Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Lustral Kullananların Yorumları – Lustral 50 -100 Mg Kullananlar!

Lustral Kullananların Yorumları – Lustral 50 -100 Mg Kullananlar!

Lustral Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Lustral diğer adıyla sertralin genellikle depresyon tedavisi için kullanılan, serotonin geri alım inhibitörü olarak bilinen antidepresan ilaç grubuna ait bir ilaçtır. Kişinin ruhsal durumunu , duygularını ve davranışlarını etkileyen bir kimyasaldır. Yazımız içerisinde lustral’ın ne olduğundan, ne işe yaradığından, Kullananlar yorumları, etken maddesinden lustral 100 mg kullananlar, lustral 50 mg kullananlar vs. bahsedeceğiz.

Lustral 50 Mg Nedir?

Öncelikle Lustral 50 Mg Nedir? bunu açıklayalım. Lustral başta olmak üzere Selectra, Misol, Serotop, Serdep gibi ilaçların hepsinin içinde antidepresen olan sertralin maddesi bulunmaktadır. Lustral kullananlar yorum da bunu desteklemektedir. Beynimizden salgılanan kimyasal maddelerden biri olan serotonin , kişinin duygularını, ruhsal durumunu ve davranışlarını etkileyen bir maddedir. Bununla alakalı olarak da Lustral Kullananların Yorum yapmaktadır. Depresyon durumlarında beyinden salgılanan serotonin miktarları azalmaktadır. Lustral ise depresyon ve anksiyete tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır.

Bu içeriğimize benzer olan Biogaia Damla Kullananlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lustral 50 Mg Ne İşe Yarar? 🌟

İlk olarak Lustral yetişkinlerde depresyon, panik bozukluklar ve travma sonrası stres bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Obsesif kompülsif bozukluk 6 ve 18 yaş arasında çocuklar da dahil olmak üzere hastaların tedavisinde de kullanılabilmektedir. Kişinin beyninde dolaşan serotonin miktarını artırarak diğer sinir hücrelerini uyarır ve depreson, panik bozukluklar gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Lustral 100 Mg Yan Etkileri

Genellikle ilk haftalarda yaygın olarak görülen yan etkiler çoğunlukla hafif olarak atlatılır. Birkaç hafta içinde hiçbir yan etki görülmeyebilir. Bunların yanında Lustral Kullananların Yorum yaparlarken ciddi olarak görülen halsizlik ve denge kaybı, ciltte sarımsı renk, diş etlerinde sebepsiz kanamalar görülürse derhal en yakın hastaneye başvurulması gerekmektedir. İşte Lustral 100 Mg Yan Etkileri sizlerle:

 • Sürekli yorgunluk ve halsizlik hali.
 • Şiddetli baş ağrısı
 • Uykusuzluk.
 • İshal gibi sindirim sistemi sorunları
 • Ağız kuruluğu.
 • Baş dönmesi.
 • Mide bulantısı
 • Nefes almada güçlük.

Lustral Kullananların Yorumları

Lustral Kullananların Yorumları
Lustral Kullananların Yorumları

Depresyon, çeşitli duygu yoğunluğu yaşanılan durumlar, psikolojik temelli rahatsızlıklar gibi durumlarda kullanılan kişinin duygu durumunu ve psikolojisini toparlamak için reçete edilen bir ilaçtır. Bunun yanında günümüzde pek çok doktor bu ilacı yazmaktadır. Lustral kullananlar yorum da bununla aynı görüştedir.Ayrıca çok fazla kişinin kullanmasından ötürü daha önce deneyimlemiş de birçok vatandaş bulunmaktadır. Bu kişilerin yorumlarını sizler için derledik. Karşınızda Lustral Kullananların Yorumları:

 • Psikolojik sıkıntıların tam ortasındayken kullandım. Bana iyi geldi ama doktorumun desteği olmasa tek ilaçla olacak bir şey değildi.
 • Son dönemlerde etkisini daha çok hissediyorum. İçimdeki bıkkınlık geçti, önceden pek etki etmiyor gibiydi.
 • “Lustral ile ilgili en sevdiğim şey, depresif düşüncelerimden kurtulmama yardımcı olması oldu. Ayrıca, uyku düzenim de düzeldi ve daha enerjik hissetmeye başladım.”
 • “Lustral’ı kullanmaya başlamadan önce, sosyal fobi ve panik ataklardan muzdariptim. Ancak, ilaç beni rahatlattı ve sosyal durumlarda daha rahat hissetmeme yardımcı oldu.”

Lustral Kullananlar Yorumları

Lustral Kullananlar Yorumları
Lustral Kullananlar Yorumları

İnsanlar bir ilacı kullanmadan önce o ilacı kullanan birisinden ilaç deneyimlerini dinlemek ister. Acaba gerçekten işe yarar mı?, etki süresi ne kadar? veya yan etkileri ne sıklıkla oluyor? gibi sorular hakkında fikir sahibi olma konusunda bu yorumlar işe yarar. Hal böyle olunca bizde Lustral Kullananlar Yorumlarını sizler için derledik.

 • Kullanmaya başladım ve 1. gün sonunda iştahsızlık ve esneme yaptı. Bakalım daha sonra ne olacak.
 • Yaklaşık 2 hafta boyunca kötü günler yaşatan fakat 3. haftadan itibaren olumlu etkilerini gösteren bir ilaç.
 • “Lustral’ı birkaç haftadır kullandım ve benim için çok iyi çalışıyor. Ancak, yan etkileri hakkında endişelerim vardı ve başlarda birkaç yan etki yaşadım. Ancak, doktorumla konuştuktan sonra dozajımı değiştirdik ve şimdi yan etkilerim hafifledi.”
 • “Lustral kullanmaya başladığım ilk hafta, kendimi daha kötü hissettim ve uykusuzluk yaşadım. Ancak, doktorumla konuştuğumda, bunların geçici yan etkiler olduğunu söyledi. İlaç benim için işe yaradı ve şimdi daha iyi hissediyorum.”

Lustral Kullanıcı Yorumları

İlaç hakkında kullanmadan önce fikir sahibi olmak isteyenlerin olması çok normaldir. Akıllarındaki bazı soru işaretlerini bu yorumlar sayesinde gidermeye çalışanlar veya kendilerini rahat hissettirmeye çalışanlar olmaktadır. Burada Lustral Kullanıcı Yorumları ile sizlere gerçek yorumları bir araya getirdik.

 • Eskiden bu ilacı kullandığımda sıkça kendi kendime gülüp “fazla” mutlu olmama yol açan ilaçtır kendisi. Prospektüsünde pek çok ciddi yan etki yazılı güçlü antidepresandır.
 • Daha önce de kullandığım bir ilaçtır. Mutluluk hissi ve uyku getirme durumları oluyordu.
 • “Lustral kullanmaya başladığımda, diğer ilaçlar gibi beni hemen etkilemedi. Ancak, birkaç hafta sonra etkisini hissetmeye başladım. Şimdi daha mutlu ve daha az kaygılı hissediyorum.”

Bu içeriğimize benzer olan Magnezinc Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lustral 50 Mg Kullananlar Yorumları

Lustral 50 Mg Kullananlar Yorumları sizlerle, ilacı kullanmadan önce bilgi sahibi olmanız için işinize yarayacaktır. Genellikle memnun kalınan fakat bazı insanlarda yan etki görülen Lustral ilacın yorumları ülkemizde kullanan kişiler tarafından yapılmıştır. Derledik ve sizlere sunduk;

 • Ben kullandım bir sene. Yan etki yaşadığımı hatırlamıyorum ve oldukça etkisini gördüm.
 • Bahsettiğiniz antidepresan ilacı kuzenim kullandı, mide bulantısı, baş dönmesi yaşandı.
 • Psikiyatrik ilaçların yan etkisi daha çoktur yarardan çok zararı vardır. Ben biraz da olsa faydasını gördüm, rahatlamama sebep oldu.

Bu lustral kullananlar yorum hakkındaki kullanıcıların bireysel deneyimleridir ve herkes için farklı sonuçlar doğurabilir. Lustral veya başka bir ilaç hakkında karar verirken, bir doktorla görüşmek her zaman en iyi yaklaşımdır.

Lustral 100 Mg Kullananlar Yorumları

Lustral 100 Mg Kullananlar Yorumları
Lustral 100 Mg Kullananlar Yorumları

Birçok olumlu ve olumsuz yorumun ardından aslında ilaçları ne kadar dikkatli kullanmamız gerektiğini fark etmekteyiz. Özellikle bu denli etken maddesi tehlikeli olan bir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalıyız. O nedenle de Lustral 100 Mg Kullananlar Yorumları hakkında birkaç yorumu sizlere aktaracağız:

“Bağımlılık yaptığına dair belirli bulgular var tehlikeli bir ilaç o nedenle doktora danışın.”

Necati Bey

“Bana kalırsa kullanmak yerine farklı tedavi metotları denenmeli, memnun değilim”

Celal Bey

Lustral Etken Madde

Bu ilacın içindeki Lustral Etken Madde geri alım inhibitörü grubundan bir antidepresandır. Bu maddenin adı “Sertralin“dir. Misol, Lustral, Selectra, Seralin, Serdep, Serotop, Serteva, Zeleft gibi ilaçların içindeki etken madde de sertralin’dir. Bu yüzden Lustral’ın bir çok muadili vardır.

Lustral Ne Zaman Etki Eder?

Sıkça sorulan Lustral Ne Zaman Etki Eder? sorusu hakkında bilgiler verelim. Lustral 50 mg kullanımı için net ve kesin bir süre yoktur. Hastalığınızın durumu ve şiddetine göre en doğru kullanım süresine doktorunuz karar verecektir. Bununla birlikte depresyon tedavisi için çeşitli kaynaklarda genellikle en az 6 ay kullanılması gerektiği bilgisine yer verilmektedir. Lustral kullananlar yorum da bu şekildedir. İçinde sertralin etken maddesi bulunan Lustral’ın tam olarak etkisini gösterebilmesi için 4 ile 6 hafta arasında bir süre geçmesi gerekmektedir.

Bu içeriğimize benzer olan Perge Hap Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

10 Yıldır Lustral Kullanıyorum

10 Yıldır Lustral Kullanıyorum. Lustral, depresyon, anksiyete bozuklukları ve obsesif-kompulsif bozukluk gibi zihinsel sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan bir antidepresan ilaçtır. 10 yıllık süreçte alttaki etkileri yaşadım.

 • Lustral, depresyon ve anksiyete semptomlarını önemli ölçüde hafiflettiği için yaşam kalitesini arttırdı.
 • İlaç, uyku düzeni ve iştah üzerinde de olumlu bir etki yaptı.
 • Lustral, ilk alındığında bazı yan etkilerin görülmesine neden olabilir, ancak bunlar genellikle zamanla azalır veya kaybolur.
 • İlaç dozajının yanlış ayarlanması veya aniden kesilmesi, bazı olumsuz etkilere neden olabilir, bu nedenle ilacın kullanımı doktorun önerilerine uygun olarak yapılmalıdır.
 • Lustral, tek başına yeterli bir tedavi olmayabilir ve genellikle diğer tedavilerle birlikte kullanılır.
 • Lustral kullanımının yanı sıra, kişinin terapi, egzersiz ve diğer yaşam tarzı değişiklikleri gibi diğer tedavileri de göz önünde bulundurması önerilir.

Lustral Yeni Başlayanlar

Oldukça yan etkisi bol ve bırakması zor olan ilaca yeni başlayan kesim genelde herhangi bir şikayeti olmayan taraf oluyor. Biraz zaman geçtikten sonra da şikayetlerin ve problemlerin ardı arkası kesilmiyor. O nedenle Lustral Yeni Başlayanlar ile alakalı birkaç örnek yorum paylaşacağız.

İlaca başlamanızı asla önermem bunun sebebi de son derece bırakması zor ve bağımlılık yaşatan bir ilaç. Bu sebeple farklı yollara bakılabilir.

Nursen Hanım

Lustral Kullanıp İyileşenler

Lustral, bir antidepresan ilaçtır ve bu ilaç kullanımı ile ilgili olarak insanların iyileşme durumları farklıdır. Herkesin cevap verme oranı ve etkililiği farklıdır ve bu nedenle kişisel bir tavsiyeyi vermek zordur.

Bununla birlikte, Lustral gibi antidepresan ilaçlar genellikle depresyon ve endişe bozuklukları gibi birçok psikolojik sorunu tedavi etmek için kullanılır ve birçok insan bu ilaçların yardımı ile iyileşme gösterir. Ancak, ilaçların etkililiği kişiden kişiye değişebilir ve herkes için uygun bir tedavi olmayabilir. Eğer bir antidepresan ilaç kullanıyorsanız ve etkililiği hakkında endişeleriniz varsa, doktorunuzla konuşun ve alternatif tedavi seçeneklerini değerlendirin. Lustral Kullanıp İyileşenler konusu bu şekildedir.

Lustral İlk 15 Gün

Ağır ve kuvvetli etkileri bulunan Lustral’da ilk 15 gün son derece iyi ve de problemsiz geçerken sonraki zaman diliminde son derece zorlayıcıdır. Hem ilaca bağımlı kalmak hem de çeşitli yan etkilerini görmek çok kötü bir durumdur.

 • Son derece iyi gelmişti başlarda. Kullanmayın, doktorunuza da ilacı değiştirtin.
 • Gayet iyi ve problemsiz bir ilaç. Problemlerimi çözdü çok şükür.

Lustral Muadili

İlk olarak Lustral, serotonin olarak bilinen ilaç grubuna ait bir antidepresan ilaçtır. Serotonin grubuna ait birçok ilaç bulunmaktadır. Ve hepsi aynı sorunlar için kullanılır. İşte Lustral muadili ilaçlar:

Ayrıca, Lustral Kullananların Yorumları ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Son olarak Lustral Kullananların Yorumları sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

4.1/5 - (7 Oy)
“Lustral Kullananların Yorumları – Lustral 50 -100 Mg Kullananlar!” üzerine 5 yorum
 1. Lustra 50 mg yaklaşık 2.5 yıldır kullanıyorum kullanmadan önce yaşadıklarımdan ötürü cok acı çekiyordum ya kendime yada başkasına zarar vereceğimdrn emindin. Çaresizlikten doktora gittim çok da iyi ettiğimi düşünüyorum şu an kendimi çok iyi hissediyorum.

  Cevapla
 2. Bende lustral kullandım 2.yada 3 adet kullandım
  Farkında olmadan dilimi ısırdığım oldu.
  Çenemi sıktığım oldu
  Aşırı uykusuzluk hissiyatı veriyor
  Esneyemiyordum tam esneyeyim derken çenemi geri kapatamaz oldum neredeyse
  Hele hele özellikle uykuya dalar dalmaz bir çenemi sıkmam olurduu her defasında da dilimi kıstırırdım
  En ağız diş sağlığı merkezine gittim
  Az daha kalsaydın çeneni yamultabilirdin dedi doktor
  Bana gece plağı verdi 2 ay filan gece diş plağı takarak uyurdum geçti Allaha şükür
  O yüzden düşmanıma önermiyorum

  Cevapla
 3. ben kendim için kullanmak istemiyorum eşim için istiyorum çok takıntılı biri takıntısı alkolu daha fazla içmesine neden oluyor ve çekilmez hale geliyor bana yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
Yorum yapın