Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Bricanyl Şurup Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?

Bricanyl Şurup Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?

Bricanyl Şurup Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç öksürük ve astım gibi rahatsızlık için kullanılan etkili bir ilaçtır. Solunum yollarını genişleterek nefes almayı zorlaştıran durumlarda kullanılır. Piyasada tablet, şurup ve toz inhalatör formlarında bulunmaktadır.

Bricanyl tablet öksürük ve astımın yanında KOAH, bronşit ve amfizem gibi solunum yolu rahatsızlıklarının neden olduğu hırıltı, nefes darlığı ve göğüs sıkışması gibi semptomların tedavisinde kullanılmaktadır. Yazımız içerisinde ilacın ne olduğundan, yan etkilerinden, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Bricanyl Öksürük Şurubu Nedir?🟢

Astım gibi nefes darlığı belirtisi olan hastalıklarda rahatlamak için kullanılan etkili bir ilaçtır. Bu yüzden Bricanyl duo solunum yolunu genişleterek nefes almayı kolaylaştırır. Bununla birlikte solunum yolundaki balgamı yumuşatarak öksürüğü de rahatlatır. İlacım tam adı Bricanyl Ekspektoran‘dır. Son zamanlarda oldukça merak edilen Bricanyl Öksürük Şurubu Nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Met Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bricanyl Ekspektoran Şurup Ne İşe Yarar?💊

Bricanyl Ekspektoran Şurup Ne İşe Yarar?
Bricanyl Ekspektoran Şurup Ne İşe Yarar?

Özellikle Bricanyl Ekspektoran astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisi için önerilen ilaçların başında gelmektedir. Bunun dışında solunum yolunu genişleterek nefes almayı kolaylaştırır ve balgamı yumuşatarak balgamın dışarı atılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte KOAH ve amfizem gibi sorunlarından dolayı ortaya çıkan hırıltı ve nefes darlığı durumunu da ortadan kaldırır. Böylece Bricanyl Ekspektoran Şurup Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Bricanyl Şurup Öksürüğü Arttırır Mı?

Bu şurup solunum yolunu genişleterek insanın nefes almasını kolaylaştırır. Astım hastalığı olan insanlar nefes darlığı çektikleri için bu ilaç onlar için oldukça faydalıdır. Bricanyl Şurup Öksürüğü Arttırır Mı? Sorusu merak edilmektedir. Bu sorunun cevabı ise solunum yolundaki balgamı yumuşatarak öksürüğü rahatlatır.

Bricanyl Şurup Kullanıcı Yorumları

Astım hastası olan insanlar doktorun yazdığı ilaç hakkında Bricanyl Şurup Kullanıcı Yorumlarını merak etmektedirler. Bu ilacın yorumları genellikle olumlu yöndedir. İşte o kullanıcı yorumları sizlerle:

 • Korona olduğum zaman kullanmıştım iyi bir ilaç. İçtikten sonra rahatça nefes alabiliyordum.
 • İlaçtan son derece memnunum. Fakat yan etki olarak el titremesi oldu bende.
 • Öksürükten kurtulmamı sağlayan mucizevi bir ilaç. Kesinlikle kullanmalısınız.
 • Balgam sorunu olan insanlar için balgamı direkt söküyor.

Bricanyl Duo Şurup Kullananlar

Nefes almada zorluk çeken ve astım rahatsızlığı olan kişiler çok önemli olan bu ilaç hakkında genellikle olumlu yorum yapmışlardır. İşte Bricanyl Duo Şurup Kullananlar yorumları şu şekildedir:

 • Göğsüm sıkışıyordu, nefes almada oldukça güçlük çekiyordum. Ama bu ilaç sayesinde çok rahatladım.
 • Astım hastasıyım, bu yüzden sık sık bu şurubu kullanırım. Çok etkili gerçekten.

Bricanyl Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Bricanyl Yan Etkileri şunlardır:

 • Titreme
 • Baş Ağrısı
 • Hızlı Kalp Atımı
 • Kalp Çarpıntısı
 • Kaşıntı
 • Yüzde, dilde ve boğazda şişme
 • Nefes Almada Zorlanma

Bebeklerde Bricanyl Şurup Kullananlar Yorumları

Hamilelikte kullanımı anne ve bebekte ciddi kalp ve akciğer sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden hamilelik döneminde kesinlikle kullanılmamalıdır. 6 yaşından küçükler için kullanımı yasaktır. Bebeklerde Bricanyl Şurup Kullananlar Yorumları bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Augmentin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bricanyl Şurup Ne İçin Kullanılır?

Genellikle astım, öksürük gibi üst solunum rahatsızlıklarında solunum yollarını genişleterek nefes almayı kolaylaştırır. Bunun dışında akciğerlerdeki şişlik ve iltihap için yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Balgamı sökerek boğazı rahatlatır ve öksürük sorununu ortadan kaldırmaktadır. Son zamanlarda oldukça merak edilen Bricanyl Şurup Ne İçin Kullanılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Bricanyl Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır?

Bricanyl şurup 6 yaşından büyükler için kullanılan bir ilaçtır. 6 yaşından küçük çocuklar için kullanılması kesinlikle yasaktır. Doktorunuz önermediği sürece bu ilacı kullanmamanızda fayda vardır. Böylece Bricanyl Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır? Sorusunu cevaplamış olduk.

Bricanyl Şurup Kullanan Anneler

Hamilelik döneminde kesinlikle bu ilacı kullanmanız yasaktır. Bu yüzden Bricanyl Şurup Kullanan Anneler bu ilacı kullanırken dikkatli olmalıdır. Kişi gebe değilse normal bir zamanda kullanmasında bir sakınca yoktur. Özelikle astım ve nefes almada güçlük çeken kişiler için bu ilaç çok etkilidir.

Bricanyl Şurup Öksürüğe İyi Gelir Mi?

Öncelikle şunu belirtelim ki Bricanyl şurup solunum yollarında rahatsızlık olan kişiler tarafından kullanılmalıdır. Özellikle astım, KOAH, bronşit gibi hastalıklarda kullanılır. Fakat bunların yanında öksürüğü de çok iyi gelmektedir. Böylece Bricanyl Şurup Öksürüğe İyi Gelir Mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Bricanyl Şurup Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.5/5 - (21 Oy)
Yorum yapın