Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Bu Duayı Okudum Beni Aradı – Hemen Etki Eden Dualar!

Bu Duayı Okudum Beni Aradı – Hemen Etki Eden Dualar!

Bu Duayı Okudum Beni Aradı yazımız ile karşınızdayız. Özellikle ayrıldığınız eşinizle görüşemediğinizde veya aranızda mesafeler olduğu ve görüşmeye fırsat bulamadığınız zamanlarda bu tür dualara başvururuz. Eğer bu dualar düzenli bir şekilde okunursa etkileri kısa sürede görülecektir. Bunun için farklı dua çeşitleri vardır. Bu yazımızda sizlere bu dualardan birkaçını vereceğiz. Ayrıca çeşitli okunacak dualar arıyorsanız da kategorimize bakabilirsiniz.

Kesin Araması İçin Dua

Kesin Araması İçin Dua, ayrılan sevgilinizin ya da boşandığınız eşinizin size geri dönmesi ve araması için edilir. Bu duaları Allah’tan içten bir şekilde isteyerek okuduğunuz zaman bu duaların işe yaradığını görebilirsiniz. Sadece sevdiğiniz kişi için değil, ebeveynleriniz, çocuğunuz ve diğer tüm aramasını istediğiniz kişiler için bu duayı edebilirsiniz.

  • Hacet Duası Okunuşu:

“Lâ ilâhe illallâhu’l-halîmül-kerîm.

Sübhâne rabbi’l-arşi’l-‘azîmi’l-hamdü lillâhi Rabbi’l-‘âlemîn. Es’elüke mûcibâti rahmetike ve ‘azâime mağfiratike ve’l-ğanîmete min külli birrin ve’s-selâmete min külli ismin. Lâ tedağ lî zenben illâ ğafertehû velâ hemmen illâ ferractehû velâ hâceten hiye leke ridan illâ kadaytehâ yâ erhame’r-râhimîn.”

  • Hacet Duası Anlamı:

Hilm ve kerem sahibi Allahtan başka ilah yoktur. Ulu arşın Rabbi Allahı noksan sıfatlardan tenzih ederim. Her türlü övgü alemlerin Rabbi olan Allaha mahsustur. Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allahım! Rahmetine vesile olacak amelleri mağfiretini kazandıracak sebepleri her çeşit iyiliği elde etmeyi ve her türlü günahtan kurtulmayı senden niyaz ediyorum. Affetmediğin hiçbir günahım, kaldırmadığın hiçbir sıkıntımı bırakma. Rızana uygun olan her türlü isteğimi kabul buyur. (Amin)

Kesin Araması İçin Dua
Kesin Araması İçin Dua

Bu Duayı Okudum Beni Aradı

Özellikle Bu Duayı Okudum Beni Aradı diyenlerin okuduğu Arapça dua yer almaktadır:

  • Arapça Okunuşu: “اللهم اجعل فلان بن فلانة في قلبي كما جعلتني في قلبه، واجعل قلبه ينبض بي، واجعلني في عينيه نورًا، وفي قلبه حبًا، وفي لسانه حديثًا، واجعل بيننا مودة ورحمة، واجعل اللهم ما بيننا من حواجز كالجبال والأنهار يا رب العالمين.”
  • Anlamı: “Allah’ım, beni sevdiğim kişinin kalbinde benim onun kalbimde olduğum gibi bir yer edin. Onun kalbinde benim için bir sevgi uyandır ve beni gözünde bir nur, dilinde ise sevgi ve güzel sözler olarak yerleştir. Aramızda sevgi ve merhamet bağı oluştur. Ey tüm evrenin yaratıcısı Allah’ım, bizim aramızdaki engelleri dağlar ve nehirler kadar yüksek ve engelleyici yapma”

Bu Duayı Okudum Beni Aradı Türkçe Dua

İnsanlar genellikle sevdikleri kişilerle iletişim kurmak isterler ve özellikle romantik bir ilişkideyseniz, sevdiğiniz kişinin sizinle iletişim kurması size mutluluk ve heyecan verir. Sevdiğiniz kişinin sizi aramasını beklemeniz, onun size karşı ilgi ve sevgi duyduğunu hissetmenize ve ilişkinizin ilerlemesini ummanıza neden olabilir. Bunun için dua etmek çok önemlidir. Edebileceğiniz Türkçe dua alt kısımda verilmiştir.

“Allah’ım, beni sevdiğim kişinin kalbine yerleştir ve onun beni özlemesine sebep ol. Onu bana yakınlaştır ve benimle iletişim kurmasını sağla. Kalbimdeki dileğim bu, kabul etmeni diliyorum. Amin.”

Bu Duayı Okudum Beni Aradı Türkçe Dua

Sevdiğinin Araması İçin Dua

Sevdiğinin Araması İçin Dua, sevgilinizin sizi sürekli düşünüp sizi aramasını istiyorsanız ve uzun zamandır da iletişime geçmediyseniz, bu dualar abdestli bir şekilde okundukları zaman sizlere fayda sağlayacaklardır. Ancak bu duayı okuyacağınız kişinin hayatında herhangi birisinin olmaması önemlidir. Eğer bu duayı Allahtan içten bir şekilde dileyerek okursanız işe yaradığını göreceksiniz. Bunun yanında dilerseniz 41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

  • Ve-iż kâle ibrâhîmu rabbi erinî keyfe tuhyi-lmevtâ kâle eve lem tu min kâle belâ velâkin liyatme-inne kalbî kâle feḣuż arbe’aten mine-ttayri fesurhunne ileyke śumme-c’al ‘alâ kulli cebelin minhunne cuz-en śumme-d’uhunne ye tîneke sa’yâ va’lem ennaAllâhe ‘azîzun hakîm.

Hemen Aratan Dua

Arkadaşınızın, ailenizden birisinin veya sevdiğiniz kişinin sizi arayıp aranızdaki problemlerinizi çözmeyi istiyorsanız size vereceğimiz bu duayı gece yarısından sonra abdestli bir şekilde okumanızı öneririz. Eğer Hemen Aratan Dua, Ya Vedud duasıdır. Eğer doğru bir şekilde okunursa kısa zamanda sevdiklerinizle iletişime geçebilirsiniz.

Ya Vedud Duası Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim. Ya Vedûd! Ya Vedûd! Ze’l-arşi’l-mecîd! Ya Mübdi’, Ya Mu’îd! Ya Fe”âlün lima yürîd! Es’elüke bi-nûri vechikellezî mele’e erkâne arşike ve es’elüke bi-kudretikelletî kadderte bihâ halkake ve bi-rahmetikelletî vesiat külle şey’in. La ilâhe illâ ente. Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! (Amin).

Ya Vedud Duası Anlamı:

“Ey Vedûd! Ey Vedûd! yüce Arşın Sahibi! kâinatı hiçten ve benzersiz bir şekilde yaratıp bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir şekilde süsleyen Mübdi! Ey varlıkları ölümünden sonra yeniden inşa edip dirilten Muîd! Ey dilediği her şeyi yapan! Arşının rükünlerini dolduran Zâtının nûru hürmetine; yarattığın bütün varlıklara hükmeden kudretin hürmetine ve her şeyi kaplayan rahmetin hürmetine istiyorum. Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Ey kendisinden yardım isteyene yardım eden! Bana yardım et. Ey güç durumda olanlara yardım eden ve ummadıkları yerlerden ihtiyaçlarını ellerine veren Muğîs! Bana yardım et!”

1 Saatte Aratan Dua

Özlem duygusu için dua etmek için, sevdiğiniz kişinin adını anarak ve onun sizinle birlikte olmasını dileyerek Allah’a dua edebilirsiniz. Ayrıca, Rab’bin sevgisi ve şefkatine inanarak, sevdiklerinizin sizinle güvende ve mutlu olmasını dileyebilirsiniz.

Ancak, dua etmek bir sihir değildir ve tamamen sonuçlara bağlı değildir. Sadece Tanrı’nın iradesine bağlıdır ve dua ederek istediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz. Bu nedenle, her zaman Allah’ın iradesine saygı göstermek önemlidir. İşte 1 Saatte Aratan Dua şu şekildedir:

  • Sübhâne rabbi’l-arşi’l-‘azîmi’l-hamdü lillâhi Rabbi’l-‘âlemîn. Es’elüke mûcibâti rahmetike ve ‘azâime mağfiratike ve’l-ğanîmete min külli birrin ve’s-selâmete min külli ismin. Lâ tedağ lî zenben illâ ğafertehû velâ hemmen illâ ferractehû velâ hâceten hiye leke ridan illâ kadaytehâ yâ erhame’r-râhimîn.”

Erkeği Anında Aratan Dua

Dua etmek birçok nedenle yapılabilir. Dua etmek, kişinin Allah’la iletişim kurmasına, hayırlı şeyler için niyazda bulunmasına ve iç huzurunu bulmasına yardımcı olur.

Bununla birlikte dua etmenin en yaygın nedenlerinden biri, Allah’tan yardım istemektir. İnsanlar, sağlık sorunları, maddi sıkıntılar, ilişki sorunları veya herhangi bir sorunla karşılaştıklarında Allah’tan yardım ve şifa dilerler. Bununla birlikte sevgililerinden veya eşlerinden ayrılan kadınlar Erkeği Anında Aratan Duaları aratmaktadır. Bu Duayı Okudum Beni Aradı diyenlerin okuduğu bir başka dua şudur:

Allahümme sehhirlî kalbi fülan İbni fülanete alâ mehabbetî fülanete binti Fülanete bi hakki ve bi hürmeti sureî yasîn Bi hakki ve bi hürmeti seyyidike kahtafheyişin.

24 Saat İçinde Aratan Dua

Dua ayrıca şükran ifadesi olarak da yapılabilir. İnsanlar, Allah’a sağlık, mutluluk, aile, sevgi ve başarı gibi şeyler için şükranlarını ifade etmek için dua ederler.

Dua ayrıca manevi bir bağlantı kurmaya da yardımcı olabilir. İnsanlar, dua ederek Tanrı’yla bir bağlantı kurabilir ve güçlü bir manevi yaşama sahip olabilirler.

Sonuç olarak, dua etmenin nedenleri çok çeşitlidir ve kişisel inançlar, inanç sistemleri ve ihtiyaçlar tarafından belirlenir. Bazı insanlar ise 24 Saat İçinde Aratan Duayı araştırmaktadır. Bu dualar sayesinde aramalarını istedikleri birini aratabilirler.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

İlgili kategorimizdeki son yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu Duayı Okudum Beni Aradı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

3.8/5 - (9 Oy)
Yorum yapın