Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları

Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları

Bugünkü yazımız Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları yazımızla beraberiz. Limon Yağı, herkesin de bildiği gibi Akdeniz mutfağından tükettiğimiz limonlardan elde edilen doğal bir üründür. Limon kabuğu yağı veya bir diğer adıyla limon yağı, limonun soğuk sıkımıyla elde edilen kendine özgün bir aromatik yağı ile insanların genellikle her gün kullandığı limon kadar faydası olan ve doğal etkilere sahip bir üründür. Yazımız içerisinde bu yağı kullananların yorumları, tüyler için nasıl kullanılır, tüyleri azaltır mı, tüy döker mi, kıl köklerini kurutur mu, cilt rengini açar mı, yüze nasıl kullanılır ve yüze sürülür mü bunlardan bahsedeceğiz.

Limon Kabuğu Yağı Ne İşe Yarar

Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları
Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları

Doğal etkilere sahip olan limon yağı çok iyi bir C vitamini deposu olduğu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından insanlara ilgi uyandırmıştır. Limon kabuğu yağı içindeki önemli aromatik yağ asitleri sayesinde yağlı ciltler için besleyicidir. Tonik ve ciltte bulunan yağ kanallarını ve deride bulunan gözenekleri genişletme etkisine sahiptir. Limon yağı, doğal yağ temizleyen, arındıran ve cildi besleyen mucizevi bir tonik işlevi görmektedir. Aynı zamanda limon yağı sadece cilde değil, saçlarda da kullanılmaktadır.

İçerisinde anti oksidan, anti kanser etkili limonoid maddesi olduğundan olumlu etkiler göstermektedir. Örnek vermek gerekirse:

 • Saçlarınızın canlılık kazanması ve parlamasını limon yağı sayesinde yapabilirsiniz.
 • Makyaj yaptıktan sonra cildinizi arındırmak için gözenekleri nemlendirmeyi sağlayan tonik olarak da kullanılabilir.
 • Cildin sebum salgısını düzenlemektedir.
 • Cildi ferahlatır.
 • Gözenekleri genişletir ve temizlenmesini sağlar.
 • Tırnakların kırılgan ve ince yapısını güçlendirerek kırılmasını önler.
 • Antiseptik olması sebebiyle cildi temizler.
 • Sivilce oluşumunu engeller.

Bu içeriğimize benzer olan Kuranda Göz Seyirmesi Ne Demektir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Limon Yağı Kullananların Yorumları

İşte sizlere Limon yağı kullananların yorumlarından birkaç tanesini derledik.

Limon yağına kardeşim sayesinde tanıştım. O günden sonra tırnaklarım için kullanmaya başladım. Şu an da tırnaklarım daha güçlü ve sağlıklı. Artık kırılmalar yaşamıyorum.

Sema Hanım

Benim de büyük sivilcelerimi en iyi söndüren bakım sırrım limon yağıdır. Sadece bir kaç damla dürüyorum ve iki üç gün sonra sönüyorlar.

Gamze Hanım

Eşim ve ben mat saçlarımızı limon yağı sayesinde canlandırıp parlatıyoruz. Bu yağdan hem ben hem de eşim çok memnunuz çünkü saçlarımızı kuvvetlendirdiği için saç diplerindeki kepeklenmenin azaldığını fark ediyoruz.

Simge Hanım

Limon Kabuğu Yağı Tüyler İçin Nasıl Kullanılır

Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları
Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları

1 damla limon yağını cilt üzerindeki gözenekleri tıkamayan (komedojenik) yağ ile karıştırın. Bir pamuğa uyguladıktan sonra etkilenen cilt bölgesine hafifçe baskı uygulayınız. 2 ila 5 dakika beklettikten sonra her zamanki temizleyicinizle yıkayın ve cilt bakım rutininizin diğer adımlarını izleyin.

Limon Yağı Tüyleri Azaltır Mı

Yapılan araştırmalara göre limon kabuğu yağının düzenli kullandığınızda tüy köklerini azalttığı gözlemlenmiştir. Son zamanlarda diğer kozmetik tüy dökücü ürünlerin aksine limon kabuğu yağının daha sağlıklı bir şekilde tüylerin dökülmesini sağladığı görülmektedir. Fakat herhangi bir yan etki veya tahrişe neden olmaması için güvenilir olduğunu düşündüğünüz yerlerden alınmalı ve mutlaka bir dermatolog kontrolünde kullanılmalıdır.

Limon Yağı Tüy Döker Mi

Limon yağı, doğal bir tüy dökücü özelliği taşımaktadır. Düzenli kullanımında ise istenmeyen tüyler için başarılı sonuçlar almak mümkündür. Ayrıca, Limon yağı tüy konusunda sorun yaşayanlar için kullananlar tarafından sıkça önerilen bir yöntemdir.

Bu içeriğimize benzer olan D Vitamini Ampul Nasıl Kullanılır Canan Karatay yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Limon Yağı Kıl Köklerini Kurutur Mu

Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları
Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları

Doğal limon yağı ile kıl köklerini zayıf hale getirmek mümkün. Öncelikle ağda gibi tüyleri kökünden alan bir yöntemden sonra cildinize limon yağı sürün. Bu şekilde düzenli olarak kullanırsanız etkisini göreceksiniz.

Limon Yağı Yüze Sürülürmü

İnceltme işlemi yapılmadan önce, ağız yoluyla ya da cilde sürerek kullanılmamalıdır. Ayrıca limon yağı; yüze, boyun kısmına ve diğer hassas taraflara inceltme işlemi yapılmadan direkt şekilde sürülmemelidir. Dikkatle kullanıldığı zaman, faydaları oldukça çok olan limon yağı, doktor kontrolünde çeşitli tedaviler için kullanılmaktadır.

Limon Yağı Yüze Nasıl Kullanılır

Limon yağının cilt üzerinde kullanımına mutlaka dikkat edilmelidir. Özellikle gözünüze ve açık sivilce izi üzerinde limon yağının kullanımı tahrişe ve kızarıklığa yol açar. Limon yağı ciltte şu şekilde kullanılır:

 • 1 damla limon yağını komedojenik yani cilt üzerindeki gözenekleri tıkamayan bir yağ ile karıştırarak seyreltiniz.
 • Seyrelttiğiniz yağı bir parça pamuk yardımı ile ihtiyaç olan kısma sürünüz.
 • Limon yağını cilt üzerinde en fazla 5 dakika beklettikten sonra durulayınız.

Limon Yağı Cilt Rengini Açar Mı

Doğal olan bu limon yağının bir diğer etkisi de cilt rengini biraz daha açmasını sağlar. Ayrıca cildin sağlıklı bir şekilde parlaklık sağlar.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.5/5 - (12 Oy)
Yorum yapın