2022’de Yıldızı Parlayacak Hisseler – Gelecek Vadeden Hisseler

2022’de Yıldızı Parlayacak Hisseler yazımız ile karşınızdayız. Son dönemlerde çokça konuşulan hisse senetleri ve İstanbul Borsası yükselişine devam ediyor. Bunun yanında birçok hisse de yükselmeye ve rekor değerlere ulaşmakta. Yazımızda sizlere geleceği en parlak hisseleri ve uzun vadede alınacak hisse senetlerini aktaracağız.

Geleceğin Hisseleri 2022

Özellikle son dönemlerde hisse senetleri daha fazla insan tarafından konuşulmaya başlandı. Artan piyasa değerleri ve kazançlar ile yeni birçok yatırımcı Bist100’ü takip ediyor. Hal böyleyken de insanlar Geleceğin Hisselerini merak ediyorlar. 2022 yılında hangi hisselerin yükseleceği konusunda net bir bilgi olmasa da bilinen ve büyük firmaların hisseleri ile alakalı sizleri bilgilendirelim:

1.Şişecam

1935 yılında kurulmuş Türkiye’nin köklü firmalarından birisidir. 24 ₺ bandında işlem görmektedir. 2022 yılı itibariyle 25000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. İş bankası %51’lik hissesiyle en büyük ortağı konumundadır. Ayrıca Paşabahçe gibi çok ünlü mağazalar ve üretim tesisleri de kendilerine aittir. Geleceğin Hisseleri 2022 arasında yerini almaktadır.

2.Türk Hava Yolları

Türkiye’nin Dünya çapında bilinen ve en fazla konuşulan firmaları arasında yer almaktadır. Hisse senedi anlık olarak 70-75 TL bandında seyretmektedir. Bunun yanında firma geçtiğimiz yıllarda hep yükselişte olduğu için ve gelecek vadeden hisseler arasında olduğundan dolayı uzmanlar tarafından değerlendirilmektedir.

3.Qnb Finansbank Finansal Kiralama

2-3 TL bandından 4000-5000 TL bandına kadar yükselen bir hisse senedidir. Özellikle son yıllarda en fazla kullanıcı toplayan ve Finansbank ve QNB bankalarının birleşmesiyle oluşan bu firma 2022’de Yıldızı Parlayacak Hisseler arasında yerini almaktadır.

Geleceği En Parlak Hisseler 2022

Geleceği En Parlak HisselerPin
Geleceği En Parlak Hisseler

İlerleye yıllarda yatırım yapılacak hisse senetlerini seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Şirketin ne iş yaptığı, ekibi ve arkasındaki topluluk, projeleri ve katma değerleri, bunların yanında olmazsa olmaz teknik ve temel analiz parametrelerini bilmek çok önemlidir. Ülkenin para durumu ve genel ekonomi de Geleceği En Parlak Hisseler için dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

1.Kafein (Kafein Yazilim Hizmetleri Ticaret AS)

2018 yılında piyasada hisse senedi olan Kafein, bir yazılım firmasıdır. Gelecekte yazılım firmalarının sükse yapılacağı uzmanlar tarafından öngörülmektedir. Özellikle Geleceği En Parlak Hisseler 2022 yılında merak edilmektedir. Yazılım sektörü gelecekte en çok sükse yapacak alanlardan birisidir.

2.Ereğli (Eregli Demir ve Celik Fabrikalari TAS)

1960 yılında hayata geçen ve Karadeniz Ereğli’de kurulan bir demir çelik fabrikasıdır. Bunun yanında bu firma hemen hemen her sene temettü verdiğinden dolayı da çok meşhurdur. Geleceği parlak hisse senetleri arasında olan bu firma sabit yatırımcıları bulunmaktadır. 12-13bin çalışan sayısı ile de alanında bilindik bir şirkettir.

3.Karsan (Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.)

250’yi aşkın yatırımcı ile kurulan ağır ticari araç üretiminde etkin rol oynayan bu firma, Türkiye’nin ilk fason üreticisidir. Ayrıca 1966 yılında kurulmuş olan bu firma 2022 borsada en çok kazandıracak hisseler arasında yer almaktadır. Araç sektöründe hemen hemen herkesin bildiği bu firma son derece etkin rol oynamaktadır.

Borsada en ucuz hisseler yazımıza da göz atmayı unutmayın.

2022’de Yıldızı Parlayacak Hisseler

Pandemi, ekonomik durum, kripto para piyasasının geçtiğimiz yıllarda yükselişi, hisse senedi piyasasının yükselmesini ve para girişini engellemiştir. Günümüzde özellikle 2022 yılından sonra ise çıkan paralar hisse senedi piyasalarına aktığı için genel olarak BIST100’de artış görülmektedir. Hal böyleyken 2022’de Yıldızı Parlayacak Hisseler de bulunmaktadır. Bu kadar artış gösteren piyasada ise insanlar en çok artan hisseler, hangi hisse alınır gibi konuları çokça merak etmektedir. Şimdi sizlere Patlayacak hisseleri belirtelim:

 • SISE (Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.)
 • PETKM (Petkim Petrokimya Holding AS)
 • EKGYO (Emlak Konut Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.)
 • SAHOL (Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.)

2022’de Kazandıracak Hisseler

Her yıl farklı hisse senetleri değer kazanmaktadır. Ayrıca yatırımcılar arasında sadece uzun vade için değil de kısa ve orta vade düşünenler 2022 yılı içerisindeki hareketlenmeyi de merak etmektedirler. Gıda, bankacılık ve çimento hisselerinde hareketlenme uzmanlar tarafından beklenmektedir. Fakat bunun yanında 2022’de Kazandıracak Hisseler kesin olmamak ile beraber aşağıdaki gibidir:

 1. Halkbank
 2. İş bankası
 3. Garanti
 4. Migros
 5. Kervan
 6. Göltaş Çimento

Uzun Vadede Alınacak Hisseler 2022

Uzun Vadede Alınacak HisselerPin
Uzun Vadede Alınacak Hisseler

İnsanlar yatırım yaparlarken ne kadarlık bir vadede işlem yapacaklarını belirlerler. 1-2 haftalık süreler kısa, birkaç ay orta, 2-3 yılı aşkın sürede yapılan işlemler ise uzun vade olarak nitelendirilmektedir. Ayrıca Uzun Vadede Alınacak Hisseler 2022 yılı içerisinde birkaç uzman tarafından söylenmektedir. Bunun yanında sizler işlem yapmadan evvel kendi araştırmanızı iyice yapmalısınız. Bir örnek vererek durumu daha net izah edelim:

Sasa (SASA Polyester Sanayi A.Ş.)

1966 yılında kurulmuş ve Adana Seyhan merkezli bu işletme hem köklü hem de yatırım potansiyeli olan hisseler arasındadır. Nedenlerine gelecek olursak,

 • 2010 yılında 0.09 TL olan 2022 yılında ise 53.40 TL seviyelerine kadar ulaşan istikrarlı yükselişi
 • Firmanın yönetim kadrosu ve idealist yaklaşımları
 • Yapmış olduğu atılım ve büyümesi
 • Her yıl açıkladıkları kar marjları

Uzun Vadede Alınacak Hisseler kısmına adını altın harflerle yazdırıyor. Bu örneği ve dikkat edilen hususları farklı firmalar için de yapabilirsiniz. Bu vadenin tam süresi kimine göre 3, kimine göre 5 sene olmaktadır.

100 Kat Gidecek Hisseler 2022

Her sene birçok hisse çok yüksek rakamlara ulaşmaktadır. Ve yatırımcısına 100’lerce kat para kazandırmaktadır. Fakat hisse adı veya şirket söyleyerek bunu bulmak imkansıza yakındır. 100 Kat Gidecek Hisseler 2022 yılı içerisinde konuşulduğunda sektör bazlı gidilmelidir. Bunun yanında gelecek vadeden hisselere ve sektörlere bakmak en doğru yoldur. Günümüzde gıda gitgide daha değerli bir hal alıyor. Para ve bankacılık sektörleri önem kazanıyor. Özellikle her gün yeni teknolojiler ve yazılımlar gelişiyor. Bu gibi konular dikkate alındığında aşağıdaki sektörler 100 Kat Gidecek Hisseler arasında yerini alabilmektedir.

 • Yazılım Firmaları ve Hisseleri
 • Gıda Firmaları ve Hisseleri
 • Gübre Firmaları ve Hisseleri
 • Bankacılık Firmaları ve Hisseleri

Yatırım Yapılması Gereken Sektörler Nelerdir?

Farklı vade sürelerinde sektör bazında hisselere bakacak olursak birçok farklı firmaya ulaşabilmekteyiz. Ayrıca kısa ve orta vadede banka ve çimento firmaları, orta ve uzun vadede yazılım, gıda ve gübre hisseleri uzmanlar tarafından avantajlı olarak değerlendirilmektedir. Hal böyleyken Yatırım Yapılması Gereken Sektörler Nelerdir? Dendiğinde aşağıdaki sektörleri sıralayabiliriz.

 • Bankacılık Firmaları ve Hisseleri (Kısa-Orta)
 • Çimento Firmaları ve Hisseleri (Kısa-Orta)
 • Sigorta Firmaları ve Hisseleri (Kısa-Orta)
 • Market – Gıda Firmaları ve Hisseleri (Orta – Uzun)
 • Gübre Firmaları ve Hisseleri (Orta – Uzun)
 • Yazılım Firmaları ve Hisseleri (Orta – Uzun)
 • Sinai Firmaları ve Hisseleri (Kısa-Orta)

Yazımızda geçen hiçbir hisse senedi, emtia veya para birimi yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bu verilere göre alım satım işlemi yapmayınız.

2022’de Yıldızı Parlayacak Hisseler yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Teknoloji ve ekonomi ile alakalı yazılarımıza aşağıdan erişebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın