Ana Sayfa » Teknoloji Ve Ekonomi » Kripto Para » Borsada En Ucuz Hisseler 2024 – 1 TL’nin Altındaki Hisseler!

Borsada En Ucuz Hisseler 2024 – 1 TL’nin Altındaki Hisseler!

Borsada En Ucuz Hisseler 2024 yazımız ile karşınızdayız. Son zamanlarda etkisi bir nebze de olsa yitiren hisse senetleri arasında en ucuz olanları özellikle de 1 tl nin altındaki hisseler en düşük hisseler 2024 sizler için listeledik. Bu hisse senetleri piyasalarda bulabileceğiniz diğerlerinden daha ucuz olan emtialardır. Bu veriler F/K ve PD/DD gibi verilerden yararlanılarak hazırlanmıştır. Fakat bu yazımızda geçen hiçbir para birimi, hisse senedi veya yatırım aracı yatırım tavsiyesi içermemektedir. Herhangi bir yatırım danışmanlığı yapmamaktayız. En düşük hisseler 2024 konusuyla alakalı araştırmanızı yapmanız gerekmektedir.

1 TL’nin Altındaki Hisseler 2024 ⭐

Aşağıda piyasalardaki en düşük fiyatlı hisse senetlerini sizler için listeledik. Gerekli araştırmaları yapabilirsiniz. 1 tl’nin altındaki hisseler 2024 önbilgilerini yukarıda paylaştık.

Hisse KısaltmasıHisse AdıFiyatı
IHEVA İhlas Ev Aletleri 2,05 ₺
MRGYO Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 5,40 ₺
IEYHO Işıklar Enerji ve Yapı Holding 2,09 ₺
YGYOYeşil GYO1,66 ₺
IHLGM İhlas Gayrimenkul 1,39 ₺
IHGZT İhlas Gazetecilik 1,88 ₺
ADESE Adese Alışveriş Merkezleri 1,92 ₺
IHYAY İhlas Yayın Holding 1,25 ₺
KERVN Kervansaray Yatırım Holding 1,16 ₺
IHLAS İhlas Holding 1,19 ₺
FORMTFORMET ÇELİK KAPI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.2,30 ₺
1 TL’nin Altındaki Hisseler 2024

Bu hisseler yazının yayına girildiği tarih itibariyle 1 TL civarında fiyatlanmaktaydılar. Ancak bazıları artış yaşaması sebebiyle 2 TL civarına çıkmıştır. Yazımızı takip edenler oldukça yüksek karlar sağlamışlardır.

2 TL’nin Altındaki Hisseler 2024 💸

2 TL'nin Altındaki Hisseler
2 TL’nin Altındaki Hisseler

Hisse senedi piyasalarının bu denli artması ile birçok farklı hisse senedi de ortaya çıkmıştır. Bununla beraber daha çok fiyatlanmamış kağıtları da bizler merak etmekteyiz. Yeni yıla da az kalan bu dönemde 2 TL’nin Altındaki Hisseler 2024 yılında hangileri onları inceleyelim:

 • IHLAS
 • IHGZT
 • METRO
 • FORMT
 • ATLAS
 • YYAPI
 • FORMT
 • ADESE

“Ayrıca Aselsan Hedef Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.”

5 TL’nin Altındaki Hisseler 2024

Günümüzde hemen hemen bütün hisse senetleri fiyatlanmıştır. Hal böyleyken bizlerde daha uygun haldeki senetleri bulmaya ve fırsatları yakalamaya çalışıyoruz. Şuan anlık olarak 5 TL’nin Altındaki Hisseler 2023 yılında hangileri hemen yakından bakalım:

 • TSKB
 • ALBRK
 • SNGYO
 • VKGYO
 • HLGYO
 • AKFGY
 • MRGYO

En Ucuz Hisseler 2024

En Ucuz Hisseler
En Ucuz Hisseler

Birçok hissenin ucuz veya pahalı olduğunu anlamak için metotlar farklıdır. İlk olarak kaliteli ve geleceği parlak bir hisse seçmelisiniz. Ardından değerinin çok daha altında olduğu kanısına varıp En Ucuz Hisseler arasında adını yazdırabilirsiniz. Şimdi sizlere birkaç örnek verelim:

 • ARCLK
 • KOZAL
 • HALKB
 • SISE
 • THYAO

Bist 100 En Ucuz Hisseler 2024

Aşağıda sizlere Bist 100 En Ucuz Hisseler 2024 yılında hangileridir? Ve bu hisselerin şirketleri ne iş yapar? Hepsine açıklık getireceğiz. Detaylı bir şekilde araştırdığımız bu şirketlerin fiyatları da aşağılarında yazmaktadır:

1) İhlas Ev Aletleri (IHEVA)

Borsada En Ucuz Hisseler 2024 yazımızın ilk emtiası IHEVA, İhlas grubunun ev aletlerine ait olan bu hisse 1970 yılından bu yada faaliyette olan İhlas Grup A.Ş’ye aittir. Ayrıca son dönemlerde oldukça popüler olan bu hisse senedi, normalde 0,3-0,7 TL arasında seyrederken Şubat 2020’ye doğru 3,20 TL seviyelerine vararak rekor bir yükseliş göstermiştir. Dipten alanlara 10 kata yakın para kazandırmıştır. Fakat sonrasında günümüze doğru oldukça düşen IHEVA yukarıdan alanlar için oldukça düşük konumdadır. 24 saatlik hacmi 4,5 milyon Türk Lirası civarında seyremektedir.

 • Anlık Fiyatı: 2,05 Türk Lirası

“Ayrıca Sasa Hedef Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.”

2) Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (MRGYO)

1967 yılında kurulan ve 50 yılı aşkın süredir hizmet veren bir kuruluştur. MRGYO, 2024 ucuz hisseler arasında 9. sırada yer almaktadır. Özellikle tatil beldeleri yapımında etkin rol oynamaktadır. Şimdiye kadar sayısız iş yapmış bir firmadır. 2021 yılının başlarına doğru 2,75 TL seviyelerinde seyrederken oldukça düşen ve 0,89 TL seviyelerinde seyreden IHLGM, anlık olarak 1,03 TL fiyatından işlem görmektedir.

 • Güncel Fiyatı: 5,40 Türk Lirası

3) Işıklar Enerji ve Yapı Holding (IEYHO)

IEYHO 1 tl nin altındaki hisseler 2024 arasındadır. Hisse senedinin şirketi olan Işıklar Holding, 1993 yılında kurulmuş olan bunun yanında da oldukça etkin bir yapıya sahip kuruluştur. Bunun yanında enerji, yapı ve çeşitli sektörlerde öncü olan Işıklar Holding 2021 yılının başlarına doğru 1,8 TL seviyelerinde seyrederken oldukça düşen ve 0,86 TL seviyelerinde seyreden IHLGM, anlık olarak 1 TL fiyatından işlem görmektedir.

 • Güncel Fiyatı: 2,09 Türk Lirası

Bu içeriğimize benzer olan En Ucuz Coinler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

4) Yeşil GYO (YGYO)

Borsada en ucuz hisse senetleri 2024 yazımızın 4. hisse senedi YGYO, 1997 yılında kurulmuştur. Gayrimenkul sektöründe oldukça tanınmış ve bilinen bir firmadır. Bunun yanında hisse senedi bazında da YGYO’da bilinirliği ile ön plandadır. Ayrıca 2021 yılının başlarına doğru 2 TL seviyelerinde seyrederken oldukça düşen ve 0,86 TL seviyelerinde seyreden IHLGM, anlık olarak 0,95 TL fiyatından işlem görmektedir.

 • Güncel Fiyatı: 1,66 Türk Lirası

5) İhlas Gayrimenkul (IHLGM)

İhlas Grubu’nun bir diğer kolu da gayrimenkul tarafıdır. Ucuz kalan hisseler 2024 gayrimenkul yapımında da oldukça fazla rol oynayan IHLGM oldukça meşhur bir hisse senedidir. Ayrıca en ucuz senetleri listesinde de yerini almıştır. Bununla birlikte 2021 yılının başlarına doğru 1,40 TL seviyelerinde seyrederken oldukça düşen ve 0,81 TL seviyelerinde seyreden IHLGM, anlık olarak 0,93 TL fiyatından işlem görmektedir.

 • Güncel Fiyatı: 1,39 Türk Lirası

6) İhlas Gazetecilik (IHGZT)

İhlas Grubu’nun bir diğer kolu da yayın tarafıdır. Borsada ucuz hisseler 2024 , Türkiye Gazetesi ve İHA Haber Ajansı gibi kuruluşlara sahip olan IHGZT oldukça bilinen bir hisse senedidir. Ayrıca en ucuz senetleri listesinde de yerini almıştır. Bununla beraber 2021 yılının başlarına doğru 2,48 TL seviyelerinde seyrederken oldukça düşen ve 0,72 TL seviyelerinde seyreden IHYAY, anlık olarak 0,82 TL fiyatından işlem görmektedir.

 • Güncel Fiyatı: 1,88 Türk Lirası

7) Adese Alışveriş Merkezleri (ADESE)

Borsada En Ucuz Hisseler 2024, yazımızın 7. hisse senedi ADESE, Türkiye’nin en bilindik marketlerinden olan ve hali hazırda 2 adet AVM’ye sahip Adese Grubu’nun hisseleri de en ucuz listemizde yerini almış durumdadır. Grafiğine bakacak olursak da 2021 başlarında 2,80 TL seviyelerinde olan ADESE hissesi sonrasında 0,70 TL seviyelerine düşmüştür. Anlık olarak aralık ayında 0,79 TL değerindedir. 2024‘de ne olacak bize zaman gösterecek.

 • Güncel Fiyatı: 1,92 Türk Lirası

8) İhlas Yayın Holding (IHYAY)

İhlas Grubu’nun bir diğer kolu da yayın tarafıdır. TGRT Haber, Türkiye Gazetesi, İHA Haber Ajansı gibi kuruluşlara sahip olan IHYAY oldukça bilinen bir hisse senedidir. Ayrıca Pd/dd En Ucuz Hisseler 2024 yani en ucuz senet listesinde de yerini almıştır. Bununla beraber 2021 yılının başlarına doğru 1,30 TL seviyelerinde seyrederken oldukça düşen ve 0,70 TL seviyelerinde seyreden IHYAY, anlık olarak 0,77 TL fiyatından işlem görmektedir.

 • Güncel Fiyatı: 1,24 Türk Lirası

“Ayrıca Karsan Hedef Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.”

9) Kervansaray Yatırım Holding (KERVN)

Kervansaray Yatırım Holding en ucuz hisseler 2024 arasında bulunmaktadır. 1950’li yıllarda ticaret hayatına başlamış ve bu süreçte bebek kıyafetleri satarken daha sonraki yıllarda yetişkin kıyafetleri de satmaya başlamıştır. Ayrıca işlerini büyümüştür. Bunun yanında 2021 yılının başlarında oldukça yüksek olan ve 1,40 Türk Lirası bandında hareket eden KERVN, eylül ayında 0,48 Türk Lirası seviyelerine kadar gerilemiştir. Bununla beraber de anlık fiyat 0,63 TL seviyelerindedir.

 • Güncel Fiyatı: 1,16 Türk Lirası

10) İhlas Holding (IHLAS)

Borsada En Ucuz Hisseler 2024 yazımızın 10. hisse senedi IHLAS, 31 şirketi olan, bunun yanında 2700’den fazla çalışan barındıran bir şirkettir. 50 yılı aşkın süresi ile köklü bir şirkettir. İnşaat, medya ve mutfak aletleri başta olmak üzere sayısız dalda faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Hisse senedi bölünmesinden sonra 1 TL altına düşen IHLAS, ekim ayında 0,55 TL seviyelerini görmüştür. Daha sonra aralık ayına kadar olan süreçte çıkış sağlamış ve 0,63 TL seviyelerine ulaşmıştır. Hacmi ise 30 milyon liranın üzerinde seyretmektedir. Analizlerimi sonucunda 1 TL’nin Altındaki Hisseler arasında bulunan İhlas Holding’in geleceği parlaktır.

 • Güncel Fiyatı: 1,19 Türk Lirası

Bu yazımızda geçen hiçbir para birimi, hisse senedi veya yatırım aracı yatırım tavsiyesi içermemektedir. Herhangi bir yatırım danışmanlığı yapmamaktayız. Konular ile alakalı araştırmanızı yapmanız gerekmektedir.

Pd/dd En Ucuz Hisseler 2024

PD/DD, yani piyasa değeri/defter değeri oldukça önemli değerleri ifade eder. Ayrıca bir hisse senedi alım satımındaki en önemli detayları temsil etmektedir. İngilizcede de bu ifade geçmektedir. Bir firmanın kendi sermayesine karşılık gelen piyasada değerini bize anlatan araçtır. İşte Pd/dd en ucuz hisseler 2024:

 • İhlas Holding (IHLAS)
 • Kervansaray Yatırım Holding (KERVN)
 • İhlas Yayın Holding (IHYAY)

BİST 100 En Ucuz Hisseler 2024

BİST 100 En Ucuz Hisseler
BİST 100 En Ucuz Hisseler

Özellikle En Ucuz Hisseler fazla hisse payı alabilmemiz sebebiyle avantaj sağlamaktadır. Ayrıca borsada bebek hisseler olarak da geçmektedirler. Bu tarz hisseler piyasaya yeni çıkması sebebiyle fiyatları ucuzdur. Hatta bazıları 1 TL’nin Altındaki Hisseler kapsamındadır. Ancak oldukça hızlı şekilde değerlenebilmektedir. Böylece yüksek kazanmak isteyen ve riskli yatırımlar için BİST 100 En Ucuz Hisseleri inceleyebilirsiniz.

 • GOZDE
 • METRO
 • VAKBN
 • HALKB
 • TEKTU
 • YKBNK
 • MRGYO
 • ADESE

Uyuyan Hisseler 2024

Öncelikle uyuyan hisseler ne demektir onu bir açıklayalım. Yatırım yapılacak olan hissenin herhangi bir ekonomik hareket belirtisi göstermemesine denir. Yani yatırım yapılsa bile değerinde bir hareketlenme olmaz. Ancak uzun vadede oldukça değer kazanabilir. Grafiği uzun süre yatay seyrediyorsa bunlar Uyuyan Hisseler adı altında değerlendirilir. Bu tarz yatay seyreden hisseler arasında QNBFL, BURVA,HUBVE ve RYSAS güzel örneklerdir. Sizin de önereceğiniz 1 TL’nin Altındaki Hisseler varsa yorum kısmına yazmayı unutmayınız.

Lotu En Az Olan Hisseler 2024

Hisseyi analiz ederken lot sayısına bakmak oldukça mantıklıdır. Lot, yatırımcılara hisseyi pay etmek anlamına gelir. Lot sayısı az olması fiyatlanma dalgalanmalarının fazla olması anlamına gelmektedir. Bu hisseye örnek verecek olursak şunları verebiliriz:

 • DAGİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş
 • MARSHALL BOYA VE VERNİK SANAYİİ A.Ş.
 • DOĞUŞ OTOMOTİV SERVİS VE TİCARET

İyi bir şekilde araştırarak bu hisse senetleri ve ucuz kalan hisseler üzerinde araştırmanızı yapabilirsiniz.

En Düşük Hisseler 2024

Yukarıdaki verdiğimiz tüm hisseler En Düşük Hisseler kapsamındadır. Ancak şunu unutmayınız ki bizdekalmasın.com sizlere yatırım tavsiyesi vermez. Özellikle sizlere yatırım potansiyeli olan hisseler hakkında bilgiler vermektedir. Sizi daha çok araştırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Bunun dışında sizin de bu tarz değerlenebilecek hisseleri yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

100 Kat Gidecek Hisseler

Her senenin parlayan hisseleri bulunmaktadır. Ve yatırımcısını adeta zengin etmektedir. Ancak bu tarz hisseleri bulmak ismen zor olacaktır. Ancak sektör odaklı gitmek çok mantıklıdır. Geleceği parlak olan sektörlere yatırım yapmak kar etme şansınızı arttırmaktadır. İşte 2023 yılında 100 Kat Gidecek Hisseler arasında bulunan sektörler:

 • Yazılım sektörü
 • Gıda sektörü
 • Gübre sektörü
 • Bankacılık sektörü

Sizin de önereceğiniz sektörler varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Dipte Olan Hisseler 2024

Alt kısımda yer alan hisseler 1 aylık dönemdeki kapanışa göre hesaplanmıştır. Hisselerin dibe uzaklığı en az olan hisseler seçilmiştir. Alttaki veriler zamanla güncellenmektedir. Dipte Olan Hisseler 2024 şu şekildedir:

Dipte Olan HisselerDibe Uzaklık (%)
ALKIM1.99
KLNMA4.00
LINK1.81
SEKUR3.20
TSGYO1.90
Dipte Olan Hisseler 2024

Teknoloji ve Ekonomi kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

1 tl nin altındaki hisseler 2024 hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını derledik. Sizin de sorularınız varsa alt kısımdan sormayı unutmayınız.

Konu ile alakalı detaylı analizin bulunduğu videoyu izleyebilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Borsada En Ucuz Hisseler 2024 yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bu yazımızda geçen hiçbir para birimi, hisse senedi veya yatırım aracı yatırım tavsiyesi içermemektedir. Ayrıca herhangi bir yatırım danışmanlığı yapmamaktayız. Konular ile alakalı araştırmanızı yapmanız gerekmektedir.

4/5 - (5 Oy)
Yorum yapın