Ana Sayfa » Tanıtım » Yeminli Tercüme

Yeminli Tercüme

Son yıllarda insanların ihtiyaçlarına çözüm sunmak adına yeni meslek grupları oluşturuldu. Oluşturulan meslek grupları insanların kültürel, sosyal ve yaşamsal tüm ihtiyaçlarına çözümler sunuyor.
Yeni oluşturulan meslek gruplarından bazıları diğer insanlar tarafından kolaylıkla yapılabilirken bazıları o kadar kolay yapılamamaktadır. Yapılması zor meslek grupları arasında yeminli tercümanlık yer almaktadır.
Tercümanlık hizmetinde küçük bir hataya dahi yer yoktur. Bu meslek oldukça titiz çalışmalar ister. Günümüzde duyulan ihtiyaç doğrultusunda birçok tercüme bürosu hizmet vermektedir. Fakat bu yeminli tercüme büroları arasında doğru ekiple çalışmak oldukça önemlidir. Eğer doğru ekiple çalışma yapılmazsa bazı aksilikler yaşanabilir. Bu aksilikler farklı boyutlarda zararın yaşanmasına neden olabilir.

Noter Yeminli Tercüme Bürosu

Tercüman olarak hizmet veren kişiler iki farklı dil arasında iletişim sağlar. Tercümanlık hizmeti verecek kişiler resmi olarak onaylanmalıdır.
Yeminli tercüman olarak hizmet verecek kişiler noter tarafından yetkilendirilmiş kişilerdir. Bu kişilerin yerine getirmesi gereken bazı sorumluluklar vardır. Yeminli tercümanlar yasal belgelerin resmi tercümesini yapar, tercümesini yaptığı tüm metinlerin altına kaşe basabilir.
Yeminli tercüman tarafından yapılan çeviriler resmi statüye sahip kabul edilir. Yeminli tercümanlara farklı birçok alanda ihtiyaç duyulmaktadır. Yeminli tercümanların yerine getirmesi gereken bazı görev ve sorumluluklar:
Çevrilmesi talep edilen metni istenilen dile çevirmek
Çeviride hata yapmamak
Metindeki tarih, meblağ ve istatistiklerin doğru olduğundan emin olarak çeviri yapmak
Kişisel bilgilerin gizliliğini ve güvenliğini korumak
Yeminli tercümanlar herhangi bir hataya yer vermeden sorumluluklarını yerine getirmelidir. Çevirisi yapılacak metinler incelenmeli, metinde yer alan sayısal değerler doğru aktarılmalıdır. Aynı zamanda çeviri sonrasında kontrol yapılmalı, olası hatalar gözden geçirilmelidir.

İngilizce Tercüme

Tercümanlık çalışmalarında farklı dillerde çeviri yapılabilir. Her tercüman kendi alanında çeviri yapmalıdır.
En çok çeviri yapılan dillerden biri ise İngilizcedir. Türkçe – İngilizce tercümanlık çalışmalarında doğru ekiple hareket etmek önemlidir. İngilizce her ne kadar yaygın bir dil olsa da dili doğru kullanan kişi sayısı yeterli değildir.
Özellikle resmi yerlerde ingilizce çevirinin doğru yapılması için mutlaka tercüman desteğine ihtiyaç vardır. İngilizce tercüme hizmeti için Aspa Tercüme Bürosu tercih edilebilir. Büroda yeminli tercümanlar hizmet vermektedir. Tercümanlar sözlü ve yazılı olarak çeviri yapar.
İnsanlar genellikle yeminli tercüman ve normal tercüman arasında bir fark görmez. Oysa yeminli tercüman ve normal tercüman arasında fark vardır. Normal tercümanlar resmi yerlerde tercüme hizmeti veremez. Yeminli tercümanlar ise hem günlük hayatta hem de resmi yerlerde tercüme hizmeti verebilir. İngilizce dili en çok çeviri yapılan dillerden biridir. Yeminli tercümanlar yeterli bilgi ve birikime sahip profesyonel kişilerdir. Aspa Tercüme Bürosu ekibi de İngilizce dilinde tercümanlık hizmeti vermektedir. Tercümanlar eğitim, sağlık, ticaret, resmi işlemler başta olmak üzere farklı birçok alanda destek sağlamaktadır.

Aspa Tercüme Hizmetleri

Aspa Tercüme Bürosu farklı diller üzerine çeviri hizmeti veriyor. Büroda görevli tercümanlar noter onaylı olduğu için büronun çalışmaları güvenle tercih ediliyor. Büroda çeviri hizmeti sunan ekip başta İngilizce üzerine çeviri hizmeti veriyor. Tercüme bürosunda kullanılan diğer diller:

 • Almanca 
 • Arapça
 • Azerice
 • Arnavutça
 • Bulgarca
 • Çince
 • Fransızca
 • Farsça
 • İspanyolca
 • Rusça
 • Rumence 
 • Osmanlıca
 • Yunanca

Aspa Tercüme Bürosu başta İngilizce olmak üzere farklı birçok dilde çeviri hizmeti veriyor. Yukarıda yer alan dillerde yapılan çeviriler resmi yerlerde geçerli oluyor. Yeminli tercümanlar sayesinde çeviriler doğru yapılıyor. Tercümanlık hizmeti fiyatları değişiyor. Tercümanlık fiyatları genel olarak doğru fiyat aralığında belirleniyor. Büro bu sayede verdiği kaliteli ve profesyonel çeviri hizmetini uygun fiyat aralığında hizmete sunuyor.

Yorum yapın