Ana Sayfa » Rehber » Fitness Kilo Alma Antrenman Programı

Fitness Kilo Alma Antrenman Programı

Fitness kilo alma antrenman programı, sağlıklı bir şekilde kas kütlesi kazanmak isteyenler için uygundur. Fitness diğer adıyla spor salonları genellikle kilo vermek ya da kas arttırmak isteyen insanların tercih ettiği yerler olarak bilinir.

Ancak spor salonlarında kilo alarak güçlenmek ve estetik bir vücuda sahip olmak mümkündür. Bunun için birçok Kilo alma antrenman programları ve beslenme düzeni programları hazırlanmaktadır. Eğer kilo almakta güçlük çekiyorsanız spor yaparak sağlıklı bir şekilde kilo alabilmeniz mümkündür. Peki, Fitness kilo alma antrenman programı nasıl olmalıdır?

Spor salonunda antrenman programınız oluştururken spor koçunuz size kilo almaya uygun hareketler yazacak ve önerilerde bulunacaktır. Kilo alma spor programı genellikle vücudunuzda kasları harekete geçirmeye yönelik antrenmanlardır. Eğer doğru beslenme ve düzenli bir spor antrenman programı uygularsanız kısa sürede istediğiniz kilolara ulaşabilirsiniz. Fitness kilo alma antrenman programı içerisinde kullanılması gereken aletler şu şekildedir;

  • Şınav
  • Bench Press
  • Squad
  • Mekik
  • Barfiks

Çeşitli ağırlık antrenmanları da kilo alma fitness programları arasında yer alabilmektedir. Vücudunuzu düzenli olarak çalıştırmak kaslarınızı harekete geçirecektir. Spor yapmak metabolizmayı hızlandırır ve açlık hissini arttırır. Spor yaparken eskiye nazaran daha aç olduğunuzu hissedeceksiniz. Düzenli kilo arttıran, her besin grubunun yer aldığı gıdaları tüketmek gerekmektedir.

Kilo Almak İçin Ne Yapmalı

Fitness Kilo Alma Antrenman Programı

Spor salonuna yazıldık, kilo almak üzere sporumuza başladık ancak kilo almak için ne yapmalı bilmiyoruz. Bu çok basittir. Dengeli beslenmelisiniz. Besin gruplarınızda protein, karbonhidrat ve yağları yeterli derecede tüketmelisiniz. Kilo almak için bilinen yağlı gıdaları tüketmek size sadece zararlı yağlar kazandırır. Bu yağlarda sağlıklı kilo alma yöntemleri arasında yer almaz.

Spor sonrasında dinlenme çok önemlidir. Genellikle spor yapmaya yeni başlamış olan insanlar çok ağır bir antrenman programı uygulamazlar. Vücudunuzu spor yaptıktan sonra dinlendirmek çok önemlidir. Aldığınız besinlerin içerdiği protein karbonhidrat ve yağ değerleri de çok önemlidir. Antrenman öncesinde ve sonrasında beslenmek kilo almak için etkili bir yöntemdir. Bu süreçte çeşitli besinlerden hazırlanan karışımlar tüketilebilir. Kilo alma fitness programı kadın sporcularda kardiyo ağırlıklıyken fitness kilo alma programı erkek sporcularda kas grupları ağırlıklıdır. Bu sebeple sporunuza devam edin ve sağlıklı beslenin kısa sürede olumlu etkileri görebilirsiniz.

Kilo Almak İçin Beslenme Programı

Spor yaparken beslenme düzeni en az antrenman programı kadar önemlidir. Eğer iştahsızlık gibi sorunlar yaşıyorsanız spor yapmak size açlık hissi yaratacağı için kolayca yeme alışkanlığı kazanırsınız. Ayrıca bu süreçte göbek yapmadan kilo almak da mümkündür. Çünkü beslenmeniz buna göre ayarlanır. Ayrıca kilo alıp hacim kazanmaya yönelik antrenmanlar yaparsanız sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Peki, kilo almak için beslenme programı nasıl olmalıdır. İşte beslenme programınızda yer alması gereken ürünler;

  • Pirinç ve Makarna
  • Süt ve Süt Ürünleri
  • Kuruyemiş Çeşitleri
  • Etler (Kırmızı et, Tavuk ve Balık)
  • Tahıllı ve Bakliyat Ürünleri

Tüm bu besinler sağlıklı bir şekilde kilo almak için beslenme programları içerisinde yer almaktadır. Spor programınızı uygularken göbek yapmadan kilo almak istiyorsanız şeker ve unlu mamullerden olabildiğince uzak durun. Pirinç ve makarna tüketimi bu yönden ihtiyacınız olan karbonhidratı sağlayacaktır. Tatlı ihtiyacınız durumunda bitter çikolata tüketebilirsiniz. Bitter çikolata en az miktarda şeker içeren tatlıdır.

Sporla kilo almak için spor salonuna yazıldınız ancak beslenmenizi de değiştirmenize rağmen kilo alamıyorsanız. Muhtemelen yanlış bir denge kurdunuz demektir. Yani kilo almak için yeterli miktarda besin ve kalori ihtiyacınız vardır. Spor yaptığınızda yaptığınız antrenmanlar vücudunuzda belli bir miktarda kalori yakmaktadır. Eğer metabolizmanın çok hızlı ve spor sonrasında yeterince beslenmiyorsanız kilo almakta problem yaşayabilirsiniz. Kilo almak için ne yapmalı diye soruyorsanız tüketim alışkanlığınızı iyi inceleyin. Öğün miktarınızı arttırın ve daha sık beslenin.

Kilo Alma Antrenman Programı

Kilo almak için spor programı sizlerle. Spor yaparken vücudunuzun su ihtiyacının artacağını unutmayın ve beslenme programınıza daha fazla su ekleyin. Eğer kilo almakta hala zorlanıyorsanız bir diyetisyene gitmenizi tavsiye ederiz. Zamanla kilo alma antrenman programı uyguladıkça kaslarınızın geliştiğini ve vücudunuzun hacim kazandığını göreceksiniz. Hacim kazanan vücut daha fazla gıda ihtiyacı duyar. Açlık hissinizde spor yaptıkça artacağı için daha fazla beslenmeniz gerekir. Spor yapıyor olsanız da arada sırada cheat meal adlı kaçamak beslenmeyi tercih edebilirsiniz. Cheat meal bir öğünlüğüne sevdiğiniz bir fast food tüketmek için uygundur. Son olarak kilo almak için fitness programı detaylarını sizlerle paylaştık. Ancak spor programınızı ve beslenme kontrolünüzü bırakmayın. Zamanla istediğiniz ideal kiloya ulaşacaksınız.

Spor kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Fitness Kilo Alma Antrenman Programı yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (9 Oy)
Yorum yapın