Nidazol Şurup Ne İşe Yarar?

Nidazol Şurup Ne İşe Yarar? Yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda size Nidazol Şurup Ne İçin Kullanılır? Nidazol Şurup, Nidazol Şurup Fiyat, Nidazol Şurup Bebeklerde Kullanımı Vb. bütün sorularınızın cevaplarından bahsedeceğiz. Nidazol Şurup, çok çeşitli enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Belirli bakteri ve parazitlerin büyümesini durdurarak çalışır. Bu antibiyotik yalnızca belirli bakteri ve parazit enfeksiyonlarını tedavi etmektedir. Viral enfeksiyonlarda (soğuk algınlığı grip gibi) işe yaramamaktadır. Herhangi bir antibiyotiğin gerekmediğinde kullanılması gelecekteki enfeksiyonlarda çalışmamasına neden olabilmektedir. Metronidazol ayrıca bir bakterinin (H.pylori) neden olduğu belirli mide /bağırsak ülserlerini tedavi etmek için başka ilaçlarla birlikte kullanılabilmektedir.

Nidazol Şurup

Nidazol Şurup, antibiyotikler olarak bilinen ilaç sınıfına aittir. Bakterileri öldürerek veya büyümelerini önleyerek çalışır. Ancak Nidazol soğuk algınlığı, grip veya diğer virüs enfeksiyonlarında işe yaramamaktadır.

Nidazol Şurup 200 Mg

Nidazol 200 mg Tablet, vücudunuzun bakteri ve parazitlerin neden olduğu enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olan bir antibiyotik ilaçtır. Karaciğer, mide, bağırsaklar, vajina, beyin, kalp, akciğerler ve cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılmaktadır. Nidazol 200 mg Tablet, ameliyattan sonra bir enfeksiyonun önlenmesine yardımcı olur. Diş enfeksiyonları, bacak ülserleri ve bası yaralarının tedavisinde de kullanılır. Bu ilaç en iyi biraz yemek yedikten sonra alınır. En fazla faydayı sağlamak için her gün aynı saatte alınmalıdır.

Nidazol Şurup Ne İçin Kullanılır?

Metronidazol, antibiyotik adı verilen ilaç sınıfına aittir. Nidazol Şurup Bazı bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılmaktadır. En sık karın, vajinal ve bağırsak enfeksiyonları için kullanılmaktadır. Metronidazol (Nidazol Şurup) bakteri ve parazitleri öldürerek çalışır.

Nidazol şurup ne işe yarar
Nidazol şurup ne işe yarar

Nidazol Şurup Fiyat

Eczanelerde satılan 200 Mg Nidazol Şurup’un Fiyatı 25 TL’dir. Fiyat Farkı Eczaneden eczaneye değişebilmektedir.

Nidazol Şurup Bebeklerde Kullanımı

Nidazol Şurup bebeklerde herhangi bir yan etki etmez. Ama yine de lütfen Doktorunuz’un önerdiği şekilde kullanın.

Nidazol Şurup Kullananlar

Kullanıcı diyor ki:

“İki gündür diş ağrısı çekiyorum, uyuyamadım. Dün gece yatmadan birkaç saat önce 500 mg Nidazol Şurup aldım, bütün gece uyudum ve bu sabah dişim ağrımadı bile. Bakterileri öldürdüğünden emin olmak için bir hafta boyunca almaya devam edeceğim, ancak şimdiye kadar enfeksiyonlu bir diş için aldığım diğer antibiyotiklerden daha çok beğendim! ”

Kullanıcı diyor ki:

“Korkunç tabletler, 7 günlük boyunca verildi, yemek yiyemedim, tadı korkunçtu, içme suyu daha da kötüleştirdi, kafa karışıklığı, hasta ve gerçekten iyi hissetmiyorum, mide bakterisi için bir daha asla almayacağım ”

Nidazol Şurup Ne İşe Yarar? Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızı sağlık kategorimizden takip edebilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın