Ana Sayfa » Genel Kültür » Spotify Playlist Beğenenleri Görme – Çok Kısa Yöntem

Spotify Playlist Beğenenleri Görme – Çok Kısa Yöntem

Spotify playlist beğenenleri görme son zamanlarda sıkça merak edilen işlemler arasında yer almaya devam ediyor. Nitekim Spotify, kullanıcıların oluşturdukları playlistlerini paylaşmalarına ve diğer kullanıcıların bu playlistleri beğenmelerine olanak tanır. Bununla birlikte kişiler hazırlamış oldukları playlisti kimlerin beğendiğini görebilir. Yazımız içerisinde beğenen kişileri nasıl görebileceğinizden bahsedeceğiz. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Spotify Çalma Listesi Takipçi Görme

Spotify Çalma Listesi Takipçi Görme
Spotify Çalma Listesi Takipçi Görme

Son zamanlarda en çok kullanılan Spotify’da bir çalma listesi oluşturduğunuzda, takipçilerinizin sayısını görmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. İşte Spotify Çalma Listesi Takipçi Görmeniz için yapmanız gerekenler şunlardır:

 1. Spotify uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Oluşturduğunuz çalma listesini seçin.
 3. Çalma listesi sayfasının üst kısmında yer alan “Takipçiler” düğmesine tıklayın.
 4. Takipçiler sayısını görebilirsiniz.

Ayrıca, Spotify for Artists veya Spotify Analytics gibi Spotify’ın yönetici araçlarına erişiminiz varsa, daha ayrıntılı takipçi istatistikleri ve analizleri görebilirsiniz. Bunun için, Spotify for Artists veya Spotify Analytics hesabınızda çalma listenizi seçmeniz ve takipçi istatistiklerini görüntülemek için “Analytics” bölümüne gidip “Followers” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Spotify Playlist Beğenenleri Görme

Eğer bir Spotify kullanıcısı tarafından oluşturulmuş bir playlisti beğendiniz ve bu playlisti beğenen diğer kullanıcıları görmek için aşağıdaki adımları takip etmek yeterli olacaktır. İşte Spotify Playlist Beğenenleri Görmek için yapmanız gerekenler şunlardır:

 1. İlk olarak, Spotify hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
 2. Daha sonra, beğenilerinizi görmek istediğiniz çalma listesinin sayfasına gitmeniz gerekiyor.
 3. Çalma listesi sayfasında, “Takipçiler” bölümünün hemen altında “Beğeniler” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklamanız gerekiyor.
 4. “Beğeniler” butonuna tıkladığınızda, çalma listesini beğenenlerin listesi karşınıza çıkacak.
 5. Bu listede, kullanıcıların profil resimleri, isimleri ve Spotify’da kaç takipçileri olduğu görünecektir.
 6. Eğer bir kullanıcının profiline gitmek isterseniz, ismine tıklayabilirsiniz.

Bu şekilde beğenilen herhangi bir playlisti beğenen diğer kullanıcıları görüntülemek mümkündür. Nitekim bu özelliğin sadece playlisti paylaşan kullanıcının izin vermesiyle birlikte çalıştığı unutulmamalıdır. Eğer playlistin paylaşıma kapalı bir şekilde oluşturulduysa, beğenenlerin listesini görmek mümkün olmayacaktır.

Spotify Playlist Beğenenleri Görme iPhone

Spotify uygulamasında bir çalma listesi oluşturduğunuzda, başkalarının çalma listenizi beğenip beğenmediğini görmek isterseniz aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Spotify uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Oluşturduğunuz çalma listesini seçin.
 3. Çalma listesi sayfasının alt kısmında bulunan “Beğenilme Sayısı” bölümüne dokunun.
 4. Burada çalma listenizi beğenen kişilerin isimlerini ve profil resimlerini görebilirsiniz.

Bu yöntemle, çalma listenizi beğenen kişilerin sayısını göremeyebilirsiniz, ancak kimlerin beğendiğini görebilirsiniz. Ayrıca, Spotify’ın yönetici araçlarından biri olan Spotify for Artists veya Spotify Analytics hesabınız varsa, daha ayrıntılı takipçi istatistikleri ve analizleri görebilirsiniz. Bu araçları kullanarak çalma listenizi beğenen kişilerin sayısını da görebilirsiniz. Böylece Spotify Playlist Beğenenleri görme iPhone hakkında bilgi vermiş olduk.

Spotify Playlist Beğenenleri Görme Android

Özelikle hazırlamış olduğunuz playlistleri kimlerin beğendiğini görmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden Spotify Playlist Beğenenleri Görme Android için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Spotify Açılmıyor Android yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 1. Spotify uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Oluşturduğunuz çalma listesini seçin.
 3. Çalma listenizin sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunun.
 4. Açılan menüden “Paylaş” seçeneğine dokunun.
 5. Paylaş menüsünde, “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine dokunun.
 6. Bağlantıyı kopyaladıktan sonra, telefonunuzun tarayıcısını açın ve bağlantıyı tarayıcının adres çubuğuna yapıştırın.
 7. Bağlantıyı açtığınızda, çalma listenizi beğenen kişilerin listesini görebilirsiniz.

Bu yöntemle, çalma listenizi beğenen kişilerin tam listesini görebilirsiniz. Ancak, bu yöntem sadece çalma listesi sahipleri için geçerlidir. Ayrıca, Spotify’ın yönetici araçlarından biri olan Spotify for Artists veya Spotify Analytics hesabınız varsa, daha ayrıntılı takipçi istatistikleri ve analizleri görebilirsiniz. Bu araçları kullanarak çalma listenizi beğenen kişilerin sayısını da görebilirsiniz.

Spotify Çalma Listesi Görünür mü?

Spotify çalma listesi görünür mü sorusunun yanıtı oldukça basittir. Spotify’da her kullanıcının kendi oluşturduğu çalma listeleri vardır ve bu çalma listeleri varsayılan olarak herkese açık olarak oluşturulur. Yani eğer bir kullanıcı bir çalma listesi oluşturmuşsa bu çalma listesi diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilir. Fakat kullanıcılar daha sonradan çalma listelerini özel yapabilir ve yalnızca seçtikleri kişilerin erişmesine izin verebilirler.

Diğer kullanıcıların oluşturduğu çalma listelerini görüntülemek için Spotify uygulamasını açın ve arama çubuğuna gidin. Ardından arama kutusuna bir kullanıcının adını veya bir çalma listesi adını yazın. Arama sonuçlarından ilgili çalma listesi seçilerek görüntülenebilir. Bununla birlikte bir kullanıcının çalma listesini görmek için o kullanıcının çalma listesinin herkese açık olması gerekmektedir. Eğer bir kullanıcı çalma listesini özel olarak ayarlamışsa, bu çalma listesi yalnızca o kullanıcının kendi hesabından görülebilir ve diğer kullanıcılara görünmez. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Spotify Şarkı Sözleri Açılmıyor yazımızı da inceleyebilirsiniz.

2023 Spotify En Çok Dinlenenler

2023 Spotify en çok dinlenenler yıla damgasını vurmaya devam ediyor. Reynmen’den İrem Derici’ye, Simge’den Burak Bulut’a kadar milyonlarca dinlenen isimler şöyledir:

 • Yana Yana – Semicenk, Reynmen
 • Papatya – Eda Sakız, İrem Derici
 • Sevsene – Cengiz İmren
 • Yaz Gülü – İrem Derici
 • Dayanamıyorum – Kerim Araz, Sevgim Yılmaz
 • Harcandıkça – Simge
 • Antidepresan – Mert Demir, Mabel Matiz
 • Cano – Burak Bulut
 • Bu Aşkın Katili Kim – Burak Bulut, Eda Sakız
 • Ara – Zeynep Bastık
 • Past Lives – Lee Isaacs
 • Unutmak Öyle Kolay Mı Sandın? – Semicenk
 • Alev Alev – Burak Bulut, İrem Derici, Kurtuluş Kuş
 • Gidecek Bir Gün – Demet Akalın
 • Sargı – Kurtuluş Kuş, Burak Bulut, Mustafa Ceceli
 • Karalaya Karalaya – Kurtuluş Kuş, Feryal Sepin, Burak Bulut
 • Güç Bela – Bilal Hancı, Nigar Muharrem

Spotify Playlist Beğeni Arttırma

Spotify playlist beğeni arttırma işlemi oldukça basittir. Bunlardan ilki oluşturulan playlisti farklı sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmaktır. Böylece playlist daha fazla kullanıcının önüne çıkar ve popülaritesi doğru orantılı şekilde artar. Bunun yanı sıra benzer playlistlerin içine ekleyerek şarkıların dinlenme sayılarını arttırmak ve playlist beğenisini arttırmak mümkündür. Bu ve bunlar gibi diğer öneriler ise aşağıdaki listede yer almaktadır:

 • Playlistinizi daha zengin ve çeşitli hale getirerek, kullanıcıların playlistinizi daha fazla beğenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Şarkıların sıralamasını değiştirerek, playlistinizin daha akıcı ve ilgi çekici hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Playlistinize yüksek kaliteli ve dikkat çekici bir kapak fotoğrafı ekleyerek, diğer kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz.
 • Playlistinize ilgi çekici ve akılda kalıcı bir isim vererek, diğer kullanıcıların playlistinizi daha kolay bulmalarını sağlayabilirsiniz.

Spotify Ortak Çalmaya Nasıl Açılır?

Spotify ortak çalmaya nasıl açılır sorusu özellikle genç kesim tarafından sıkça merak ediliyor. Nitekim ortak çalma özelliği çoğunlukla birden fazla kullanıcının aynı playlist’i oluşturmasını ve düzenleyebilmesini sağlar. Ayrıca ortak çalmayı açmak için yapılması gereken ilk şey Spotify uygulamasını açmak ve düzenlenmesi istenen çalma listesine tıklamak gerekecektir. Sonrasında ise playlist yanında yer alan düzenle butonuna tıklamak gerekiyor.

Bir sonraki aşamada Ortak çalma modunu aktif hale getirebilmek için Ortak çalma düğmesine tıklanmalıdır. Bir sonraki aşamada ise çalma listesinin linkini herhangi birine göndererek ortak bir şekilde düzenleyebilir ve aynı anda dinleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı bir kullanıcının ortak çalma listesine katılabilmek içinse yukarıdaki ayarların aynısının yapılmasıyla birlikte gönderilen linke tıklanabilmektedir.

Spotify Çalma Listemi Kim Beğendi?

Spotify çalma listemi kim beğendi sorusu son zamanlarda sıkça merak ediliyor. Sosyal medya platformlarında genellikle paylaşımları kimlerin beğendiği açıkça görülmektedir. Fakat bu durum Spotify için tam tersidir. Spotify’da şarkıları ve çalma listelerini kimlerin beğendiğini görebilmek görece daha zahmetlidir. Bu noktada Spotify çalma listesini kimin beğendiğini görebilmek için aşağıdaki adımları takip etmek mümkündür:

 • Spotify uygulamasını açın ve beğenenleri görmek istediğiniz çalma listesine gidin.
 • Çalma listesinin adının yanındaki üç nokta simgesine dokunun.
 • Açılan menüden “Paylaş” seçeneğini seçin.
 • “Spotify Bağlantısı Kopyala” seçeneğine dokunun.
 • Kopyalanan linki herhangi bir yere yapıştırın.
 • Linkin sonundaki sayısal dize, çalma listesinin ID’sidir.
 • İnternet tarayıcınızda “https://open.spotify.com/playlist/” yazarak çalma listesinin ID’sini ekleyin ve enter tuşuna basın.
 • Açılan sayfada çalma listesinin sayfasına gidin ve çalma listesinin beğeniler kısmında kimlerin beğendiğini görebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemin dışında ne yazık ki halen mobil üzerinden kimlerin beğendiğini görüntülemek mümkün değildir. Fakat Spotify tarafından yapılan bazı açıklamalara göre yakında gelecek bir güncelleme, mobil üzerinden de kimlerin beğendiğinin görülebilmesini sağlayacak.

Spotify Gizlenen Playlist Görme

Spotify gizlenen playlist görme işlemi mümkün değildir. Bir çalma listesi gizlenmişse çalma listesini yalnızca sahibi ve özel olarak hazırlanmış olan bağlantıya sahip kişiler görüntüleyebilimektedir. Bu sebeple bir çalma listesinin gizlenip gizlenmediğini de keza aynı şekilde bağlantıya sahip kişiler bilecektir. Bu noktada çalma listesini gizlemek isteyenler için yöntem de aşağıdaki gibidir:

 • Spotify uygulamasını açın ve gizlemek istediğiniz çalma listesine gidin.
 • Çalma listesinin adının yanındaki üç nokta simgesine dokunun.
 • Açılan menüden “Çalma listesi düzenle” seçeneğini seçin.
 • “Gizlilik” seçeneğini etkinleştirmek için açılan menüdeki anahtar düğmesine dokunun.
 • “Gizli” seçeneğini seçin.
 • Değişiklikleri kaydetmek için “Tamam” düğmesine dokunun.

Yukarıdaki işlemin ardından çalma listesi gizlenmiş olmakla birlikte başkaları tarafından görüntülenmesi mümkün olmayacaktır. Fakat yine de diğer kullanıcılar ile paylaşmak isteyenler için mevcut çalma bağlantısı kullanılabilir. Bu bağlantıya sahip olan herkes çalma listesini görüntüleyebilecektir.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Spotify playlist beğenenleri görme adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bununla birlikte değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

4.5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın