Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » İbrahim Saraçoğlu İnsülin Direnci Kürü

İbrahim Saraçoğlu İnsülin Direnci Kürü

İbrahim Saraçoğlu insülin direnci kürü birkaç tarifle özellikle şeker hastası olan kişilere önermektedir. İnsülin direnci kürü özellikle sağlık açısından önemlidir ve kişilerin bu kürleri mutlaka uygulaması gerekmektedir.

Uzman doktor olan İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği kürler şu şekildedir,

 • Sinirli ot adı verilen bitkileri aktardan temin ettikten sonra çay şeklinde hazırlayabilirsiniz. Sinirli ot, özellikle akşam yemeklerinden 30 dakika sonrasında tüketilmesi durumunda insülin direncini kırabilmektedir.
 • Her sabah uyandığınızda tüketebileceğiniz Melisa çayı, insülin direnci konusunda iyi gelmektedir, bununla birlikte doğal bir şekilde yine aktarlar üzerinden melisa otunu sağlayabilirsiniz.
 • Yasemin çiçeği, özellikle gün içerisinde tüketildiği zaman açlık şeker oranını normal seviyeye getirebilirsiniz. Kahvaltıdan 30 dakika sonrasında tüketmek etkili olabilir bununla birlikte insülin direnci bitkisel tedavi olarak kullanılmakta.
 • Beyaz lahana, özellikle haşlandığı zaman kullanılabilmektedir. İnsülin direncini düşürmek için bitkisel çözüm arasında olan bu tarif yaklaşık olarak 7 adet lahanayı haşlayabilir, sonrasında ılımaya bırakarak süzebilir, yemeklerden önce veya sonra 1 bardak şeklinde içebilirsiniz. Bu kürü 15 gün boyunca uygulamalı ve 3 gün ara verdikten sonra 5 gün devamlı olarak içmelisiniz.

İbrahim Saraçoğlu İnsülin Direnci Kürü

Doktor Saraçoğlu insülin direnci kürü son derece fazla araştırılan tariflerden bir tanesidir. Melisa çayı, Beyaz lahana içeren kür, Sinirli ot adı verilen kür veya yasemin çiçeği ile şeker seviyenizi kontrol edebiliyorsunuz.

İnsülin Direnci Belirtileri

İbrahim Saraçoğlu İnsülin Direnci Kürü

Vücuttaki insülin değeri direnci konusunda belirtileri gördüğünüz an bitkisel tedavi uygulayabilirsiniz. İnsülin direnci belirtileri konusunda cilde renk veren pigmentlerde koyulaşma, adet düzensizliği, aşırı tüylenme, deride yumuşama, yemeklerden sonra uyku basması gibi durumlar olabilmektedir. Kişiler bu durumda bir doktorla göründükten sonra tedavi alabilmektesiniz. İnsülin direnci tedavisi konusunda,

 • Zeytin yaprağı kan şekeri düşürmede etkili besinler olmaktadır, bununla birlikte diyabet hastaları bu yaprak ile çay yapabilir içerisine tarçın, yeşil çay ekleyebilirsiniz.
 • İnsülin direnci tedavileri net olmaktadır, bununla birlikte aşırı kiloda olan kişiler öncelikle zayıflamalıdır. Yani yaklaşık olarak %7 ila 10 kadarını vermeniz önerilmekte.
 • Bununla birlikte tam tahıl içeren yiyecekler, taze sebzeler, çorbalar, kuru yemişler ve kuru baklagillerle beslenildiği zaman insülin direnci sağlar.
 • Her gün tam çavdar, tam buğday ve tam yulaflı kepek ekmeğini normal ekmekle değiştirerek tüketebilirsiniz.

Buna benzer Omuz Tendon Yırtığı Egzersizleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

İnsülin Direncini Düşüren Bitki Çayları

Doğal insülinler, yapay insülinlere göre daha etkili olmaktadır. Kişiler düzenli olarak insülin direncini düşüren bitki çayları tükettiği zaman etkili bir şekilde kullanım sağlayabilirler. Özellikle sumak suyu çay olarak tüketildiği zaman doğal bir insülin direnci olmaktadır. Aynı zamanda şişkinlik ve hazımsızlık gibi daha pek çok soruna iyi gelmektedir.

Sumak tarifi için normal aktarlardan satın aldığınız sumağı kaynamış su içerisine koyabilir, demlenmesini bekledikten sonra tüketebilirsiniz. Yüksek şeker nasıl düşürülür İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilen bu tarif, iştahsızlık sorunu yaşayan kişilerin tüketimi için de uygun olmaktadır. Hem kişilerin vücut direncini arttırır hem de iştahı açarak daha sağlıklı olmayı sağlayan baharatlar arasında yer almaktadır.

İnsülin Direnci Diyeti

İnsülin direnci düzensiz ve dengesiz beslenme sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle insülin direncinden korunmak için beslenme alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Sağlıksız besinleri hayatınızdan çıkarmalı, meyve ve sebze ağırlıklı beslenmelisiniz. Ayrıca tüm bunlara ek olarak bol su tüketmeniz gerekmektedir.

Örneğin, kahve insülin direnci sorununa çözüm olmaktadır. İnsülin direncini kırdığı bilenen kahve, kişinin tatlı ihtiyacını da bastırmaktadır. Eğer siz de sürekli tatlı tüketmek istiyorsanız, kahve içerek bu isteğinizi bastırabilirsiniz.

Çörek otu insülin direnci karşısında etkili olan başka bir besindir. Yapılan araştırmalara göre çörek otunun insülin direncini azalttığı görülmüştür. Siz de aşırıya kaçmadan çörek otu tüketerek bu sorun ile baş edebilirsiniz.

İnsülin Direncini Tetikleyen Faktörler

İnsülin direnci hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, insülin direnci neden olur sorusunu sormakta ve insülin direncini tetikleyen faktörleri merak etmektedir. Eğer ailenizde tip 2 diyabet veya insülin direnci hastası olan biri varsa, genetik olarak sizde de görülme olasılığı çok yüksektir. İnsülin direncini tetikleyen diğer durumlar ise aşağıda sıralanmıştır.

 • Obezite
 • Hareketsiz bir yaşam tarzı
 • Diyette karbonhidrat kullanımına ağırlık verilmesi
 • Sigara kullanımı
 • Çeşitli uyku sorunları
 • 45 yaşından büyük olmak
 • Etnik köken
 • Bazı hormonal bozukluklar
 • Karaciğerde meydana gelen yağlanma

Siz de bu durumlardan herhangi birine sahipseniz risk grubu içerisinde yer alıyor olabilirsiniz. Bu nedenle yaşam tarzınızı değiştirmeniz çok büyük önem arz etmektedir. İbrahim Saraçoğlu İnsülin Direnci Kürü da bunu destekler niteliktedir.

Bu içeriğimize benzer olan Bioenerji Yaptıranların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com ulaşabilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak İbrahim Saraçoğlu İnsülin Direnci Kürü yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.2/5 - (9 Oy)
Yorum yapın