Ana Sayfa » Genel Kültür » Kaş Neden Beyazlar? – Genç Yaşta Kaş Beyazlaması

Kaş Neden Beyazlar? – Genç Yaşta Kaş Beyazlaması

Kaş neden beyazlar türünde bir soru da genel olarak gelişmektedir. Özellikle kişilerin yaşının ilerlemesine bağlı olarak beyazlaması kozmetik bir sorun olmaktadır. Ancak kişilerin genç olmasına karşın bu beyazlama problemiyle karşı karşıya kalması söz konusudur. Bununla beraber bazı dönemlerde kaşların neden beyazladığına dair sorgulamalar içerisine girmeleri gibi bir konu da gelişecektir. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Genç Yaşta Kaş Beyazlaması

Genç Yaşta Kaş Beyazlaması
Genç Yaşta Kaş Beyazlaması

Kaş beyazlaması olgusu, genel olarak orta yaşlarında olan kişilerde gelişen bir durumdur. Bu kozmetik sorunlar bazı kişilerde daha da erken yaşlar içerisinde ortaya çıkmaktadır. Kaşlarda gelişen beyazlama durumu kaşların tamamını kapsamayacaktır. Yer yer beyazlamaların gelişimi de kişilerin endişeye kapılmaması gereken konular arasında olmalıdır. Bu hususta belli başlı konuları baz almak da genel olarak varlık göstermektedir. Kişilerin kaygıya yer vermeden de bu durumu anlamaları mümkün olmaktadır. Ayrıca Genç Yaşta Kaş Beyazlaması anormal bir durum değildir.

 • Kaş beyazlaması durumu genel olarak orta yaşlarda ortaya çıkmaktadır.
 • Kaş beyazlaması hali kadınları ve erkekleri aynı oranda etkileyen bir konudur.
 • Tıbbi anlamda endişe edilecek durumlardan bir tanesi olmamaktadır.
 • Kaşın beyazlaması durumu farklı farklı medikal yöntemlerle birlikte rahatlıkla kontrol altına alınacak bir durumdur.
 • Kaş rengini oluşturan melanin adındaki bir pigment olarak öne çıkmaktadır.

Kaşta Beyaz Kıl Çıkması Ne Demek?

Kaşlarda beyaz kıl çıkması, genellikle yaşlanmanın bir belirtisi olarak ortaya çıkan doğal bir süreçtir. Yaşlandıkça vücutta melanin adı verilen pigment üretimi azalır ve bu da saç, kaş ve kirpiklerde beyaz veya gri kılların oluşmasına neden olabilir. Bu süreç genetik faktörlere bağlı olarak bireyden bireye değişebilir. Beyaz kaşların çıkması, birçok insan için kozmetik bir endişe kaynağı olabilir ve bazı kişiler kaşlarını boyayarak veya doldurarak bu durumu kamufle etmeyi tercih edebilir. Böylece Kaşta Beyaz Kıl Çıkması Ne Demek? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Spotify Playlist Beğenenleri Görme yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Üzüntüye Bağlı Kaş Beyazlaması

Uzun süreli yoğun stres, üzüntü veya duygusal sıkıntılar kaş beyazlamasına neden olmaktadır. Stresli durumlar vücudun genel sağlığını etkileyebilir. Bu da saç ve kaşların melanin üretimini etkiler. Melanin pigmenti azaldığında, kaşlar beyazlamaya başlayabilir. Bununla birlikte, bu süreç kişiden kişiye değişebilir ve bazı insanlarda duygusal stresin kaş beyazlamasına etkisi daha belirgin olabilirken, diğerlerinde pek etkili olmayabilir. Üzüntüye Bağlı Kaş Beyazlaması bu sebeplerden dolayı olmaktadır.

Kaş Beyazlaması Nedenleri Nelerdir?

Kaşların hangi nedenlerden ötürü beyazladığını bilmek de son derecede önemlidir. Özellikle kaşlarda beyaz tellerin gelişimi genel olarak yaşlanmayla birlikte ortaya çıkmaktadır. Beklenenden daha da kısa süre içerisinde beyazlama yaşanması durumu açığa çıkacaktır. Kaş beyazlamasının nedenleri nelerdir konusu dahilinde de bazı faktörler gelişecektir.

 1. Melanin Eksikliği

Melanin, vücutta farklı dokular tarafından üretilen ve bu dokulara renk veren pigment olarak tanımlanmaktadır. Tirozin tarafından üretilen bu ürün, kaş kıllarına da renk verecektir. Bu pigmentin dengesinin bozulması durumunda kaş kılları renksiz hale gelebilir. Ayrıca melanin üretimi de yaşa bağlı olarak azalacaktır.

 • Hormon Değişimi

Kıl köklerinin beslenmesi konusunda bazı hormonlar vardır. Hormonların değişimine bağlı olarak farklı farklı faktörler gelişecektir.

 • Hastalıklar
 • Kullanılan ilaçlar
 • Sağlıksız ve düzensiz beslenme
 • Hormon tedavisi alma
 • Doktorların önerisi olmadan kullanılan bitkisel ürünler
 • Yetersiz Beslenme

Vücutta yaşanan aksamalar yetersiz beslenmeden kaynaklı olarak gelişebilir. Yetersiz ve dengesiz bir biçimde beslenen kişilerde melanin üretimi de azalacaktır. Bu anlamda da kıl uçlarında beyazlama durumu gelişecektir. Sağlıksız diyetlerin yanı sıra işlenmiş gıda tüketimi de bu hususta önemli olan etmenler arasındadır.

 • Genetik Yatkınlık

Genetik yatkınlık hususunda kişilerin ebeveynlerinde ve akrabalarında kaş beyazlaması olanların benzer durumu yaşaması olasıdır. Bu tip yakınları olanların aynı riski taşıması da normal olan durumlar arasında olmaktadır.

 • Sigara Tüketimi

Sigaranın içerisinde olan kimyasal maddeler nedeniyle farklı farklı zararlar gündeme gelecektir. Ayrıca sigara içenlerin vücut kıllarının daha da hızlı bir biçimde beyazladığı öne çıkan bir konudur. Kıl köklerine daha az oksijen ulaşmasından dolayı pigment üretimi azalacak ve kaş beyazlaması gündeme gelecektir.

Kaş Beyazlamasına Çözüm

Kaş beyazlaması durumuna karşı olarak farklı yöntemler gündeme gelecektir. Bununla birlikte kaş beyazlamasına çözüm kapsamında da bu sonuçlar bir hayli yararlı olacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Almanya Alışveriş Siteleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Diyette B12 vitamini içeren besinler olmalıdır. Vitamin eksikliğine bağlı olarak beyazlama ortaya çıkacaktır.
 • Sigara tüketimi azaltılmalıdır.
 • Sağlıklı beslenmeye özen gösterilerek, zararlı besinlerden uzak durmak gerekecektir.
 • Stres etmeninden kesin olarak uzak durulmalıdır.
 • Dinlenme ve uyku durumları yeterli derecede gerçekleşmelidir.
 • Kaşlara günde 2 kez zeytinyağı ya da hint yağı uygulanmalıdır.
 • Zengin proteinler içeren diyetler sayesinde melanin üretimi arttırarak, beyazlama durumunun önüne geçmek de mümkün olacaktır.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz..

Kaş neden beyazlar adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bununla birlikte değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

1/5 - (1 Oy)
Yorum yapın