Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Sadece Bir Kez Okuyan Zengin Olur – Bereket Duaları

Sadece Bir Kez Okuyan Zengin Olur – Bereket Duaları

Sadece Bir Kez Okuyan Zengin Olur yazımız ile karşınızdayız. Helal mal sahibi olmak herkesin isteyeceği bir şeydir. Müslümanlar tüm isteklerini evrenin yaratıcısı olan Yüce Allah’tan (C.C.) isterler. Allah, kullarına istediklerini vermeye kadirdir. Bir müminin mutluluk ve refaha kavuşması için yapması gereken tek şey dua değildir.

Müslüman, hayatını Allah’ın emirlerine göre şekillendirmeli, emir ve yasaklarına göre yaşamalıdır. Mümkün olduğu kadar iyi ve helal bir geçim için çalışmalı, aramalı ve çabalamalıdır. Daha sonra bütün çabasına karşılık Yüce Allah’tan hayırlı ve helal rızık diler ve ona dua eder. Ayrıca çeşitli okunacak dualar arıyorsanız da kategorimize bakabilirsiniz.

Kimsenin Bilmediği Zenginlik Duası

Kimsenin Bilmediği Zenginlik Duası, Tüm dualar gibi zenginlik duası da önemlidir çünkü okunmadan önce af dilemeyi ve salavatı teşvik eder. Bu duaları okumadan önce abdest alıp sakin bir şekilde okunması tavsiye edilir. Zenginlik dua, birçok yönden bereketi teşvik eden bir dua olarak da okunur.

  • Bismillahirrahmanirrahim kulillahümme malikül mülki tütil mülke men teşau ve tenziül mülke mimmen teşau ve tüizzü men teşau ve tüzillü men teşau biyedikel hayr inneke ala külli şeyin kadir. Tülicülleyle finnehari ve tuhlicunnehara filleyli ve tuhricul hayye minel meyyiti ve tuhricul meyyiti minel hayy ve terzuku men teşau bi gayri hisab.
Kimsenin Bilmediği Zenginlik Duası
Kimsenin Bilmediği Zenginlik Duası

Bir Anda Zengin Olma Duası

Bir Anda Zengin Olma Duası, Bütün Müslümanlar ve Allah’a iman edenler, dünya ve ahiret isteklerini Allah’tan istemelidirler. Burada şunu belirtmek gerekir ki, bir defa namaz kılınmamalı, asla terk edilmemeli ve sürekli tekrarlanmalıdır. İman eden kişi bunu sürekli kendine hatırlatmalıdır. Kulun görev ve sorumluluğu, elinden gelenin en iyisini yapmak ve çabalamaktır.

  • Zengin Etme Duası Okunuşu:

“Allahümme Ya Ganiyyü, Ya Hamidü, Ya Mübdiü, Ya Mu’idü, Ya Rahimü, Ya Vedüd. Eğnini bi Halalike an Haramike ve bi Fadlike Ammen Sivake.”

  • Zengin Etme Duası Anlamı:

“Ey Gani, hamid, Mübdi, Mu’id, Rahman ve Vedud olan Allah’ım! Beni halal ettiklerinel iktifa ettir. Haramlara düşürme, Fadlınla ihsan ederek beni senden başkasına muhtaç etme.”

Zengin Olmak İçin Zikir

Zengin Olmak İçin Zikir, refah sahibi olmak isteyen kişiler El-Ganiyy esmasını zikretmelidirler. Zenginlik ve bolluğa kavuşmak için, Allahü teâlâya duâ etmenin, âyetleri okumanın pek çok fazîleti vardır. Allahü teâlâ, zengin olmak için dua okuyan insanlara muhakkak er ya da geç bunun karşılığını verir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

El-Ganiyy Faziletleri Nelerdir?

  • Allahü teâlânın bu ismi 1060 defa zikredilmelidir ki, Allah’ın yarattığı güzelliklere kolayca erişebilelim, muhtaç kalmayalım, ticarette başarılı olalım.
  • İnsan zikirle hastalıktan kaynaklanan bütün dertlerden uzaklaşır.
  • Yine bütün uzuvlarını ovuşturursa ve kişi bunu okursa, dertler onu tamamen terk eder veya ondan uzaklaşır.

Okunacak Dualar kategorimizdeki son yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sadece Bir Kez Okuyan Zengin Olur yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

5/5 - (1 Oy)
“Sadece Bir Kez Okuyan Zengin Olur – Bereket Duaları” üzerine bir yorum
Yorum yapın