Lustral Kullananların Yorumları

Lustral Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Lustral diğer adıyla sertralin genellikle depresyon tedavisi için kullanılan, serotonin geri alım inhibitörü olarak bilinen antidepresan ilaç grubuna ait bir ilaçtır. Kişinin ruhsal durumunu , duygularını ve davranışlarını etkileyen bir kimyasaldır. Yazımız içerisinde lustral’ın ne olduğundan, ne işe yaradığından, etken maddesinden vs. bahsedeceğiz.

Lustral 50 Mg Nedir?

Lustral başta olmak üzere Selectra, Misol, Serotop, Serdep gibi ilaçların hepsinin içinde antidepresen olan sertralin maddesi bulunmaktadır. Beynimizden salgılanan kimyasal maddelerden biri olan serotonin , kişinin duygularını, ruhsal durumunu ve davranışlarını etkileyen bir maddedir. Depresyon durumlarında beyinden salgılanan serotonin miktarları azalmaktadır. Lustral ise depresyon ve anksiyete tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır.

Bu içeriğimize benzer olan Biogaia Damla Kullananlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lustral Muadili

Lustral, serotonin olarak bilinen ilaç grubuna ait bir antidepresan ilaçtır. Serotonin grubuna ait birçok ilaç bulunmaktadır. Ve hepsi aynı sorunlar için kullanılır. Sertral, Lustec, Misol, Selectra bu ilaçlardan bazılarıdır.

Lustral 50 Mg Ne İşe Yarar?

Lustral yetişkinlerde depresyon, panik bozukluklar ve travma sonrası stres bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Obsesif kompülsif bozukluk 6 ve 18 yaş arasında çocuklar da dahil olmak üzere hastaların tedavisinde de kullanılabilmektedir. Kişinin beyninde dolaşan serotonin miktarını artırarak diğer sinir hücrelerini uyarır ve depreson, panik bozukluklar gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Lustral Kullananların Yorumları
Lustral Kullananların Yorumları

Lustral Etken Madde

Bu ilacın içindeki etken madde geri alım inhibitörü grubundan bir antidepresandır. Bu maddenin adı “Sertralin“dir. Misol, Lustral, Selectra, Seralin, Serdep, Serotop, Serteva, Zeleft gibi ilaçların içindeki etken madde de sertralin’dir. Bu yüzden Lustral’ın bir çok muadili vardır.

Lustral Ne Zaman Etki Eder?

Lustral 50 mg kullanımı için net ve kesin bir süre yoktur. Hastalığınızın durumu ve şiddetine göre en doğru kullanım süresine doktorunuz karar verecektir. Bununla birlikte depresyon tedavisi için çeşitli kaynaklarda genellikle en az 6 ay kullanılması gerektiği bilgisine yer verilmektedir. İçinde sertralin etken maddesi bulunan Lustral’ın tam olarak etkisini gösterebilmesi için 4 ile 6 hafta arasında bir süre geçmesi gerekmektedir.

Bu içeriğimize benzer olan Perge Hap Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lustral 100 Mg Yan Etkileri

Genellikle ilk haftalarda yaygın olarak görülen yan etkileri ağız kuruluğu, terleme, baş dönmesi ve ishal’dir. Bu durumlar çoğunlukla hafif olarak atlatılır ve birkaç hafta içinde hiçbir yan etki görülmeyebilir. Bunların yanında ciddi olarak görülen halsizlik ve denge kaybı, ciltte sarımsı renk, diş etlerinde sebepsiz kanamalar görülürse derhal en yakın hastaneye başvurulması gerekmektedir.

Lustral 50 Mg Kullananlar

Sertralin kullanıcı yorumları ilacı kullanmadan önce bilgi sahibi olmanız için işinize yarayacaktır. Genellikle memnun kalınan fakat bazı insanlarda yan etki görülen Lustral ilacın yorumları sizlerle;

Ben kullandım bir sene. Yan etki yaşadığımı hatırlamıyorum ve oldukça etkisini gördüm.

Zehra Hanım

Bahsettiğiniz antidepresan ilacı kuzenim kullandı, mide bulantısı, baş dönmesi yaşandı.

Adem Bey

Psikiyatrik ilaçların yan etkisi daha çoktur yarardan çok zararı vardır. Ben biraz da olsa faydasını gördüm, rahatlamama sebep oldu.

Gizem Hanım
Lustral Herkes Kullanabilir Mi?

Kalp sorunu olmayan, ciddi karaciğer hastalığı olmayan, diyabeti olmayan kişiler kullanabilir.

Lustral Sakinleştirir Mi?

Lustral genellikle depresyon tedavisi için kullanılan bir antidepresan bir türdür. Kişiyi biraz da olsa sakinleştirebilmektedir.

Lustral Hafif Bir İlaç Mı?

Düzenli kullanım gerektiren bu ilaç hafiftir.

Lustral Kalp Hastaları Kullanabilir Mi?

Maalesef lustral ilacını kalp hastaları kullanmamalıdır. Çok ciddi sorunlar yaşabilirler.

Lustral Kullananların Yorumları sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın