Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Lustral Kullananların Yorumları – Lustral 50 -100 Mg Kullananlar!

Lustral Kullananların Yorumları – Lustral 50 -100 Mg Kullananlar!

Lustral Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Lustral diğer adıyla sertralin genellikle depresyon tedavisi için kullanılan, serotonin geri alım inhibitörü olarak bilinen antidepresan ilaç grubuna ait bir ilaçtır. Kişinin ruhsal durumunu , duygularını ve davranışlarını etkileyen bir kimyasaldır. Yazımız içerisinde lustral’ın ne olduğundan, ne işe yaradığından, Kullananlar yorumları, etken maddesinden lustral 100 mg kullananlar, lustral 50 mg kullananlar vs. bahsedeceğiz.

Lustral 50 Mg Nedir?

Öncelikle Lustral 50 Mg Nedir? bunu açıklayalım. Lustral başta olmak üzere Selectra, Misol, Serotop, Serdep gibi ilaçların hepsinin içinde antidepresen olan sertralin maddesi bulunmaktadır. Lustral kullananlar yorum da bunu desteklemektedir. Beynimizden salgılanan kimyasal maddelerden biri olan serotonin , kişinin duygularını, ruhsal durumunu ve davranışlarını etkileyen bir maddedir. Bununla alakalı olarak da Lustral Kullananların Yorum yapmaktadır. Depresyon durumlarında beyinden salgılanan serotonin miktarları azalmaktadır. Lustral ise depresyon ve anksiyete tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır.

Bu içeriğimize benzer olan Biogaia Damla Kullananlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lustral 50 Mg Ne İşe Yarar?

İlk olarak Lustral yetişkinlerde depresyon, panik bozukluklar ve travma sonrası stres bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Obsesif kompülsif bozukluk 6 ve 18 yaş arasında çocuklar da dahil olmak üzere hastaların tedavisinde de kullanılabilmektedir. Kişinin beyninde dolaşan serotonin miktarını artırarak diğer sinir hücrelerini uyarır ve depreson, panik bozukluklar gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Lustral Kullananların Yorumları

Lustral Kullananların YorumlarıPin
Lustral Kullananların Yorumları

Depresyon, çeşitli duygu yoğunluğu yaşanılan durumlar, psikolojik temelli rahatsızlıklar gibi durumlarda kullanılan kişinin duygu durumunu ve psikolojisini toparlamak için reçete edilen bir ilaçtır. Bunun yanında günümüzde pek çok doktor bu ilacı yazmaktadır. Lustral kullananlar yorum da bununla aynı görüştedir.Ayrıca çok fazla kişinin kullanmasından ötürü daha önce deneyimlemiş de birçok vatandaş bulunmaktadır. Bu kişilerin yorumlarını sizler için derledik. Karşınızda Lustral Kullananların Yorumları:

 • Psikolojik sıkıntıların tam ortasındayken kullandım. Bana iyi geldi ama doktorumun desteği olmasa tek ilaçla olacak bir şey değildi.
 • Son dönemlerde etkisini daha çok hissediyorum. İçimdeki bıkkınlık geçti, önceden pek etki etmiyor gibiydi.

Lustral Kullananlar Yorumları

Lustral Kullananlar YorumlarıPin
Lustral Kullananlar Yorumları

İnsanlar bir ilacı kullanmadan önce o ilacı kullanan birisinden ilaç deneyimlerini dinlemek ister. Acaba gerçekten işe yarar mı?, etki süresi ne kadar? veya yan etkileri ne sıklıkla oluyor? gibi sorular hakkında fikir sahibi olma konusunda bu yorumlar işe yarar. Hal böyle olunca bizde Lustral Kullananlar Yorumlarını sizler için derledik.

 • Kullanmaya başladım ve 1. gün sonunda iştahsızlık ve esneme yaptı. Bakalım daha sonra ne olacak.
 • Yaklaşık 2 hafta boyunca kötü günler yaşatan fakat 3. haftadan itibaren olumlu etkilerini gösteren bir ilaç.

Lustral Kullanıcı Yorumları

İlaç hakkında kullanmadan önce fikir sahibi olmak isteyenlerin olması çok normaldir. Akıllarındaki bazı soru işaretlerini bu yorumlar sayesinde gidermeye çalışanlar veya kendilerini rahat hissettirmeye çalışanlar olmaktadır. Burada Lustral Kullanıcı Yorumları ile sizlere gerçek yorumları bir araya getirdik.

 • Eskiden bu ilacı kullandığımda sıkça kendi kendime gülüp “fazla” mutlu olmama yol açan ilaçtır kendisi. Prospektüsünde pek çok ciddi yan etki yazılı güçlü antidepresandır.
 • Daha önce de kullandığım bir ilaçtır. Mutluluk hissi ve uyku getirme durumları oluyordu.

Bu içeriğimize benzer olan Magnezinc Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lustral 50 Mg Kullananlar Yorumları

Lustral 50 Mg Kullananlar Yorumları sizlerle, ilacı kullanmadan önce bilgi sahibi olmanız için işinize yarayacaktır. Genellikle memnun kalınan fakat bazı insanlarda yan etki görülen Lustral ilacın yorumları ülkemizde kullanan kişiler tarafından yapılmıştır. Derledik ve sizlere sunduk;

 • Ben kullandım bir sene. Yan etki yaşadığımı hatırlamıyorum ve oldukça etkisini gördüm.
 • Bahsettiğiniz antidepresan ilacı kuzenim kullandı, mide bulantısı, baş dönmesi yaşandı.
 • Psikiyatrik ilaçların yan etkisi daha çoktur yarardan çok zararı vardır. Ben biraz da olsa faydasını gördüm, rahatlamama sebep oldu.

Lustral 100 Mg Kullananlar Yorumları

Birçok olumlu ve olumsuz yorumun ardından aslında ilaçları ne kadar dikkatli kullanmamız gerektiğini fark etmekteyiz. Özellikle bu denli etken maddesi tehlikeli olan bir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalıyız. O nedenle de Lustral 100 Mg Kullananlar Yorumları hakkında birkaç yorumu sizlere aktaracağız:

“Bağımlılık yaptığına dair belirli bulgular var tehlikeli bir ilaç o nedenle doktora danışın.”

Necati Bey

“Bana kalırsa kullanmak yerine farklı tedavi metotları denenmeli, memnun değilim”

Celal Bey

Lustral Etken Madde

Bu ilacın içindeki Lustral Etken Madde geri alım inhibitörü grubundan bir antidepresandır. Bu maddenin adı “Sertralin“dir. Misol, Lustral, Selectra, Seralin, Serdep, Serotop, Serteva, Zeleft gibi ilaçların içindeki etken madde de sertralin’dir. Bu yüzden Lustral’ın bir çok muadili vardır.

Lustral Ne Zaman Etki Eder?

Sıkça sorulan Lustral Ne Zaman Etki Eder? sorusu hakkında bilgiler verelim. Lustral 50 mg kullanımı için net ve kesin bir süre yoktur. Hastalığınızın durumu ve şiddetine göre en doğru kullanım süresine doktorunuz karar verecektir. Bununla birlikte depresyon tedavisi için çeşitli kaynaklarda genellikle en az 6 ay kullanılması gerektiği bilgisine yer verilmektedir. Lustral kullananlar yorum da bu şekildedir. İçinde sertralin etken maddesi bulunan Lustral’ın tam olarak etkisini gösterebilmesi için 4 ile 6 hafta arasında bir süre geçmesi gerekmektedir.

Bu içeriğimize benzer olan Perge Hap Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lustral 100 Mg Yan Etkileri

Genellikle ilk haftalarda yaygın olarak görülen yan etkiler çoğunlukla hafif olarak atlatılır. Birkaç hafta içinde hiçbir yan etki görülmeyebilir. Bunların yanında Lustral Kullananların Yorum yaparlarken ciddi olarak görülen halsizlik ve denge kaybı, ciltte sarımsı renk, diş etlerinde sebepsiz kanamalar görülürse derhal en yakın hastaneye başvurulması gerekmektedir. İşte Lustral 100 Mg Yan Etkileri sizlerle:

 • Sürekli yorgunluk ve halsizlik hali.
 • Şiddetli baş ağrısı
 • Uykusuzluk.
 • İshal gibi sindirim sistemi sorunları
 • Ağız kuruluğu.
 • Baş dönmesi.
 • Mide bulantısı
 • Nefes almada güçlük.

Lustral Yeni Başlayanlar

Oldukça yan etkisi bol ve bırakması zor olan ilaca yeni başlayan kesim genelde herhangi bir şikayeti olmayan taraf oluyor. Biraz zaman geçtikten sonra da şikayetlerin ve problemlerin ardı arkası kesilmiyor. O nedenle Lustral Yeni Başlayanlar ile alakalı birkaç örnek yorum paylaşacağız.

İlaca başlamanızı asla önermem bunun sebebi de son derece bırakması zor ve bağımlılık yaşatan bir ilaç. Bu sebeple farklı yollara bakılabilir.

Nursen Hanım

Lustral İlk 15 Gün

Ağır ve kuvvetli etkileri bulunan Lustral’da ilk 15 gün son derece iyi ve de problemsiz geçerken sonraki zaman diliminde son derece zorlayıcıdır. Hem ilaca bağımlı kalmak hem de çeşitli yan etkilerini görmek çok kötü bir durumdur.

 • Son derece iyi gelmişti başlarda. Kullanmayın, doktorunuza da ilacı değiştirtin.
 • Gayet iyi ve problemsiz bir ilaç. Problemlerimi çözdü çok şükür.

Lustral Muadili

İlk olarak Lustral, serotonin olarak bilinen ilaç grubuna ait bir antidepresan ilaçtır. Serotonin grubuna ait birçok ilaç bulunmaktadır. Ve hepsi aynı sorunlar için kullanılır. İşte Lustral muadili ilaçlar:

Lustral Kullananların Yorumları sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

4/5 - (6 Oy)
“Lustral Kullananların Yorumları – Lustral 50 -100 Mg Kullananlar!” üzerine bir yorum
 1. Lustra 50 mg yaklaşık 2.5 yıldır kullanıyorum kullanmadan önce yaşadıklarımdan ötürü cok acı çekiyordum ya kendime yada başkasına zarar vereceğimdrn emindin. Çaresizlikten doktora gittim çok da iyi ettiğimi düşünüyorum şu an kendimi çok iyi hissediyorum.

  Cevapla
Yorum yapın