Paribu’dan Binance’ye Coin Transfer

Paribu’dan Binance’ye Coin Transfer yazımız ile karşınızdayız. TL, Dolar, Bitcoin, Ripple, Ethereum gibi birbirinden farklı ve çeşitli para birimlerini Paribu’dan Binanceye nasıl aktaracağınızı göstereceğiz. Bu yazımız ile adım adım bakarak, takip ederek rahat bir şekilde transfer işlemini gerçekleştireceksiniz. Önce yapmanız gereken adımları inceleyin daha sonra da adımları birer birer uygulamaya başlayın. Şimdiden kolay gelsin. Dikkatli olmayı unutmayın. Ayrıca yazımızda geçen hiçbir kripto para, borsa veya bahsi geçen borsa terimleri yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bizdekalmasin.com ekibi olarak yatırım danışmanlığı yapmamaktayız.

Paribu’dan Binance’ye Coin Transfer Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Öncelikle hangi coini seçeceğinize karar vermelisiniz. İşlem ücreti düşük olmalı veya olmamalı. (USDT yani Tether, Ripple gibi) İşlem ücreti oldukça düşük veya olmayan coinleri tercih etmelisiniz.
  • Bitcoin veya Ethereum gibi büyük coinleri tercih ederseniz oldukça fazla transfer ücreti ödersiniz.
  • Bunun yanında birde işlem hızı da çok önemlidir. USDT veya Ripple gibi coinler dakikalar içerisinde işlemi gerçekleştirirken Bitcoin veya Ethereum 30-40 dakika kadar ciddi işlem sürelerine ulaşabiliyor. Bu da hem ciddi bir gecikme yaratıyor hem de zaman kaybına yol açıyor.

Paribu’dan Binance’ye Coin Transfer

Adım adım nasıl Paribu’dan Binance’ye kripto para aktarabileceğinizi göstereceğiz:

1. Adım

Paribu'dan Binance'ye Coin Transfer
1. Adım

Paribu hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yok ise bir hesap oluşturun. Oluşturduktan sonra belli bir süre Binance’ye para gönderemezsiniz 48 saat beklemeniz gerekmektedir. Binance’ye hangi coini gönderecekseniz onu girin ve istediğiniz miktarda satın alın.

Pancakeswap Nasıl Kullanılır? İle alakalı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

2. Adım

Paribu'dan Binance'ye Coin Transfer
2. Adım

Paribu hesabınızda cüzdana girin ve ardından aldığınız coini seçin. Göndereceğiniz coinleri seçerken dikkat etmeniz gereken maddeleri sizlerle paylaştık ona göre bir seçim yapmalısınız.

3. Adım

Paribu'dan Binance'ye Coin Transfer
3. Adım

Seçtiğiniz coin kısmına geldiğinizde burada “YATIR” ve “ÇEK” ibareleri göreceksiniz. Paribu’da ÇEK’e basacaksınız. Alıcı adresi ve TRC-20, ERC-20 veya OMNI gibi gönderim ağları göreceksiniz. Alıcı adresini bir sonraki adımlardan alacağız. Ağ olarak da hem Binance’de hem de Paribu’da aynı ağı seçmeniz gerekmektedir. Ağ olarak USDT için TRC-20 ağını tercih ettik hem işlem işlemi düşük hem de hızlı.

4. Adım

Paribu'dan Binance'ye Coin Transfer
4. Adım

Binance uygulamanızda cüzdanınıza tıklayın ve yatırma kısmına tıklayın. Ardından Paribu’da aldığınız coini seçin. Buradan alıcı adresini bulacağız.

5. Adım

Paribu'dan Binance'ye Coin Transfer
5. Adım

Binance uygulamanızda cüzdanınıza tıklayın ve yatırma kısmına tıklayın. Ardından Paribu’da aldığınız coini seçin. Buradan alıcı adresini bulacağız.

6. Adım

Paribu'dan Binance'ye Coin Transfer
6. Adım

Son olarak da kopyalamış olduğunuz adresi Paribu’daki yere yapıştırıyoruz. Aynı ağı seçtiğinizden de emin olmayı unutmayın.

Paribu’dan Binance’ye Coin Transfer Ücreti

Her coinin kendi işlem ücreti bulunmaktadır zaten coinin gönderim yerine geldiğinizde Paribu’da sol altta “Çekim Bedeli” adı altında bir ibare yer almaktadır. Bu nedenle oraya dikkat etmeniz ve işlem yaparken bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Paribu Binance Transfer

Paribu’dan Binance’ye para, coin veya emtia transferini sizler için anlattık. Bunun yanında Binance’den Paribu’ya transfer yapmanız da mümkün. Bu sefer Paribu’da “Yatır” ve Binance’de ise ” Çekme” işlemlerini takip edeceksiniz. Anlayamadığınız veya kafanıza takılan konularda yorum yazmayı ihmal etmeyin. Ayrıca coin transferi sırasında para kazanılacağını biliyor musunuz? Eğer aldığınız coin satacağınız yerde daha pahalı ise buradan para kazanmanız da mümkün. Bu işleme “Arbitraj” adı veriliyor. Örneğin siz Binance borsasından Ripple coini 4 TL’ye aldınız. Paribu’ya attınız ve Paribu’da Ripple coin 4.2 TL. Bu demek oluyor ki siz aldığınız her coin başı 0.20 TL kazanıyor oluyorsunuz. 10000 Adet alımda 2000 TL kazanç anlamına geliyor.

Kripto para ile alakalı diğer yazılarımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Kripto ile alakalı son yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Paribu’dan Binance’ye Coin Transfer yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. Bu tarz borsalar arası transfer yazılarımız ileriki zamanlarda sizlerle olacaktır.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın