Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Bu Duayı Okudum Beni Aradı – Hemen Etki Eden Dualar!

Bu Duayı Okudum Beni Aradı – Hemen Etki Eden Dualar!

Bu Duayı Okudum Beni Aradı yazımız ile karşınızdayız. Özellikle ayrıldığınız eşinizle görüşemediğinizde veya aranızda mesafeler olduğu ve görüşmeye fırsat bulamadığınız zamanlarda bu tür dualara başvururuz. Eğer bu dualar düzenli bir şekilde okunursa etkileri kısa sürede görülecektir. Bunun için farklı dua çeşitleri vardır. Bu yazımızda sizlere bu dualardan birkaçını vereceğiz. Ayrıca çeşitli okunacak dualar arıyorsanız da kategorimize bakabilirsiniz.

Kesin Araması İçin Dua

Kesin Araması İçin Dua, ayrılan sevgilinizin ya da boşandığınız eşinizin size geri dönmesi ve araması için edilir. Bu duaları Allah’tan içten bir şekilde isteyerek okuduğunuz zaman bu duaların işe yaradığını görebilirsiniz. Sadece sevdiğiniz kişi için değil, ebeveynleriniz, çocuğunuz ve diğer tüm aramasını istediğiniz kişiler için bu duayı edebilirsiniz.

  • Hacet Duası Okunuşu:

“Lâ ilâhe illallâhu’l-halîmül-kerîm.

Sübhâne rabbi’l-arşi’l-‘azîmi’l-hamdü lillâhi Rabbi’l-‘âlemîn. Es’elüke mûcibâti rahmetike ve ‘azâime mağfiratike ve’l-ğanîmete min külli birrin ve’s-selâmete min külli ismin. Lâ tedağ lî zenben illâ ğafertehû velâ hemmen illâ ferractehû velâ hâceten hiye leke ridan illâ kadaytehâ yâ erhame’r-râhimîn.”

  • Hacet Duası Anlamı:

Hilm ve kerem sahibi Allahtan başka ilah yoktur. Ulu arşın Rabbi Allahı noksan sıfatlardan tenzih ederim. Her türlü övgü alemlerin Rabbi olan Allaha mahsustur. Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allahım! Rahmetine vesile olacak amelleri mağfiretini kazandıracak sebepleri her çeşit iyiliği elde etmeyi ve her türlü günahtan kurtulmayı senden niyaz ediyorum. Affetmediğin hiçbir günahım, kaldırmadığın hiçbir sıkıntımı bırakma. Rızana uygun olan her türlü isteğimi kabul buyur. (Amin)

Kesin Araması İçin DuaPin
Kesin Araması İçin Dua

Sevdiğinin Araması İçin Dua

Sevdiğinin Araması İçin Dua, sevgilinizin sizi sürekli düşünüp sizi aramasını istiyorsanız ve uzun zamandır da iletişime geçmediyseniz, bu dualar abdestli bir şekilde okundukları zaman sizlere fayda sağlayacaklardır. Ancak bu duayı okuyacağınız kişinin hayatında herhangi birisinin olmaması önemlidir. Eğer bu duayı Allahtan içten bir şekilde dileyerek okursanız işe yaradığını göreceksiniz. Bunun yanında dilerseniz 41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

  • Ve-iż kâle ibrâhîmu rabbi erinî keyfe tuhyi-lmevtâ kâle eve lem tu min kâle belâ velâkin liyatme-inne kalbî kâle feḣuż arbe’aten mine-ttayri fesurhunne ileyke śumme-c’al ‘alâ kulli cebelin minhunne cuz-en śumme-d’uhunne ye tîneke sa’yâ va’lem ennaAllâhe ‘azîzun hakîm.

Hemen Aratan Dua

Arkadaşınızın, ailenizden birisinin veya sevdiğiniz kişinin sizi arayıp aranızdaki problemlerinizi çözmeyi istiyorsanız size vereceğimiz bu duayı gece yarısından sonra abdestli bir şekilde okumanızı öneririz. Eğer Hemen Aratan Dua doğru bir şekilde okunursa kısa zamanda sevdiklerinizle iletişime geçebilirsiniz.

  • Ya Vedud Duası Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim. Ya Vedûd! Ya Vedûd! Ze’l-arşi’l-mecîd! Ya Mübdi’, Ya Mu’îd! Ya Fe”âlün lima yürîd! Es’elüke bi-nûri vechikellezî mele’e erkâne arşike ve es’elüke bi-kudretikelletî kadderte bihâ halkake ve bi-rahmetikelletî vesiat külle şey’in. La ilâhe illâ ente. Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! (Amin).

  • Ya Vedud Duası Anlamı:

“Ey Vedûd! Ey Vedûd! yüce Arşın Sahibi! kâinatı hiçten ve benzersiz bir şekilde yaratıp bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir şekilde süsleyen Mübdi! Ey varlıkları ölümünden sonra yeniden inşa edip dirilten Muîd! Ey dilediği her şeyi yapan! Arşının rükünlerini dolduran Zâtının nûru hürmetine; yarattığın bütün varlıklara hükmeden kudretin hürmetine ve her şeyi kaplayan rahmetin hürmetine istiyorum. Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Ey kendisinden yardım isteyene yardım eden! Bana yardım et. Ey güç durumda olanlara yardım eden ve ummadıkları yerlerden ihtiyaçlarını ellerine veren Muğîs! Bana yardım et!”

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

İlgili kategorimizdeki son yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu Duayı Okudum Beni Aradı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

4.7/5 - (3 Oy)
Yorum yapın