Ana Sayfa » Okunacak Dualar » İşlerin Rast Gitmesi İçin Okunacak Dualar – İşlerin Yolunda Gitsin

İşlerin Rast Gitmesi İçin Okunacak Dualar – İşlerin Yolunda Gitsin

İşlerin Rast Gitmesi İçin Okunacak Dualar ve İşlerin Yolunda Gitmesi İçin Dua yazımız ile karşınızdayız. Yazımızın detaylarında bir işyeriniz var ise veya çalıştığınız yerde her şeyin iyi ve güzel gitmesi için okuyacağınız duaları ve detaylarını listeledik. Bunları inceleyebilirsiniz. Ayrıca diğer durumlar için okunacak dualar yazılarımızı da inceleyebilirsiniz. Ayrıca Bunun için okuyabileceğiniz bir duayı aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz:

İşlerin Rast Gitmesi İçin Okunacak Dualar

İnsanlar günlük hayatlarını belirli kazanç elde edebildikleri işlere gitmektedirler. Bu işlerinde kazanç ve diğer açılardan iyi ve güzel geçmesi için çalışmaktadırlar. Bununla birlikte de bol bol dua etmektedirler. Bu sebeple İşlerin Rast Gitmesi İçin Okunacak Dualar aşağıda sizlerle:

  • Taha Suresi (20/25-28)
  • Ya Hayyu Ya Kayyum Duası

İşlerin Rast Gitmesi İçin Mucize Dualar

Dinimizde birçok mucize dua bulunmaktadır. Bu sebeple de insanlar üzerlerine düşen vazifeleri gerçekleştirdikten sonra İşlerin Rast Gitmesi İçin Mucize Dualar etmektedirler. Bu dualar Taha suresinin bir kısmı ve de Ya Hayyu Ya Kayyum’dur.

İşlerin Yolunda Gitmesi İçin Dua

İşlerin Yolunda Gitmesi İçin Dua
İşlerin Yolunda Gitmesi İçin Dua

Bizler İşlerin Yolunda Gitmesi İçin Dua arayışındayken en güzel dualar arasında yerini alan Taha suresine denk gelmekteyiz. Öncelikle bu duanın Türkçe mealine baktığımızda da ne kadar doğru bir dua olduğunu ve yerinde olduğunu fark edeceksiniz.

Rabbişrahlî sadrî. ve yessir lî emrî. vahlül ugdeten min lisânî. yefgahû gavlî.

Taha Suresi (20/25-28)

Rabbim göğsümü genişlet işimi kolaylaştır ve dilimin bağını çöz ki sözümü iyi anlasınlar

Taha Suresi Türkçe Meali

Bir İşe Başlamadan Önce Okunacak Dua

Her işe başlamadan önce mutlaka “Bismillâhirrahmânirrahîm” demeliyiz. Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla diyerek başladığınız işlerde yüce Rabbimiz sizlerin yanında olacaktır ve de hayırlı olacaktır. Bunun haricinde Bir İşe Başlamadan Önce Okunacak Dua arayışındaysanız, Taha suresi ve Ya hayyu ya hayyum duasını da okuyabilirsiniz.

İşlerin Kolaylaşması İçin Dua

Son derece önemli olan ve sürekli olarak bizlerin detaylarla boğuştuğu işlerimizin kolay olması belki de en çok istediğimiz şeylerden birisidir. Bunun yanında İşlerin Kolaylaşması İçin Dua etmek de en güzel yolları arasında yer almaktadır. Bir örneği de sizlerle:

Ya Hayyû yâ Kayyûmü, bi rahmetike esteğîsü. Allahumme khalaktenî meccânen ve razaktenî meccânen fağfirlî meccânen.

Ya Hayyu Ya Kayyum Duası

İşlerin Rast Gitmesi İçin Tesbih

İnsanlar günde belirli sayıda duaları okumaktadırlar ve tesbih çekmektedirler. Aşağıda İşlerin Rast Gitmesi İçin Tesbih mevcuttur. Bu tesbih günde 100 adet okunmaktadır. Böylece işleriniz güzel bir şekilde işleriniz Allah’ın izniyle yoluna girecektir.

  • Lâ ilâhe illallahül-Melikül-Hakkul-Mübin

İşlerin Açılması İçin Dua

Bazen işleriniz çıkmaza girebilmektedir. Bu durumlarda İşlerin Açılması İçin Dua okumak son derece önemlidir. Ayrıca dua ederek hem Allah’a daha yakın olursunuz hem de işleriniz hayırlı ise yoluna girecektir. Duaları bilmiyorsanız bildiğiniz duaları veya yukarıdakileri okuyabilirsiniz.

Bunun yanında İşlerin Yolunda Gitmesi İçin Dua ile alakalı sıkça sorulan soru ve cevapları sizler için derledik:

Diğer dualar ile alakalı bilgilendirmelerimiz ve yazılarımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısından da ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Son olarak İşlerin Rast Gitmesi İçin Okunacak Dualar ile alakalı yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

4/5 - (4 Oy)
Yorum yapın