Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » IMEX Krem Kaç Saat Yüzde Kalmalı? – IMEX Krem Nasıl Kullanılır?

IMEX Krem Kaç Saat Yüzde Kalmalı? – IMEX Krem Nasıl Kullanılır?

IMEX krem kaç saat yüzde kalmalı? sorusu son dönemde yeniden popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Düzenli bir şekilde kullanılması halinde cilt üzerindeki faydalı etkileri saymakla dahi bitmeyecek olan IMEX krem, sivilceler için idealdir. IMEX krem kullananların ve uzman hekimlerin önerisine göre günde birkaç kez sürülmeli ve cilt yüzeyinde 15 dakikadan fazla kalmamalıdır. Yan etkilerinde de belirtildiği üzere uzun saatler ciltte kalması durumunda tahriş etme ihtimali oldukça yüksektir.

IMEX Krem Nasıl Kullanılır?

IMEX krem hemen hemen tüm eczanelerde satışa sunulan sivilce ve akne karşıtı kremlerden biridir. Bu kremi diğerlerinden ayıran en temel özelliği ise kısa sürede etkilerinin görülmeye başlamasıdır. Bu nedenle IMEX krem nasıl kullanılır? sorusu oldukça popüler hale gelmiştir. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmek yeterli olacaktır:

IMEX Krem Nasıl Kullanılır?
IMEX Krem Nasıl Kullanılır?
  • Kremin uygulanacağı cilt yüzeyi bol su ile temizlenmeli ve herhangi bir makyaj malzemesi kalıntısı olmadığından emin olunmalıdır.
  • IMEX krem cilde sürülerek 15 dakika kadar bekletilmelidir.
  • Bekleme süresi içerisinde cilde masaj yöntemi ile kremin normalden çok daha hızlı tesir etmesi sağlanabilir.

IMEX Krem Lekelere İyi Gelir mi?

İlk olarak IMEX krem lekelere iyi gelir mi? sorusunun yanıtı ise kesinlikle evet olacaktır. IMEX krem, ciltteki tüm lekelere ve sivilcelere karşı etken maddelere sahiptir. Bu nedenle ciltteki lekelerin tamamının giderilmesi konusunda oldukça etkilidir. En yaygın kullanım alanı ise sivilce ve aknelerin tedavi edilmesi üzerinedir. Sivilcelerin kökenine nüfuz ettiği için en kısa sürede kurutur ve dolayısıyla ortadan kaldırır. Cilt tipine göre değişiklik gösteren bu krem bazı kişilerde lekeler konusunda etkisiz olabilir. Bunun için bir eczacı ya da uzman hekim tavsiyesi almak doğru olacaktır.

IMEX Krem Kullananların Yorumları

IMEX krem kullananların yorumları sosyal medyada büyük bir etkiye sahiptir. Sivilce ve akne tedavisinde alanının en sık tercih edilen ürünü olan IMEX için yorumlar aşağıdaki gibidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Omeprazol İçeren İlaçlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

“Yıllardır süregelen cilt problemlerimi IMEX sayesinde 2 ayda bitirdim. Herkese tavsiye ediyorum.”

“Sivilce konusunda üstüne tanımam. Doktorumun önerisi ile tanıştığım IMEX’ten çok memnun kaldım.”

“IMEX krem kullanmaya başladığımdan beri sivilce ve aknelerim gözle görülür şekilde azalıyor.”

IMEX Krem Yan Etkileri

IMEX krem yan etkileri de olan bir krem türüdür. Bu nedenle bir uzman görüşü olmadığı sürece kullanılmaması gereklidir. Bu krem özelinde yan etkiler yalnızca hassas ciltler üzerinde görülüyor. Hassas cilt yapısına sahip olan kişilerde en sık rastlanan yan etkiler aşağıdaki gibidir:

  • Yanma hissi
  • Kaşıntı
  • Cilt üzerinde şişlik ve kızarma
  • Saç diplerinde kepeklenme ve yağlanma
  • Ağrı
  • Kuruma
  • Saç dökülmesi

IMEX Krem Sürdükten Sonra Yıkanır mı?

IMEX krem sürdükten sonra yıkanır mı? diye merak eden kişiler için yanıt oldukça basittir. Bildiğiniz üzere cilt kremlerinin büyük bir çoğunluğu cilde sürün, bekletin ve yıkanır. Fakat IMEX ciltteki sivilce ve akneyi kurutmaya yönelik olduğu için yıkanması etkilerini azaltacaktır. Cilt tarafından emildiği için kısa süre içerisinde ortadan kaybolan IMEX’i yıkamaya gerek yoktur.

Sivilce Kremi Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Sivilce kremleri çoğu zaman yakıcı bir etkiye sahip olduğu için cilt yüzeyinde uzun saatler boyunca tutulmaması gereklidir. Bu nedenle sivilce kremi yüzde kaç saat kalmalı? sorusunun yanıtı 15 ila 30 dakika olacaktır. Kısa süreliğine ciltte bulunması gereken sivilce kremleri zaten cilt tarafından emilerek ortadan kaybolacaktır. IMEX gibi rüştünü ispatlamış ve herkes tarafından tercih edilen güvenilir krem markalarını tercih ederek tüm riskleri azaltmak mümkündür.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımıza aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Son olarak IMEX Krem Kaç Saat Yüzde Kalmalı? Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
“IMEX Krem Kaç Saat Yüzde Kalmalı? – IMEX Krem Nasıl Kullanılır?” üzerine bir yorum
Yorum yapın