Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Geniz Etini Küçülten İlaç İsimleri

Geniz Etini Küçülten İlaç İsimleri

Geniz Etini Küçülten İlaç İsimleri yazımız ile karşınızdayız. Adenoid olarak da bilinen bir geniz eti, burun boşluğunun arkasında ve ağzın çatısında bulunan süngerimsi dokudan oluşur. Bunun yanında ağzın çatısında bulunan bu sünger hücrelerinin işlevi, burun bölgesinden solunan zararlı virüs ve bakterileri yakalamak ve bu elementlere karşı bağışıklık sistemini uyarmaktır.

Geniz Eti Nedir?

Geniz Eti Nedir?, vücudun enfeksiyonlarla savaşmasına ve kendini korumasına yardımcı olan antikorlar içerir. Ayrıca bunun yanında hayati bir süreç olan nefes almamız sırasında vücudu tehdit eden elementlere karşı bariyer görevi mevcut. Ancak insan büyüdüğünde vücuda zararlı unsurlara karşı yeni alışkanlıklar ve savunma mekanizmaları gelişir. Bununla birlikte bu durumda geniz etinin 5 yaşında küçüldüğü, işlevini yitirdiği ve ergenlik döneminde tamamen ortadan kalktığı söyleyebiliriz.

Geniz Eti Büyümesinin Belirtileri Nelerdir?

Geniz etinin büyümesi ve insanın hayatında belirgin olarak olumsuz etkiler oluşturması, belirli belirtiler ile kendini göstermektedir. Bunun yanında bu belirtileri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Geniz Eti Büyümesinin Belirtileri Nelerdir?
Geniz Eti Büyümesinin Belirtileri Nelerdir?
  • Burun tıkanıklığı
  • Nefes alma zorluğu
  • Yutkunma güçlüğü
  • Burun tıkanıklığı
  • Kulak problemleri
  • Uyku kalitesinde bozulma ve horlama
  • Boğaz ağrısı
  • Dikkat dağınıklığı ve yorgunluk
  • Boyunda beze oluşumu
  • Uyku kalitesinin düşmesi

Geniz Eti Nasıl Küçülür?

Peki Geniz Eti Nasıl Küçülür?. Adenoid bir üst solunum yolu problemidir. Bununla birlikte adenoidlerin büyümesi çocuklarda daha sık görürüz. Adenoidlerde bir artışa enfeksiyonlar, genetik, alerjiler vb. Nedenidir. Bunun yanında adenoid büyümesinin nedenlerini belirledikten sonra, geniz eti büyümesini basit bir cerrahi yöntemle tedavi edebiliriz. Ancak bu sorunu ameliyatsız da çözebiliriz.

Geniz Eti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Peki Geniz Eti Ameliyatı Nasıl Yapılır?. Geniz eti tedavisi bir gereklilik olarak karşımıza çıkar. Adenoidlerin tedavisinde medikal tedavi tercih edebiliriz. Öncelikle geniz eti büyümesine neden olan mikrop belirleriz ve buna göre gerekli ilaç veya antibiyotik tedavisi uygularız. Bununla birlikte tekrarlayan geniz eti iltihabı ve büyümesi, geniz etinin koruyucu işlevini kaybettiği anlamına gelir. Bu gibi durumlarda geniz eti küçültme ameliyatı gereklidir.

Geniz Etini Küçülten İlaç İsimleri yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

Bununla birlikte eğer dilerseniz sağlık kategorimizde bulunan son yazılara ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza da ulaşabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın