Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları – Uyku Yapar Mı?

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları – Uyku Yapar Mı?

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları yazımızla beraberiz. Biteral, kadın ve erkek üreme organlarındaki ve bağırsak enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Yazımınız içerisinde biteral nedir ne için kullanılır, yan etkileri, Biteral kullananlar, Biteral 500 mg ne işe yarar? bunlardan bahsedeceğiz. Diğer merak ettiğiniz önemli ilaçların Kullananlar yorumlarını ilgili bağlantıdan görmek için tıklayabilirsiniz.

Biteral Nedir?

Pin
Biteral Nedir?

İlacının etkin maddesi ornidazol’dur. Biteral, antibakteriyel (bakterilere karşı etkili) ve antiprotozoal (protozoonlara karşı etkili olan) bir ilaçtır. Her bir tabletinde 500 mg ornidazol bulunuyor. Toplamda 10 tablet içeren ambalajlarda satılıyor.

Biteral Ne İşe Yarar? 🌟

Biteral 500 mg ne işe yarar diyecek olursanız, bakteri ve amiplerin neden olduğu özellikle üç farklı enfeksiyon durumunda etkisini gösterir. Bu enfeksiyon hastalıkları ise; Trikomoniasis, Amebiasis, Giardiasis’tir. Biteral antibiyotik; hem kadınlarda hem de erkeklerde üreme idrar yollarındaki enfeksiyonlarında, kalın bağırsak hastalıklarında etkili bir şekilde işe yaramaktadır. Kısacası Biteral, enfeksiyon tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca, sadece doktor tavsiyesi ile kullanınız.

Biteral Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Biteral ne için kullanılır sorusunun cevabını aşağıda maddeler halinde derledik.

 • Kadınlarda ve erkeklerde üreme ve idrar yolları sistemi enfeksiyonlarında kullanılıyor.
 • Amipli dizanteri yani şiddetli ishal ile karakterize bir kalın bağırsak hastalığı olduğu durumlarda ve Amebiasis denilen tek hücreli bir parazit olan Entamoeba histolytica’nin neden olduğu bir enfeksiyon hastalığında kullanılıyor.
 • Giardiyazis hastalığı, Giardia intestinalis adlı parazitin neden olduğu bulaşıcı bir hastalık sonucu kullanılıyor.

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları

Biteral 500 Mg Kullananların YorumlarıPin
Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları

Özellikle Biteral kullananların birçoğu bu ilaçtan memnun kalmışlardır. Doktor tavsiyesine uyarak kullandıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını belirtmişlerdir. Antibiyotik ilaçlarını merak ediyorsanız Antibiyotikli Krem İsimleri yazımıza da bakabilirsiniz. İşte Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları sizlerle;

 • Bünyemi çok sersem gibi yaptı. Uyku halim öyle böyle değil içmeden sızmanın örneği kendisi.
 • Diş tedavisinde kullandım. Bir sorun yaşamadım dolayısıyla gayet memnun kaldım.
 • Enfeksiyon nedeniyle kullandığım ancak bahsedildiği gibi herhangi bir duygusal çöküntüye sebep olmamış ilaçtır. Sanırım bünyeden bünyeye değişiklik gösterebiliyor.

Biteral 500 Kullanıcı Yorumları

İnsanlar genellikle bir ilacı kullanmadan önce bir başkasından tecrübelerini dinlemek ister. Acaba nasıl bir yan etkileri var? Tedavi süresi ne kadar? Gerçekten iyi geliyor mu? gibi soruların cevaplanmasını isterler. Hal böyle olunca bizde bu ilacı kullanan kişilerin yorumlarını bir araya getirdik. İşte Biteral 500 Kullanıcı Yorumları sizlerle!

 • Bir süredir kullanıyorum bende uyku sersemliği yaptı. Şükürler olsun son 2 ilacım kaldı.
 • Beni duygusal değişikliğe sokan bir ilaçtır. Biraz önce beni duygulandırıp ağlatma seviyesine getiren ilaç şimdi ise ne güzle ilaç diyerek mutlu oluyorum.
 • Kafa yapan bir ilaç. Kullanmaya başladıktan sonra uyku hali ve baş dönmesi yaptı. Kapı çalmış fakat onu bile duymamışım.

Biteral Kullananlar

Bir ilacı kullanmadan önce nasıl bir etki gösterdiğini öğrenmek istemeleri adına daha önceden bu ilacı kullanmış kişilerin yorumlarını merak etmektelerdir. Böyle durumlarda insanların yorumlarını rahatlıkla okuyabilmeleri için birkaç kullanıcı yorumlarını bir araya getirdik. Ayrıca, benzer bir yazımız olan Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları içeriğimize de bakabilirsiniz. İşte Biteral kullananlar yorumları sizlerle!

 • Doktorum tarafından önerilen 20’lik diş çekimi sonrası kullandığım ve uyku hali yaratan bir ilaçtır.
 • Bana cilt tedavisi için verilmişti. Bu ilaç bayılmanın ta kendisi sanki. Uyku hali çok aşırı bir yan etki bırakıyor.
 • Diş eti çekilmesi sebebiyle bana bu ilaç verildi fakat diğer insanların aksine ben de ne uyku hali ne de aşka bir şey yaratmadı.

Biteral 500 Mg Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Eğer bu yan etkilerden birini bile görürseniz derhal doktorunuza başvurun. Biteral 500 Mg Yan Etkileri sizlerle;

 • Uyku hali
 • Soluk almada zorluk
 • Deri rahatsızlıkları
 • Baş ağrısı
 • Bulantı, kusma gibi mide-bağırsak hastalıkları
 • Sarılık

Biteral Uyku Yapar Mı?

Sıkça merak edilen Biteral Uyku Yapar Mı? sorusunu cevaplayalım. Biteral ilacını kullanan kişilerde yan etki sebebiyle uyku hali görülmektedir. Bu yüzden ilacı kullandıktan sonra araç kullanmamaya özen gösteriniz.

Biteral Antibiyotik Mi?

Biteral, bir antibiyotik markasıdır. İçeriğindeki etken madde olarak levofloksasin bulunur. Levofloksasin, bir kinolon grubu antibiyotiktir ve bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Ancak, herhangi bir ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir, çünkü her ilacın farklı yan etkileri olabilir. Kısacası Biteral Antibiyotik Mi? sorusuna evet diyebiliriz.

Ayrıca, Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için derledik.

Dilerseniz sağlık kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Son olarak Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın. 

4/5 - (2 Oy)
“Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları – Uyku Yapar Mı?” üzerine 3 yorum
 1. Valla uyudu uyuyacagim hissi veriyor ..kafam guzel oluyor .Icmis icmis sarhos olmus gibi geziniyorum ortalarda neyseki yarisi bitti ilacin

  Cevapla
 2. Ayak parmaklarının arasında ve ellerimin arasında hem kizariklik hem yanma hemde acılı bir kaşınma.mevcut gece uykumdan uyanıp ayaklarımı ve ellerimi kanayana kadar kasittiriyor aldıktan 30.dakika.sonra.uyku halı yapıyor.

  Cevapla
 3. Ben cok memnunum yillarca kullandim birdenn etkisini gosterip iyilestiriyor oyle kafa falan yapmiyor
  Sinir ilaci gibi cok uykuda yapmiyor
  1 tane bile icsem iyi geldigini fark ediyorum

  Cevapla
Yorum yapın

1