıklarına çok iyi geldiğini belirtmektedir. Bunlara bağlı olarak bazı Benipin tablet kullanıcı yorumları ise şu şekilde sıralanmaktadır.

Kullanıcı diyor ki;

“Benipin tablet kullanmaya başladığından beri tansiyonum her zamanki değerlerinden en iyi durumda olmaktadır.  Herkese tavsiye ederim”

Kullanıcı diyor ki;

“Benipin tablet ile tansiyonum çok iyi bir duruma geldi. Çok memnun kaldım.”

Kullanıcı diyor ki;

“Daha önce tansiyon hastalığım için çok ilaç denedim ama en iyi sonucu Benipin tablet ile aldım, kesinlikle çok iyi bir ilaç.”

Benipin 4 MG Kullanıcı Yorumları

Benipin 4 MG Kullanıcı Yorumları olarak da merak edilen bu durumda çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Bu yorumlar hem olumlu hem de ilacın aleyhine olmaktadır. İşte benipin kullananların yorumları:

“Kullansan bir dert kullanmasan bin dert ilaç olarak görmekteyim.”

“Yan etkisini pek yaşamadım ama akşam ictigim baş ağrısı yapıyor eğer tuz kullanımını aşırıya kaçarsanız durumlar kötüleşebilir. “

“Etkisini görmek için oldukça düzenli kullanılması gerekiyor.”

Son olarak Benipin Kullananların yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Benipin 4 mg fiyat 2022

Bu ilacın 2022 yılında eczane perakende fiyatı 65-70 TL arasındadır.

Benipin tansiyon ilacının yan etkileri nelerdir?

Kalp atışlarının hızlanması, kan basıncının çok düşmesi gibi yan etkileri mevcuttur.

Tansiyon ilaçları kalbe zarar verir mi?

Eğer tedavi bitiminden sonra da kullanılmaya devam edilirse kalbe zarar verebilmektedir. Doktor kontrolünde kullanılması ve oldukça dikkat edilmesi gereken ilaçlardır.

Son olarak buradan bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın