Valorant Şifre Değiştirme – [Kesin Çözüm]

Bugünkü yazımızda Valorant Şifre Değiştirme yazımızla beraberiz. Son zamanlarda çok popüler bir FPS oyunlarından birisi olan ve kullanıcı sayısı her geçen gün artan Valorant, Riot Games tarafından geliştirilmişir. 2 Haziran 2020 yılı tarihinde resmi olarak yayınlanan bir yapımdır. Ekim 2019’da Project A kod adı altında yayınlanan oyun, 7 Nisan 2020’de sınırlı erişimle kapalı betaya başladı ve 2 Haziran 2020’de resmi olarak çıktı. Valorant, oyunda kullanıcılara şifre değiştirme imkanı sunuyor. Bu konuda işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilmeniz için Valorant şifre değiştirme rehberini hazırladık. Oyunda hesabına giriş yapmakta sorun yaşayanlar için sizlere şifre değiştirme, şifremi unuttum, E-posta değiştirme gibi yazılarımızdan bahsedeceğiz. Nasıl yapıldığını aşağıdaki yazılardan bakabilirsiniz.

Valorant Şifre Değiştirme

Valorant Şifre Değiştirme
Valorant Şifre Değiştirme

Yakın zamanda oyunun yapımcısı Riot kendi Client’ini kurarak tek hesap sistemine geçiş yapmıştır. Yani artık Riot Games tek hesap sistemini kullanıyor. Aynı zamanda tüm Riot oyunları tek bir hesap ile bağlanılıyor. Valorant’a Riot hesabı ile giriş yaptığınız için ayrı bir Valorant hesabı bulunmuyor. Bundan dolayı Riot hesabınızın şifresini nasıl sıfırlayacağınızı anlatacağız. Valorant’a girerken kullandığınız hesabı League of Legends oynarken de kullanıyorsanız iki hesap entegre çalışıyor. Şimdi nasıl yapılıyor bu adımlara geçelim.

 • Google’a “riot games şifre değiştirme” yazdıktan sonra Riot Games’in sitesine girmelisiniz.
  • Karşınıza çıkan sayfadaki kutucuğa Riot kullanıcı adınızı yazın. Buradaki kullanıcı adınız, oyun içindeki kullanıcı adınızdan farklı olabilir.
  • Girdiğiniz kullanıcı adı ile kayıtlı bir hesap bulunursa hesabınızın e-posta adresine kurtarma e-postası gönderilecektir.
  • Daha sonra E-posta kutunuzu kontrol edin, Valorant şifre değiştirme e-postasındaki bağlantı, size yeni bir şifre oluşturma hakkı verebilecektir.

Valorant hesabınızın şifresini değiştirdikten sonra hesabınızla oyuna giriş yapmanız yeterlidir. Fakat daha önce oluşturduğunuz bir hesabı geri almak istiyorsanız bu yöntem yine işinize yarayabilmektedir.

Buna benzer olan Lol Kullanıcı Adı Değiştirme 2022 yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Valorant E Posta Değiştirme

Oyuncular bir süreden sonra hesaplarında değişiklik yapmak isteyebiliyorlar. Bunlardan en çok yapılanı ise e-posta değişikliği oluyor. Valorant e posta değiştirme adımlarını aşağıdan bakabilirsiniz.

 • Riot Games adresine giriş yapmalısınız.
 • Sağ üst taraftan giriş butonuna tıklamalısınız.
 • Kullanıcı Adı ve Şifreniz ile giriş yapınız.
 • Sağ üst köşeden Ayarlar/Hesabımı Yönete Tıklıyoruz.
 • Açılan hesabımı yönet penceresinden “E-posta Adresimi değiştir” bağlantısına tıklıyoruz.
 • Gelen menüden yeni e-posta tekrarını ve şifrenizi girdikten sonra çıkan talimatları okuyarak devam ediniz.

Valorant Şifremi Unuttum

Dünyadaki neredeyse tüm oyunlarda, uygulamalarda veya sosyal medya uygulamasında e-posta ile şifre değiştirmeye izin veriliyor. Valorant’ın en çok karşılaştırıldığı oyun olan CS:GO için bu konu biraz daha farklı olabiliyor. Çünkü CS:GO, Steam ile çalıştığından dolayı Steam’in iki adımlı doğrulama gibi ekstra güvenlik önlemleri olmaktadır. İlerleyen yıllarda Valorant için de iki adımlı doğrulama sistemi görülebilir. Aşağıdaki adımları izleyerek valorant şifremi unuttum sorununu çözebilirsiniz.

 • Riot Games web sayfanına gitmelisiniz ve ardından giriş yap tuşuna tıklamalısınız.
 • Oturum Açamıyorum kısmına tıklayın ve Şifremi Unuttum seçeneğini seçiniz.
 • Daha sonra bölgenizi seçmeniz gerekmektedir.
 • Kullanıcı adınızı girin ve tamama tıklayınız.
 • Şifrenizi sıfırlamak için sizin ilgili e-posta adresinize bağlantı içeren bir mail gelecektir.
 • Bağlantıya tıkladıktan sonra talimatları izleyiniz.

Ana sayfaya ulaşmak için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Rehber ile alakalı yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Valorant Şifre Değiştirme yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın