Ana Sayfa » Genel » Son Dönemlerin En Sevilen Korku Oyunları MinikOyuncu’da

Son Dönemlerin En Sevilen Korku Oyunları MinikOyuncu’da

Son Dönemlerin En Sevilen Korku Oyunları MinikOyuncu’da. Korku, oyun sektöründe ilgi gören kategorilerden biridir. Korku oyunları, milyonlarca kişi tarafından tercih edilir. Bu yüzden aktif oyuncu sayısı oldukça yüksektir. Ancak korku oyunu, yüksek kaliteli olmak zorundadır. Aksi halde oyuncuya adrenalin yaşatamaz. Grafik ve müziklerinin gerçekçi olması gerekir. Aynı zamanda hikayesi de ilgi çekici olmalıdır.

Sektörde birçok korku oyunu bulunur. Kaliteli korku oyunu sayısı ise oldukça azdır. Tercih edilen ve aktif oyuncu sayısı fazla olan oyunlardan biri, şüphesiz Scary Teacher 3D oyunudur. 12 yaş ve üzeri için uygundur. Ücretsiz indirilebilir. Ancak oyun içerisinde satın alma özelliği bulunur. Korkunun yanında simülasyon oyunlar içerisinde yer alır.

Oyunun amacı, öğretmeni farklı nesneler kullanarak kızdırmaya çalışmaktır. Oyunun başlangıç aşamasında, oyuncuya gerekli bilgiler verilir. Şaka yapılan nesneler ve yürüyüş alanları, bu bilgilere örnek olarak verilebilir. Başlangıç seviyesinde oyuncuya pratik kazandırmak için görsel bilgiler bulunur. Ancak seviye ilerledikçe bu bilgiler kaybolur. Seviye başarıyla geçildiğinde bölüm sonunda skor tablosu yer alır. Buradan yıldız ve altın miktarları görülebilir. Kazanılan miktarların artması için reklamlar izlenebilir.

Oyuncu, şaka yaparken öğretmenine yakalanırsa başarısız kabul edilir ve seviyeyi geçemez. Şaka yapılacak nesneler, farklı yerlere saklanmaktadır. Oyuncu, bu yerleri bulmaya çalışmalıdır. Ayrıca her seviyede bir kilitli kapı bulunur. Bu kapıyı açmak için ise satın alma özelliği kullanılmalıdır.

Kaliteli ve Gerçekçi Korku Oyunları

Korku oyunlarının kaliteli olması, oyunun devamlılığı için önemlidir. Aksi halde oyun gerçekçi olmaz. Kaliteli korku oyunları denilince akla ilk gelen oyunlardan biri, Huggy Wuggy oyunudur. Oyunda korkunun olma nedeni, büyük bir gizemin olmasıdır. Playtime.co firmasının çalışanlarından biri kaybolur. Oyuncu ise kaybolan arkadaşının gizemini çözmeye çalışır.  

Oyunun eğlenceli olması için Grabpack kullanılabilir. Bu aletler sayesinde oyunda uzak noktalara dokunulabilir. Böylelikle bulmacayı çözmek daha kolay hale gelir. Oyunun kaliteli olma nedenlerinden biri, oyuncuya birçok fırsat sunmasıdır. Örneğin; oyuncu deneme yanılma yoluyla farklı yöntemler geliştirebilir. Bu, birçok oyunda olmayan bir özelliktir.

Kaybolan iş arkadaşının gizemini çözmek için oyun içerisinde kasetler bulunur. Bu kasetler ise fabrikanın farklı köşelerinde yer almaktadır. Oyunun her bölümü ücretsiz değildir. İlerleyen bölümleri açmak için oyun içi satın alma özelliğiyle ücret ödenmesi gerekmektedir.

En Çok Oynanan Korku Oyunları

Korku oyunlarını sevenler, muhakkak popüler korku oyunlarını merak eder. FNAF, yıllardır en çok oynanan korku oyunları arasında yer alır. Five Nights at Freddy’s olarak adlandırılır. Oyun içerisinde Freddy Fazbear adında bir karakter bulunur. Hareket ettiğinde gülmeye başlar. Gülme sesi, kız çocuğunun yavaş bir şekilde gülmesine benzer. Bunun nedeni, oyuncuda korku oluşturmasıdır. Kapı sesleri, oyunda yaygın olarak vardır. Freddy Fazbear, hareket etse de oyuncu baktığında hareketsiz gibi durur. Enerjiler aynı anda bittiğinde kısa klibini oynatmaya başlar ve bir an da oyuncunun üzerine atlar.

Oyunda Freddy Fazbear, ölen bir kızın ruhunu taşımaktadır. Yapısı, ayıya benzer. Buna benzer, birçok karakter de bulunur. Tüm karakterler ve sesler, oyuncuyu korkutmak ve gerçekçi olmak için tasarlanmıştır. Oyunun hikayesine bağlı olarak saat başı para ödülü verilir. Paraya bakıldığında 1993 yılını andırdığı rahatlıkla anlaşılabilir. Bazı bölümlerde telefon konuşmaları bulunur.

Oyunun ilerleme şekline ve grafiklere bakıldığında oldukça gerçekçi ve korkutucu bir oyundur. Bu yüzden milyonlarca kişi tarafından indirilmiştir. Aktif oyuncu sayısı oldukça fazladır. Birçok yerinde aksiyon ve adrenalin dolu anlar yaşandığı için 12 yaşından küçük bireylerin oynaması tavsiye edilmez.

Yorum yapın