Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır ? Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır ? Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır, yetişkinler için gece yatmadan önce, bir miktar su ile bir tablet alınır. Ancak, bu ilacı bir haftadan daha uzun süreli kullanmamak tavsiye ediliyor. Eğer ilacın etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğunu hissediyorsanız, tedaviye devam etmeden önce doktorunuza danışmanız öneriliyor. Her zaman doktorunuzun önerilerine uymalısınız. Ayrıca Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır ? yazımızı okumaya devam edebilirsiniz

BEKUNİS Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

BEKUNİS Nedir ve Ne İçin Kullanılır?
BEKUNİS Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

 Özellikle bekunis, kabızlık tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bağırsak mukozasına direkt etki ederek bağırsak hareketlerini ve içeriğinin geçiş hızını arttırır, su ve elektrolit salgılanmasını engeller. Bu etkiler ile dışkının yumuşatılması ve atılması sağlanır.

BEKUNİS’i Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Bekunis’in uzun süreli kullanımı bağırsak tembelliği ve su-elektrolit dengesi bozukluğu yapabiliyor. Eğer bağırsaklarınızda tıkanıklık varsa, mide rahatsızlığınız varsa veya bağırsak hareketleriniz iki haftadan uzun süredir farklıysa bunu doktorunuza söylemelisiniz. Ayrıca, bu ilacı kullanırken normalde kabızlık için başka tedaviler almamalısınız ve aynı zamanda süt ürünlerinden de kaçınmalısınız.

BEKUNİS Nasıl Kullanılıyor?

BEKUNİS Nasıl Kullanılır?
BEKUNİS Nasıl Kullanılıyor?

 Özellikle bekunis, kabızlığı tedavi etmek için kullanıldığında en iyi gece alınır. En düşük dozla başlamanız ve gerekirse artırmanız, ancak maksimum günlük dozu aşmamanız öneriliyor.

Olası Yan Etkiler Nelerdir?

 Bekunis’in yan etkileri arasında kusma, mide ağrısı ve mide bulantısı bulunmaktadır. Bunlar genellikle hafiftir ve birkaç gün sonra geçer. Ancak, devam ederse, doktorunuz bunları önlemenin veya azaltmanın yollarını önerebiliyor.

🚀 Daha fazla bilgi ve eğlence için şu yazımıza da mutlaka göz atın!

Flessi Ne İçin Kullanılır ? Flessi ağrı kesici mi?

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılıyor

Bekunis ilacı genellikle günde bir kez kullanılıyor. Dozaj ve kullanım talimatları ürün paketinde belirtilmiştir. Ancak, bu ilacın kullanım dozu doktorunuzun önerdiği şekilde olmalıdır. Etkisini görmediğiniz zaman kendi kendinize doz artırımında bulunmamanız gerekir. Her iki formda da, yetişkinler için günde 1-2 kapsül, çocuklar için ise günde 1 kapsül olarak kullanılıyor. Gece yatmadan bir tablet alınarak su içiliyor. Bu ilacı kullanmanıza rağmen kabızlık sorununuz devam ediyorsa doktora başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

SIK OSRULAN SORULAR

🚀 Sevgiyle hazırladık, BizdeKalmasin ekibi 🎮 | bizdekalmasin.com

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın