Sertralin Kullananlar Yorumları

Sertralin Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Son zamanlarda son derece merak edilen ilaçlar arasında yer alan Sertralin, ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Sertralin Nedir?

Sertralin, beyninizde serotonin adı verilen ruh hali geliştirici bir kimyasalın seviyelerini artırarak çalışır. Ayrıca birçok insanın depresyondan kurtulmasına yardımcı olur ve eski antidepresanlardan daha az istenmeyen yan etkiye sahiptir. Özellikle Sertralin, yalnızca reçeteyle satılan tabletler halinde gelir. Birtakım özellikleri:

 • 1 ila 2 hafta sonra daha iyi hissetmeye başlamanız gerekse de, sertralinin tam olarak çalışması genellikle 4 ila 6 hafta sürer.
 • Hasta hissetme, baş ağrısı ve uyku sorunu gibi yan etkiler yaygındır. Genellikle hafiftirler ve birkaç hafta sonra geçerler.
 • Sertralin, normalden daha fazla veya daha az aç hissetmenize neden olabilir, bu nedenle almaya başladığınızda kilo verebilir veya kilo alabilirsiniz.

Buna benzer olarak Misol 50 Mg Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sertralin Kullanıcı Yorumları

Sertralin Kullanıcı Yorumları
Sertralin Kullanıcı Yorumları

Sadece reçete ile satılan ve de çeşitli kişisel problemleri (Genellikle depresyonu ve ayrıca bazen panik atakları, obsesif kompulsif bozukluğu (OKB) ve travma sonrası stres bozukluğunu (PTSD)) tedavi etmek için kullanılır. Bunun yanında birçok kişi tarafından kullanılan bu ilaç ile ilgili birçok bilgiye sahibiz. Sertralin Kullanıcı Yorumları:

“Uzun bir süredir kullanıyorum. Açıkçası faydasını görüyorum birtakım sorunlarım halloldu. Birkaç ufak yan etki haricinde sıkıntım yok.”

Sertralin Kullanıcı Yorumu

“Doktorum bu ilacı önerdi. İlk başlarda toparlanıyor gibiydim ama şimdi yine aynı değişen bir şey yok. Doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.”

Sertralin Kullanıcı Yorumu

Sertralin Ne İşe Yarar

İlk olarak Sertralin, seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI’lar) adı verilen bir ilaç grubuna ait bir antidepresandır. Ayrıca Majör depresif bozukluk, obsesif-kompulsif bozukluk (OKB), panik bozukluk, sosyal anksiyete bozukluğu (SAD) ve travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) tedavisinde kullanılır.

Sertralin Yan Etkileri

Hemen hemen her ilaçta olduğu gibi Sertalin’de de bir takım yan etkiler görülebilmektedir. Ayrıca bir antidepresan özelliği taşıdığı için diğer ilaçlara nazaran yan etki görülmesi daha olasıdır.

 • Mide bulantısı
 • İshal
 • Kabızlık
 • Kusma
 • Uyku problemleri
 • Kuru ağız
 • İştah kaybı
 • Baş ağrısı ve baş dönmesi
 • Göğüste ağrı

Buna benzer olarak Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sertralin İle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Hepimizin çok yakından bildiği ve merak ettiği Sertralin İlaç ile alakalı sorular ve yanıtları:

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Sertralin Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.  

Yorum yapın