Glifor Kullananlar

Glifor Kullananlar yazımızla beraberiz. Glifor, tip 2 diyabet hastalarında veya diyabet geliştirme riski yüksek olan kişilerde kan şekeri seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olan reçeteli bir diyabet ilacıdır. İlacın kısaca özeti bu şekildedir. Bazı durumlarda insülin ya da diğer diyabet ilaçlarıyla birlikte de kullanılabilir. Diğer diyabet ilaçlarından farkı kilo aldırmamasıdır. Aynı zamanda hasta diyet ve egzersize devam ettiği sürece kilo vermeye yardımcı olabilmektedir. Yazımız içerisinde glifor nedir, ne işe yarar, kullananların yorumları, yan etkileri, yan etkileri yorumları, aç mı tok mu kullanılır bunlardan bahsedeceğiz.

Bu içeriğimize benzer olan Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Glifor Nedir

Glifor, vücudun kan şekeri düzeyini mümkün olduğunca normal düzeye düşürmeye yardımcı olur. özellikle fazla kilolu tip 2 diyabetli hastaları (insülinden bağımsız diyabet olarak adlandırılan, bir tür şeker hastalığıdır) tedavi etmede kullanılır. İlacın etken maddesi metformin-hidroklorür olan Glifor, genellikle diyet ya da egzersiz ile kan şekerini dengelemek için yeterli olmadığında tercih edilir.

Glifor Ne İşe Yarar

Glifor Kullananlar
Glifor Kullananlar

Şeker hastalarının rahatça zayıflayabilmelerine imkan sağlayan bir ilaçtır. Ayrıca hem sağlığınıza hem de istediğiniz kiloya ulaşmanızı sağlayabilmektedir. Doktorunuzun kontrolü ile doz ayarı yapılarak sizlere sunulmaktadır.

Glifor Zayıflamak için Aç Mı Tok Mu Kullanılır

Glifor, yemekler ile birlikte ya da yemeklerden sonra alınabilmektedir. Bu aynı zamanda ilaçlar için de geçerlidir. İlacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza veya eczacınıza danışınız. İnsanların kullandığı diğer diyabet ilaçlarının aksine kilo aldırmamaktadır. Aksine hasta diyet ve egzersize devam ettiği sürece kilo vermeye yardımcı olabilmektedir. Eğer yan etkilerine maruz kalırsanız iştahsızlık veya ishal olma durumunda kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Böyle bir durum olursa mutlaka doktorunuza söyleyiniz.

Glifor Zayıflatırmı Kullanıcı Yorumları

İşte sizlere Glifor zayıflatırmı kullanıcı yorumlarından birkaç tanesini derledik.

Hekimim bana 2 ay önce Glifor ilacını verdi. Ben 15 gün kullanabildim ve bu sürede 4 kilo verdim.

Cansel Hanım

Dahiliye uzmanı doktor bana Glifor verdi ve 3 ayda yaklaşık 15 kilo verdim. Tabi ki kilolarımı sadece Glifor ilacını içerek vermedim. Aynı zamanda egzersiz ve diyet ile beraber uyguladım.

Hatice Hanım

Glifor Yan Etkileri

Glifor, sadece uzman bir hekim kontrolünde kullanılabilir. Özellikle zayıflatma etkisi olduğundan dolayı ilacın ihmal edilmesi ciddi sorunlara yol açabilir. 10 yaş altı çocuklarda nasıl kullanılacağı hakkında bilgi bulunmamaktadır. Gebelikte “B” kategoridir ve ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilir. Glifor ilacının kullanımına bağlı yan etkiler şu şekildedir:

  • Bulantı veya kusma
  • İştah kaybı
  • İshal
  • Karın ağrısı
  • Ağızda metalik tat oluşumu
  • Yorgunluk ya da halsizlik
  • Baş dönmesi
  • Ender olarak B12 vitamin emilimini azaltarak anemi

Bu içeriğimize benzer olan Flucan Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Glifor Yan Etkileri Yorumlar

Yan etkisi ishal olan ilaç. Arkadaş bu istenmeyen etki görülünce bırakacaksın ilacı. İlk kullandığımda bende solunum sıkıntısı yarattığını hissediyordum. Sadece bir hafta kadar kullandım.

Sürekli ishal yaptığı için zayıflamama sebebiyet vermiş bir ilaçtır. En kötüsü iştahı kesiyor ve dünyanın en güzel yemeği gelse dahi iki kaşık alıp doyarsınız.

Glifor 1000 Kullananların Yorumları

Glifor Kullananlar
Glifor Kullananlar

İşte sizlere Glifor 1000 kullananların yorumlarından birkaç tanesini derledik.

Ben Glifor ilacını 17 gündür kullanıyorum ve 3 kilo verdim. Tekrardan 1 kilo aldım ama yemeklere dikkat edildiğinde oldukça etkili bir ilaç.

Semanur Hanım

Ben Gliforu 3 aydır kullanmaktayım. Tıp fakültesindeki doktorum bana zayıflamam ve hamile kalmam için vermişti. İlacın yan etkileri ilk 1 veya 2 hafta görülüyormuş ama sonrasında vücut alışmaya başlıyor. Biraz sabretmenizi öneririm.

Figen Hanım

İlacı 37 gündür kullanıyorum ve şu an da 14 kilo verdim. İlk zamanlarda bende bulantı, kusma ve ishal gibi yan etkiler yaptı fakat sonrasında iştahımı kesti gerçekten. Şimdi çok daha iyiyim.

Aycan Hanım

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Glifor Kullananlar yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın