Ana Sayfa » Rehber » Minecraft Ne Kadar İnternet Yer?

Minecraft Ne Kadar İnternet Yer?

Minecraft Ne Kadar İnternet Yer yazımızla karşınızdayız. Dünyanın sayılı şirketlerinden olan Microsoft bünyesinde geliştirilen Minecraft, özellikle yaratıcılığını gösterebileceğiniz oynamayı sevenler için oldukça popüler bir sandbox oyundur. Gün geçtikçe de oyuncu sayısı da artmaktadır.

Bir oyuncu Minecraft oynamaya başladığında bazen dalıp gidiyor. O kadar çok çeşitli oyuna sahip olması akıllara bir çok soruyu beraberinde getiriyor. Bunların başında kısıtlı internet sorunu geliyor. Gerçekten sınırlı internetiniz varsa Minecraft oynamak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın ister mobil verinizi kullanın Minecraft Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi? Bu miktarları öğrenmek için ne kadar internet yer bağlantısına tıklayıp diğer uygulamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Sadece merakınızdan olabilir veya internet paketiniz cidden az olabilir. O yüzden bu bilgileri öğrenmek sizin için oldukça önemli olabilir. Bunun yanında Minecraft oynamaya başladığınızda internet harcama miktarı, oyunun büyüklüğüne göre, girdiğiniz sunucuya göre ve kullandığınız cihaza göre değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda Minecraft Ne Kadar İnternet HarcarMinecraft Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda cihazınızda İnternet Kullanımı Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Minecraft Ne Kadar İnternet Yer?

İlk önce verdiğimiz değerler Minecraft oyuncuları tarafından verilen ortalama değerlerdir. Her insana göre muhakkak değişiklik gösterebilir.

Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce kişi tarafından Minecraft kaç gb internet yer diye sorulup merak edilmekte ve gün geçtikçe sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Minecraft’ı oyunun iyi doldurulmuş çok oyunculu sunucularından birinde oynarsanız, çok fazla mobil veri kullanabilirsiniz. 

Minecraft ortalama olarak, kullandığınız sunucuya bağlı olarak saatte 80 ile 200 MB internet yer. Daha yüksek kalitede bir oyun oynamak istiyorsanız eğer, Minecraft’da zaman zaman saatte yaklaşık 400 MB internet yiyen bazı yüksek veri oyunlar da var. Listelemek gerekise eğer Minecraft Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı:

 • Az Kaliteli Oyunlar: Saatte 40 – 100MB arası
 • Normal Kaliteli Oyunlar: Saatte 100 – 200MB arası
 • Kaliteli Oyunlar: Saatte 200 – 300MB arası
 • Çok kaliteli Oyunlar: Saatte 300 – 500MB arası

Minecraft Kaç Mb Yer?

Özellikle Minecraft oynamak isteyenler için, Minecraft kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu konuda daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki tabloyu hızlı ve kolayca kullanabilirsiniz. Minecraft oyununa girdikten sonra minecraft seed kodları yazımızdaki haritaları denemeyi unutmayınız.

Platformİnternet Harcama Miktarı
PlayStation 4230 MB
Nintendo Switch900 MB
PC (Java veya Microsoft Windows)150 MB
Wii U600 MB
Xbox One1 GB
Minecraft Kaç Mb Yer?

Bu içeriğimize benzer olan Brawl Stars Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Minecraft Ne Kadar İnternet Harcar?

Minecraft Ne Kadar İnternet Yer
Minecraft Ne Kadar İnternet Harcar?

Oldukça basit ve mantıklı bir şekilde oyunun kalitesi ne kadar iyi olursa, elbette o kadar büyük veri tüketimi olur. Minecraft Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek, kısıtlı internetiniz var ise dediklerimize kulak vermeniz sizin için önemli olabilir.

Eğer kısıtlı internetiniz var ise Minecraft veya başka bir çevrimiçi oyun oynarken, sağlam bir Wi-Fi bağlantısı kullanmak en iyisidir. Böylece internet harcama miktarını azaltma şansına sahip olmuş oluyorsunuz. Ancak bu seçeneği istemiyorsanız eğer kısıtlı internetle oynadığınız oyunlar Minecraft internet veri kullanımını popüler çok oyunculu sunucu Mineplex, her saat 80 ile 200 MB arasında internet harcar. Bir hafta boyunca her gün bir saat bu sunucuyu oynarsanız, kullandığı toplam internet ise bir haftada 1.00 GB civarında bir veri harcar. 

Bu içeriğimize benzer olan Spotify Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Minecraft’ın İnternet Kullanımı Azaltma

Minecraft çok internet yiyor mu sorusu aklınızı kurcalıyorsa eğer artık Minecraft’ın ne kadar veri kullandığına dair ufaktan bir bilgimiz olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ise Minecarft’ın veri kullanımınızı önemli ölçüde düşürmeye çalışalım. Böylece daha az internet harcayarak oyunları oynayabilirsiniz. Kısacası bunları yaparak Minecraft İnternet Kullanımı Azaltma yollarını yapıp daha az veri ile oyunlar oynayabilirsiniz.

 • Daha az yoğun nüfuslu bir Minecraft sunucusuna geçin; bu, Minecraft’ın daha az internet kullanacağı ve daha iyi bir oyun keyfi çıkarabileceğiniz anlamına gelir.
 • Yüksek ayarlar daha fazla veri kullanımına neden olacağından oyun ayarlarınızı orta seviyeye ayarlayın . 
 • Oyunun kare hızı, yani fps iyi oyun platformlarına sahip daha az kalabalık sunucularda daha iyi olacaktır; yine de, mobil bağlantınız varsa, 144 FPS’nin altında tutmalısınız.
 • Özellikle minecraft’da daha düşük kaliteli oyunları oynarsanız, internet kullanımınız daha az maliyetli olacaktır.
 • Düzgün ve stabil bir internet kullanmanız oldukça önemli.
 • Otomatik güncelleştirmeleri kapatın.
 • Sınırsız hücresel veri paketi kullanabilirsiniz.
 • Oyun oynamak için WiFi kullanın.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Minecraft Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.9/5 - (9 Oy)
Yorum yapın