Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Sertralin Kullananlar Yorumları

Sertralin Kullananlar Yorumları

Sertralin Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Son zamanlarda son derece merak edilen ilaçlar arasında yer alan Sertralin, ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Sertralin Nedir?

Sertralin, beyninizde serotonin adı verilen ruh hali geliştirici bir kimyasalın seviyelerini artırarak çalışır. Ayrıca birçok insanın depresyondan kurtulmasına yardımcı olur ve eski antidepresanlardan daha az istenmeyen yan etkiye sahiptir. Özellikle Sertralin, yalnızca reçeteyle satılan tabletler halinde gelir. Birtakım özellikleri:

 • 1 ila 2 hafta sonra daha iyi hissetmeye başlamanız gerekse de, sertralinin tam olarak çalışması genellikle 4 ila 6 hafta sürer.
 • Hasta hissetme, baş ağrısı ve uyku sorunu gibi yan etkiler yaygındır. Genellikle hafiftirler ve birkaç hafta sonra geçerler.
 • Sertralin, normalden daha fazla veya daha az aç hissetmenize neden olabilir, bu nedenle almaya başladığınızda kilo verebilir veya kilo alabilirsiniz.

Buna benzer olarak Misol 50 Mg Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sertralin Nasıl Kullanılır?

Genelde anksiyete tedavisinde kullanılan Sertralin, halk arasında Lustral olarak da biliniyor. Birçok ruhsal hastalıkların tedavisinde kullanılan bu ilaç oldukça etkili. Düzenli kullanımı konusunda ısrarcı olunması gereken Sertralin ilacının kullanım şeklini açıklayalım sizlere.

Genelde günde tek doz şeklinde alınır. Yemekle veya yemekten sonra kullanılması gerekir. Her gün aynı saatte alınması faydalı olacaktır. Doz alımını unuttuysanız eksiği tamamlamak için aşırı doz almayınız. Tedaviniz süresince alkol gibi şeylerden uzak durunuz.

Sertralin Kullanıcı Yorumları

Sertralin Kullanıcı Yorumları
Sertralin Kullanıcı Yorumları

Sadece reçete ile satılan ve de çeşitli kişisel problemleri (Genellikle depresyonu ve ayrıca bazen panik atakları, obsesif kompulsif bozukluğu (OKB) ve travma sonrası stres bozukluğunu (PTSD)) tedavi etmek için kullanılır. Lustral kullananlar yorumları konusuna çok benzer yorumlar bu ilaca da gelmiştir. Bunun yanında birçok kişi tarafından kullanılan bu ilaç ile ilgili birçok bilgiye sahibiz. Sertralin Kullanıcı Yorumları:

“Uzun bir süredir kullanıyorum. Açıkçası faydasını görüyorum birtakım sorunlarım halloldu. Birkaç ufak yan etki haricinde sıkıntım yok.”

Sertralin Kullanıcı Yorumu

“Doktorum bu ilacı önerdi. İlk başlarda toparlanıyor gibiydim ama şimdi yine aynı değişen bir şey yok. Doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.”

Sertralin Kullanıcı Yorumu

Sertralin 50 Mg Kullananlar Yorumları

Sertralin 50 Mg Kullananlar Yorumları

Özellikle Sertralin 50 Mg Kullananlar Yorumları size bu ilaç hakkında kesin bilgiler vermez. Unutmayın. herkesin ilaç tecrübesi farklıdır. Bu nedenle yorumlardan etkilenerek tedavinizi ertelemeyin veya kendi kendinize bu ilacı kullanmaya başlamayın.

Sertralin kullanıcı yorumları arasından birkaç tanesini seçtik ve sizinle paylaşmak istedik:

 • Bende çok fazla ağız kuruluğu yaptı. Bu durum da iştahsızlığa sebep oluyor.
 • Yaygın kullanılan oldukça etkili bir depresandır. Yan etkilerini ağır şekilde yaşadım.
 • Bilinçsiz ve düzensiz Sertralin kullandım. İnsan sağlığına faydadan çok zarar veren bir ilaçtır.
 • Daha önce düzenli olarak 2 yıl kullandım ve genel anlamda oldukça faydasını gördüğümü söyleyebilirim.

Sertralin Ne İşe Yarar

İlk olarak Sertralin, seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI’lar) adı verilen bir ilaç grubuna ait bir antidepresandır. Ayrıca Majör depresif bozukluk, obsesif-kompulsif bozukluk (OKB), panik bozukluk, sosyal anksiyete bozukluğu (SAD) ve travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) tedavisinde kullanılır.

Sertralin Yan Etkileri

Sertralin kullanıcı yorumları dikkate alındığında hemen hemen her ilaçta olduğu gibi Sertalin’de de bir takım yan etkiler görülebilmektedir. Ayrıca bir antidepresan özelliği taşıdığı için diğer ilaçlara nazaran yan etki görülmesi daha olasıdır.

 • Mide bulantısı
 • İshal
 • Kabızlık
 • Kusma
 • Uyku problemleri
 • Kuru ağız
 • İştah kaybı
 • Baş ağrısı ve baş dönmesi
 • Göğüste ağrı

Buna benzer olarak Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sertralin İle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Hepimizin çok yakından bildiği ve merak ettiği Sertralin İlaç ile alakalı sorular ve yanıtları:

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Sertralin Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.6/5 - (13 Oy)
“Sertralin Kullananlar Yorumları” üzerine 12 yorum
 1. Ben bu Hapi kullananlara
  Sesleniyorum kesinlkle
  Kullanmayin benim
  Annem setralin kullandiktan
  Sonra Parkinson
  Hastalina yakalandi
  Beyindeki hücreleri
  Zamanla öldürüyor
  Benim annem
  O kadar çaliskan bir kadindiki
  Onun hizina hiç birimiz yetisemezdik
  Ama simdi tekerlekli sandelyeye düstü .Lütfen kimse kullanmasin
  Tsk.

  Cevapla
  • Merhaba Mürvet Hanım,
   Ciddi misiniz? Uygunsanız daha detaylı duymak isterim.
   Burdan numara paylaşmak istemedim, tanberk.yilmaz@gmail.com a yazın lütfen. Hikayenizi anlatırsanız memnun olurum. Bolca panik atak ve anksiyete sahibi bir yakınım bu ilaca başladı. Yorumlarınızın bana vizyon ve bilgi katacağına inanıyorum.
   İyi günler.

   Cevapla
  • merhaba mürvet hanım,banada yazıldı bu ilaç.Ve ben spinalkanal daralmasında boyun kısmından operasyon geçirdim.Bir nevi kısmi felç geçiriyordum.Sizin yorumunuzu okuyunca bana da bu ve buna benzer yan etki yapabileceğinden korktum.Detaylıca bilgi verebilir misiniz? Saygılar! Zahide Aksoy

   Cevapla
  • Bende yeni başladım
   Henüz bilmiyorum ne olacak
   AmA yanınızdan korktum
   Herbunyede farklıdır belki
   Allah sifa versinn

   Cevapla
 2. Merhaba Mürvet Hanım,
  Ciddi misiniz? Uygunsanız daha detaylı duymak isterim.
  Burdan numara paylaşmak istemedim, tanberk.yilmaz@gmail.com a yazın lütfen. Hikayenizi anlatırsanız memnun olurum. Bolca panik atak ve anksiyete sahibi bir yakınım bu ilaca başladı. Yorumlarınızın bana vizyon ve bilgi katacağına inanıyorum.
  İyi günler.

  Cevapla
Yorum yapın