En İyi Minecraft Haritaları 2022

En İyi Minecraft Haritaları nelerdir? Diğer bir deyişle Minecraft mapleri, sayısız biyomlar, boyutlar, köyler ve daha fazlası dahil olmak üzere sınırsız değişikliklerle doludur. İlginç manzaralarla dolu ve keşfedilmeye hazır maceralarla dolu haritaları keşfetmeye hazırlanın. Ağızları açık bırakan manzaralardan ve ganimetlerle dolu heyecan verici zindanlara kadar bir çok minecraft haritaları sizlerle.

Topluluk sayesinde en iyi minecraft seed kodları konusunda bilgi sahibiyiz. Oyuncuları yıllardır eğlendiren Minecraft haritalarında da durum böyle. Şimdi onları test etme sırası bizde. O yüzden daha fazla zaman kaybetmeyelim ve en iyi Minecraft haritalarına göz atalım.

En İyi Minecraft Haritaları 2022

En iyi Minecraft Haritaları neler olduğunu belirlemek kolay bir iş değil, özellikle de nasıl oynadığınıza ve oyunda da ne yapmaktan hoşlandığınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte, bazı haritalar, indirilme sayısına ve devam eden popülerliklerine göre listemizde yer almaktadır. İşte bir sonraki oyununuzda deneyebileceğiniz harika Minecraft Haritaları:

1. Musallat

Infested, çok oyunculu bir saklambaç haritasıdır. Aramızdakine benzer şekilde, bir oyuncunun musallat olduğu ve etrafındaki herkesi avlamak zorunda olduğu bir PvP haritasıdır . Bu arada, hayatta kalan oyuncular, herhangi bir şekilde istila edilmiş oyuncudan kaçınmalıdır. 

Arkadaşlarınızla bir oyun gecesi düzenlemeyi planlıyorsanız, bu sizin için olmazsa olmaz bir harita. Oyuna gelince, bu haritada normal bir mod ve erişilebilir iki oyun modu daha var. Biri oyuncuların görüşlerini sınırlayabilir, diğeri ise musallat olan oyuncuları görünmez yapabilir. Nasıl oynadığınızdan bağımsız olarak, bu harita sizi saatlerce eğlendirmek için büyük bir potansiyele sahiptir.

 • İndir: https://www.minecraftmaps.com/hide-and-seek-maps/infested

2. Göksel Kale

En İyi Minecraft Haritaları 2022

Minecraft haritaları sıramızda en büyülü ve asil Minecraft haritasını seçmemiz gerekiyorsa, işte bu. Her açıdan ayrıntılara inanılmaz bir özen gösterir . Kalenin kuleleri, odaları, yolları ve aradaki her şey var. Üstüne üstlük, kale bir uçurumun tepesinde bulunur ve estetiğine katkıda bulunan bir devasa bir ormanla çevrilidir.

Bu haritanın tek dezavantajı, iç mekanların veya kale içindeki odaların olmamasıdır. Yine de etrafındaki muhteşem bitki örtüsü ve süslemeler bunu telafi etmeye fazlasıyla yetiyor. Ayrıca, yaratıcıları, oyuncuların, onlara kredi verdiğiniz sürece sunucularında kullanmasına da izin verir.

 • İndir: https://www.minecraftmaps.com/castle-maps/celestial-castle

3. Eğlence Ülkesi 3

Adından da anlaşılacağı gibi, bu harita bize keşfedilecek 100’den fazla farklı oyun alanı olan devasa bir eğlence alanı sunuyor . Tema parkında 36 lunapark treni, 17 su yolu, 17 restoran, 7 mağaza ve 6 çocuk yolu vardır. Ve bu 26 diğer benzersiz aktiviteyi hariç tutuyoruz. Yani, ister oyuncakların tadını çıkarmak ister dev heykeller görmek isteyin, kısacası bu haritada her şey var.

Ama daha çok görev temelli oyunla ilgileniyorsanız, izlemeniz gereken bir yan görev de var. Parkın gizli tarihini öğrenmek için haritada gizli alanları arayabilirsiniz. Yani, kesinlikle kaçırmamanız gereken tarihi bir minecraft haritası.

 • İndir: https://www.minecraftmaps.com/amusement-park-maps/funland-3

4. Mega Gökyüzü Izgarası

minecraft en iyi parkur haritaları

Bazı haritaların yapıları, bazılarının da şehirleri vardır. Ve bu harita sadece bloklardan oluşan bir ızgaradır. Aynı şeyi bulmak için nether’e de gidebilirsiniz. Hayatta kalmada başka türlü elde edemeyeceğiniz eşyalarla birlikte bazı sandıklar da var. Çoğu özel harita için genellikle geçerli olmayan bu haritada oyunu bitirmek için bir bitiş portalı bulabilirsiniz.

Bu haritadaki her blok , 16 bloktan oluşan bir yığın boyutundadır. Ancak her dev bloğa yolunuzu açmak için bazı parkur becerilerine sahip olmanız gerekir. Bu nedenle, minecraft en iyi parkur haritaları arıyorsanız, bu harita ilk tercihiniz olmalıdır.

 • İndir: https://www.minecraftmaps.com/survival-maps/mega-sky-grid

5. Minechester Şehri

Tahmin etmeden önce, bu haritanın İngiltere’den Manchester City’nin bir rekreasyonu olmadığını açıklığa kavuşturmak istiyorum. Bunun yerine, gökdelenler, evler, bir havaalanı, bir hastane ve daha fazlasını içeren tam teşekküllü benzersiz bir Minecraft haritasıdır. Haritanın oluşturulması birkaç hafta aldı. Ve haritayı açar açmaz çabaları açıkça görülüyor.

Diğer birçok açık dünya oyununun aksine, bu haritadaki evler tasarımlarında eksiksizdir. Birçok binanın içini ve hatta altını keşfedebilirsiniz. 

 • İndir: https://www.minecraftmaps.com/survival-maps/mega-sky-grid

6. Ölmenin 11 Yolu

minecraft survival haritaları

Herhangi bir minecraft survival haritaları veya bulmaca haritaları ana amacı ölmekten kaçınmaktır. Düşme hasarından, köylülerden veya başka bir şeyden olsun, hayatta kalmak her haritanın görevini kazanmanın yoludur. Ama bu eşsiz haritada değil. Bu haritada ilerlemenin tek yolu ölmenin bir yolunu bulmaktır. Yine de, beklediğiniz kadar kolay olmayacaktır.

 • İndir: https://www.minecraftmaps.com/puzzle-maps/fairy-tale-11-ways-to-die

7. Vahşi Batı

Oyunun estetiğine odaklanırsak Minecraft vahşi batıda oldukça iyi bir seçim gibi duruyor. Korumanız gereken tahta aletler, atlar ve köyler var. Yani Köylüler birçok farklı Minecraft Köylü Meslekleri özelliklerine sahip şekilde dolaştıklarını görebilirsiniz. Kasaba havasını tamamlayan hayvanları, çiftlikleri ve ahşap yapıları bile bulabilirsiniz. Bu Minecraft haritası size tam da bunu sunuyor.

Minecraft 1.18 güncellemesiyle hala çalışıyor. Bize keşfetmemiz ve korumamız gereken bir vahşi batı kasabası sunuyor. Üstlenmeniz için birden fazla mini görev, düşman ve hatta çiftlik tabanlı zorluklar da var.

 • İndir: https://www.minecraftmaps.com/survival-maps/wild-west

8. Salda Hayatta Kalma

minecraft survival haritaları hayat veren bu harita bizi bir okyanusun ortasında bir sala bindiriyor . Harita, sınırlı malzemeleri kullanmak ve hayatta kalmak için tüm becerilerinizi ve oyun anlayışınızı test eder.

Oyun alanını dengelemek için, haritada ayrıca bazı nadir öğeler alabileceğimiz 2 özel mağaza var. Yine de, onları elde ettikten sonra bile hayatta kalmanız kolay olmayacak.

 • İndir: https://www.minecraftmaps.com/survival-maps/raft-survival

9. Labirent Koşucusu İzleri

Minecraft için çok sayıda labirent haritası var, ancak hiçbiri bununla kıyaslanamaz. Bu, James Dashner’ın Maze Runner romanından esinlenen türünün tek örneği bir harita. Ne yapacağınıza dair hiçbir ipucu olmadan hiçbir yerin ortasında ortaya çıkıyorsunuz. Nereye bakarsanız bakın, sadece dev bir labirent oluşturan taş duvarlar var. Ve tahmin edebileceğiniz gibi amacımız kaçmak.

 • İndir: https://www.minecraftmaps.com/maze-maps/the-maze-runner-trials

10. Amberlight Şehri Kıyameti

Minecraft evi korku haritaları

Minecraft evi korku haritaları arıyorsanız bu haritayı tercih edebilirsiniz. Çünkü şehir terk edilmiş bir haritadır. Bu kıyamet haritası bizi Amberlight şehrinin ortasına bırakıyor. Şehir büyük bir savaşın izlerini taşıyor, ancak çoğu felaketten kurtulamadı. Haritanın her yerinde ayrıntılı yıkım belirtileri bulabilirsiniz. En bariz olanı , eskiden belediye binasının bulunduğu yerde devasa bir krater oluşmuş.

Her gece labirentte biraz zaman geçirmeli ve tüm dünyayı çözene kadar taş alana geri dönmelisiniz. Gün boyunca labirentte kalmayı seçerseniz, canavarlar sizi avlayacak ve taş alanın kapıları kapalı kalacaktır. Sizi saatlerce bağımlı kılmak için iyi düşünülmüş ve eğlenceli bir harita.

 • İndir: https://www.minecraftmaps.com/city-maps/amberlight-city-apocalypse

11. İletişim 2

Minecraft 2 kişilik haritalar

Minecraft 2 kişilik haritalar seçenekleri arasında en sevileni sizlerle. Communicate adında iki oyunculu bir haritamız var. 10 bulmaca ile basit bir bulmaca tabanlı harita. Ve eşinizin yardımı olmadan hiçbirini çözemezsiniz. Adına bağlı kalarak, tüm harita siz ve oyun arkadaşınız arasındaki iletişime odaklanır. Bu haritada tek başınıza asla ilerleyemezsiniz.

 • İndir: https://www.minecraftmaps.com/puzzle-maps/communicate-2

12. Modern Bir Ev

minecraft evi hayran haritaları

Bu harita bize minecraft evi hayran haritaları arasından en iyi versiyonlarını sunuyor. Lüks ve modern bir evin tasarımını takip eden bu haritanın yapısı güzel bir dış cepheye ve detaylı bir iç mekana sahiptir. Ev, yatak odaları, banyolar, mutfak, garaj, ofis ve çok daha fazlasını içerir.

 • İndir:

13. Liyue Limanı (Genshin Etkisi)

En İyi Minecraft Haritaları

Popüler oyun Genshin Impact’i oynuyorsanız , bu Minecraft haritası hemen favoriniz olacak. Bize oyundaki bir Çin şehri olan Liyue Limanı’nın tam olarak yeniden yaratılmasını getiriyor. 500 saatlik çalışma ile bu haritadaki her yapı , kaynak materyalin 1:1 ölçekli bir kopyasıdır. Ancak, gerçek oyundan farklı olarak, bu haritaya eklenmiş bir görev bulunmamaktadır.

 • İndir: https://www.planetminecraft.com/project/liyue-harbour-from-genshin-impact-in-minecraft-1-1-scale/

14. Korku Malikanesi

Minecraft evi korku haritaları

Genellikle, Minecraft’taki korku haritaları, tahmin edilebilir tasarımları nedeniyle pek korkutma yaşamaz. Ancak bu Bedrock haritasının size kabuslar yaşatacağı kesin. Etrafımızda gizlenen kurt adamlarla dolu devasa bir konağı keşfetmemize izin veriyor . Haritada özel çeteler, öğeler ve arkasında harika bir hikaye var. Minecraft evi korku haritaları arıyorsanız oldukça iyi bir seçimdir.

 • İndir: https://www.minecraft.net/en-us/marketplace/pdp?id=22b3d8f2-6219-4063-aaeb-325ec2d67470

15. Shiganshina (Titan’a Saldırı)

Minecraft Anime Haritaları

Sıradaki haritamız Minecraft oynayan tüm anime hayranları arasında popüler. Shiganshina bölgesini yeniden yaratarak ünlü anime dizisi Attack on Titans’a saygılarını sunar. Bunun yanında harita bir doku paketi kullanır ve şehrin en küçük ayrıntılarına kadar doğru şekilde yapılmıştır. 

 • İndir: https://www.planetminecraft.com/project/project-shiganshina-district-attach-on-titan/

16. Kaçış Odası

Minecraft bulmaca haritaları

Adından da anlaşılacağı gibi, bir sonraki haritamız basit bir kaçış odası. Kısacası ipuçları bulmalı, bulmacaları çözmeli ve bölgeden çıkış yapmalısın. Bunun yanında keşfetmeniz için artan zorluk derecesinde birden fazla oda var. Her biri benzer estetiği takip ederken bize çözmemiz gereken yeni zorluklar sunmaktadır. Minecraft bulmaca haritaları arasında en beğenilen maplerden biridir.

Bu haritanın tek dezavantajı, yeni başlayanlar için uygun olmamasıdır. Pek çok oyuncu, oldukça fazla kurt adamlar yüzünden son patron savaşına bile gidemeyebilir.

 • İndir: https://www.planetminecraft.com/project/escape-room-4866216/#tab_schemagic

17. Mickey’de Beş Gece

Minecraft Korku Haritaları

Henüz tahmin etmediyseniz, bu harita korku oyunu Five Nights at Freddy’s konseptini alıyor ve Mickey Mouse’un evine uyguluyor . Çoğu FNAF haritasının aksine, bu harita büyüktür ve oyunun yeni sürümleriyle iyi çalışır. Ama en sevdiğiniz çocukluk çizgi filmlerinden birinin korkutucu tarafını görmek istemiyorsanız, onu atlamak akıllıca bir seçim olacaktır.

 • İndir: https://www.planetminecraft.com/project/five-nights-at-mickey-fanmade-fnaf-map/

18. Valorant Ascent Haritası

Son olarak, özetlemek gerekirse, Minecraft topluluğundaki en ünlü haritalardan birine geldi sıra. Popüler FPS rekabetçi nişancı oyunu Valorant Ascent haritasını yeniden yaratıyor. Ascent, Valorant’ta ve hatta Minecraft haritamızda yüzen bir şehirdir. Renk ve yapı açısından detaylara gösterilen özen etkileyicidir.

 • İndir: https://www.planetminecraft.com/project/valorant-map-ascent-in-minecraft-download/

Minecraft Haritaları 2022 Hakkında

Özellikle En İyi Minecraft Haritaları 2022 hakkında her ayrıntıyı bildiğinize göre, bu maplerden en iyi şekilde yararlanmaya hazırsınız. Ve başlamak için bu haritalarından daha iyi bir yer yok.

Bu arada, Minecraft haritalarını indirmek ve oynamak için internete ihtiyacınız var. Eğer kısıtlı internetiniz varsa Minecraft Ne Kadar İnternet Yer diye merak ediyor olabilirsiniz. Kısacası tüm detayları ve cevaplarını bağlantıda bulabilirsiniz. Bununla birlikte, Minecraft’ta en sevdiğiniz mapler hakkında yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın. 

Ana sayfaya bizdekalmasin.com ulaşabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın