Dropolev Şurup Ne İşe Yarar?

Dropolev Şurup Ne İşe Yarar? Yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda size Dropolev Şurup Ne İşe Yarar? Dropolev Şurup Nedir? Dropolev Ne İçin Kullanılır? Vb. bütün sorularınızın cevaplarından bahsedeceğiz. Dropolev Şurup, akciğerlerde öksürüğü uyaran aşırı öksürük ve solunum tıkanıklıklarını tedavi etmek için kullanılır. Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kullanılabilmektedir. Dozaj hastanın yaşına, kilosuna, tıbbi geçmişine, sağlık koşullarına ve tedaviye verilen cevaba bağlıdır.

Dropolev Şurup Nedir?

Dropolev şurup, öksürük refleksine periferik olarak aracılık eden ve böylece öksürüğü baskılayan, prodüktif olmayan öksürüğe özgü, öksürük kesici bir ilaçtır.

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Doktorunuzun reçetesine dikkatle uyunuz. Doktorunuzun verdiği ilaç dozu, durumunuza, alabileceğiniz diğer ilaçlara veya gıda takviyelerine ve tedaviye tepkinize bağlıdır. Yan etki riskinizi azaltmak için dozunuzu artırmayın, düzenli olarak veya doktorunuzun önerdiği şekilde almayın. Olağan reçeteli dozajlarda bile advers olaylar meydana gelebilir.

Dropolev Nedir?

Dropolev, öncelikle kuru öksürüğü tedavi etmek için kullanılan ” öksürük baskılayıcılar ” olarak adlandırılan ilaç sınıfına aittir . Öksürük (kuru veya üretken), vücudun tahriş edici maddeleri (alerjenler, mukus veya duman gibi) solunum yollarından temizleme ve enfeksiyonu önleme yöntemidir. İki tür öksürük vardır: Bunlar Kuru öksürük ve göğüs öksürüğü. Kuru bir öksürük gıdıklanır ve herhangi bir kısır veya kalın mukus üretmez, göğüslü bir öksürük (ıslak öksürük), solunum yollarınızı temizlemek için mukus veya balgam üretildiği anlamına gelir.

Dropolev şurup ne işe yarar
Dropolev şurup ne işe yarar

Dropolev Ne İşe Yarar?

Bu şurup, beyindeki öksürük merkezinden gelen sinir sinyallerinin iletimini bloke ederek çalışan öksürük baskılayıcılar sınıfına ait etkin madde olarak Levodropropizinden (öksürük kesici) oluşur.

Dropolev Ne İçin Kullanılır?

Dropolev, etkin madde olarak levodropropizin ve klorfeniramin maleat içermektedir. Çeşitli nedenlere bağlı kuru öksürük (balgamsız öksürük) tedavisinde kullanılmaktadır.

Dropolev Yan Etkileri

Uyuşukluk, baş dönmesi, baş ağrısı, kabızlık, mide rahatsızlığı, bulanık görme, koordinasyon azalması veya ağız/burun/boğaz kuruluğu oluşabilmektedir. İlacı zamanla kullandıktan sonra vücudunuz üzerindeki bu etkiler azalabilmektedir. Bu etkilerden herhangi biri sürekli devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Ağız kuruluğunu gidermek için (şekersiz) ise sert şeker veya buz parçaları emdirin, (şekersiz) sakız çiğneyin, su için veya tükürük yerine geçen bir madde kullanın. Klorfeniramin ciğerlerinizdeki mukusu kurutabilir ve kalınlaştırabilmektedir, bu da nefes almayı ve ciğerlerinizi temizlemeyi zorlaştırır. Bu etkiyi önlemeye yardımcı olmak için doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe bol bol sıvı tüketin.

Dropolev Kullanıcı Yorumları

Levodropropizinin çocuklarda ve yetişkinlerde öksürük yoğunluğunu ve sıklığını ve gece uyanmalarını azaltma açısından merkezi antitussif ilaçlara (kodein, kloperastin, dekstrometorfan) kıyasla istatistiksel olarak anlamlı daha iyi genel etkinlik sonuçları ile etkili bir öksürük kesici ilaç olduğunu göstermektedir. Bu sonuç, öksürük tedavisinde levodropropizinin olumlu yarar/risk profilini daha da güçlendirmektedir. Çocuklarda ve yetişkinlerde öksürük tedavisinde levodropropizinin etkinliği, yaygın olarak kullanılan merkezi etkili öksürük kesiciden daha yüksektir.

Dropolev Şurup Ne İşe Yarar? Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızı sağlık kategorimizden takip edebilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın