Whatsapp Kamera Ayarları

Whatsapp Kamera Ayarları yazımız ile karşınızdayız. Dünyanın sayılı şirketlerinden olan Facebook bünyesinde geliştirilen ve yayınlanan Wp, sohbet dünyasının en popüler uygulamalarından biri! Aynı zamanda geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Whatsapp akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Bu uygulamada hem ön kameranızı hem de arka kameranızı kullanarak fotoğraf veya video çekebilirsiniz. Fakat bazı durumlardan dolayı Whatsapp kameranız çalışmayabilir. Wp kamerası çalışmadığı zaman yapmanız gereken adımlar bu yazımızda belirtilmiştir.

Whatsapp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulamasında kamera ile fotoğraf veya video çekmek istediğinizde bazen karşınıza kameranızın bozuk olduğunu veya kamera hatası aldığınızı belirten bir yazı çıkabilmektedir. Bu yazını görünce yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

  1. Telefonunuzun ayarlar kısmından uygulamalar seçeneğine gidin.
  2. Uygulamalar seçeneğinde Whatsapp uygulamasını bulun ve tıklayın.
  3. Kamera ve mikrofon izinlerinin etkinleştirildiğinden emin olun.
Whatsapp Kamera Ayarları
Whatsapp Kamera Ayarları

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kamera Ayarları

Wp görüntülü konuşma kamera ayarları, cihaz kamerasında sorun olmamasına rağmen görüntülü konuşmak için uygulamada kamerayı açınca oluşabilecek problemleri gidermek için aratılan bir işlemdir. Wp kamerası bozulan kullanıcılar bir an önce bu sorunu çözmek için zaman harcarlar. Whatsapp kamera ayarlarını şu şekilde de yapabilirsiniz;

  1. Whatsapp uygulamasını açın.
  2. Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın.
  3. Açılan Menüden ayarlar kısmına gidin.
  4. Ardından “Yardım” kısmına girip “Bize Ulaşın” seçeneğine tıklayın.
  5. Karşına çıkan ekrana sorununuzu açıklayıp gönderin.

Whatsapp Kamera Boyutu Ayarlama

Wp kamerasını açtığınız zaman, wp kamerası’nın telefonunuzun kamerasına göre daha zoomlu olduğunu ve çözünürlüğünün biraz daha düştüğünü fark edeceksinizdir. Whatsapp kamerasının böyle göstermesinin sebebi telefonunuzun kamerası görüntüyü telefonun ekran boyutlarına göre ayarlamasıdır. Whatsapp kamera boyutu ayarlama için yapabileceğiniz bir şey maalesef yoktur. Uygulamadaki kameranız hiçbir zaman telefonunuzun kamerası kadar çözünürlüğü daha iyi fotoğraf veya video çekemeyecektir.

Bu içeriğimize benzer olan Priv Hesap Biyografi Önerileri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Wp Kamera Ayarları

Wp kamera ayarları yapmak istiyorsanız fakat kameranız açılmıyorsa veya hata veriyorsa, kamera iznini kapatmış olabilirsiniz. Kamera iznini açmak için yapmanız gereken telefonunuzdan ayarlar kısmına girip, oradan uygulamalar seçeneğinize tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra Whatsapp uygulamasını bulun. Whatsapp uygulamasına tıkladıktan sonra kamera ve mikrofon izinlerinin etkinleştirildiğinden emin olun. Bunları yaparsanız wp kameranız açılmış olacaktır.

Whatsapp Fotoğraf Ayarları

Whatsapp fotoğraf ayarları yapmanın kolay bir yolu çektiğiniz fotoğrafları telefon kamerasından çekmeniz olacaktır. Çünkü wp kamerası telefon kamerasına göre çözünürlüğü daha düşük ve daha zoomludur. Bu yüzden güzel bir fotoğraf veya video çekmek istiyorsanız wp kamerasını değil de telefon kamerasını kullanmak sizin yararınıza olacaktır.

Rehber kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Whatsapp kamera Ayarları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın