Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları yazımızla beraberiz. Biteral, kadın ve erkek üreme organlarındaki ve bağırsak enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. bağır Yazımınız içerisinde biteral nedir ne için kullanılır, yan etkileri, Biteral kullananlar, Biteral 500 mg ne işe yarar? bunlardan bahsedeceğiz. Diğer merak ettiğiniz önemli ilaçların Kullananlar yorumlarını ilgili bağlantıdan görmek için tıklayabilirsiniz.

Biteral Nedir?

Biteral Nedir?

İlacının etkin maddesi ornidazol’dur. Biteral, antibakteriyel (bakterilere karşı etkili) ve antiprotozoal (protozoonlara karşı etkili olan) bir ilaçtır. Her bir tabletinde 500 mg ornidazol bulunuyor. Toplamda 10 tablet içeren ambalajlarda satılıyor.

Biteral Ne İşe Yarar?

Biteral 500 mg ne işe yarar diyecek olursanız, bakteri ve amiplerin neden olduğu özellikle üç farklı enfeksiyon durumunda etkisini gösterir. Bu enfeksiyon hastalıkları ise; Trikomoniasis, Amebiasis, Giardiasis’tir. Biteral antibiyotik; hem kadınlarda hem de erkeklerde üreme idrar yollarındaki enfeksiyonlarında, kalın bağırsak hastalıklarında etkili bir şekilde işe yaramaktadır. Kısacası Biteral, enfeksiyon tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca, sadece doktor tavsiyesi ile kullanınız.

Biteral Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Biteral ne için kullanılır sorusunun cevabını aşağıda maddeler halinde derledik.

  • Kadınlarda ve erkeklerde üreme ve idrar yolları sistemi enfeksiyonlarında kullanılıyor.
  • Amipli dizanteri yani şiddetli ishal ile karakterize bir kalın bağırsak hastalığı olduğu durumlarda ve Amebiasis denilen tek hücreli bir parazit olan Entamoeba histolytica’nin neden olduğu bir enfeksiyon hastalığında kullanılıyor.
  • Giardiyazis hastalığı, Giardia intestinalis adlı parazitin neden olduğu bulaşıcı bir hastalık sonucu kullanılıyor.

Biteral Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Eğer bu yan etkilerden birini bile görürseniz derhal doktorunuza başvurun. Biteral Yan Etkileri sizlerle;

  • Uyku hali
  • Soluk almada zorluk
  • Deri rahatsızlıkları
  • Baş ağrısı
  • Bulantı, kusma gibi mide-bağırsak hastalıkları
  • Sarılık

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları

Özellikle Biteral kullananların birçoğu bu ilaçtan memnun kalmışlardır. Doktor tavsiyesine uyarak kullandıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını belirtmişlerdir. Antibiyotik ilaçlarını merak ediyorsanız Antibiyotikli Krem İsimleri yazımıza da bakabilirsiniz. İşte kullanıcı yorumları sizlerle;

Bana cilt tedavisi için verildi. Bünyemi çok sersem gibi yaptı. Uyku halim öyle böyle değil içmeden sızmanın örneği kendisi.

Kullanıcı yorumu

Diş tedavisinde kullandım. Gayet memnun kaldım.

Kullanıcı yorumu

Enfeksiyon nedeniyle kullandığım ancak bahsedildiği gibi herhangi bir duygusal çöküntüye sebep olmamış ilaçtır. Sanırım bünyeden bünyeye değişiklik gösterebiliyor.

Kullanıcı yorumu

Dilerseniz sağlık kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın. 

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın