Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Dyloxia 30 Mg Kullananlar Yorumları

Dyloxia 30 Mg Kullananlar Yorumları

Yalnızca doktor reçetesi ile alınabilecek ilaçlardan biri olan Dyloxia, doktorunuz tarafından size verilmiş ise ilk olarak bu ilacın kullanımı ve etkileri hakkında bilgi sahibi olmak içi Dyloxia 30 Mg Kullananlar Yorumları şeklinde bir araştırma yapabilirsiniz. Son derece etkili bir rahatlatma özelliği olan Dyloxia çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Genel olarak tüm kimyasal ilaçlar, insan vücudunda çok farklı tepkimelere girerek değişken etkiler gösterebilmektedir. Bu sebepten dolayı da bir takım tetkikler ve hastalık geçmişiniz bilinmeden hiçbir ilacın kullanımı tavsiye edilmemesi gerekir. 

Dyloxia Nedir?

Dyloxia Nedir Ne İşe Yarar
Dyloxia Nedir Ne İşe Yarar

Doktor reçetesi ile belirtilmiş bir ilaç olarak dyloxia kullanacaksanız ilk olarak Dyloxia nedir, ne işe yarar konusu ile ilgili olarak araştırma yapmanız çok önemli olacaktır. Bir ilacı kullanmaya başlamadan önce vücudunuzda ne gibi etkiler ya da yan etkiler göstereceğini bilmek her zaman için son derece bilinçli bir harekettir. Bunun en önemli nedenlerinde biri de o ilacın etken maddesinin ve bileşiğinde yer alan maddelerin bilinmesi gerektiğidir. Çünkü herhangi bir ilacın bileşiğinde bulunan bir maddeye duyarlılığınız yüksek ise bu madde size son derece büyük bir zarar verebilir. Bu sebepten dolayı bir ilaca başlamadan önce araştırma yapılması gerekli olacaktır. 

Dyloxia Ne İşe Yarar?

Dyloxia hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır diye soracak olursanız, daha çok psikolojik duygu durum bozukluklarında ve bir takım ağrılar için yatıştırıcı amacıyla kullanımının yapıldığını söylemek mümkün olacaktır. Ayrıca Dyloxia genel olarak; tükenmişlik sendromu diye adlandırılan ve genellikle altında psikolojik bir sebep yatan kronik yorgunluk rahatsızlığının tedavisinde ve gerginlik gibi durumlarda kullanılması ön görülen bir ilaçtır. Depresyon, kaygı bozukluğu (anksiyete), fibramiyoloji ve depresyon türü bir takım rahatsızlıklar için de önerilen bir ilaç olarak bilinmektedir. ayrıca bu ilacın ağrı kesici özelliği de olduğu için pek çok kişi tarafından Dyloxia ağrı kesici mi şeklinde sorular gelmektedir. 

Dyloxia 30 mg Kullananlar Yorumları

Her ilaçta olduğu gibi Dyloxia’da da çeşitli dozlar bulunmaktadır. Bu dozlar doktorunuz tarafından belirlenmektedir. Bu doz, kilo, boy ve rahatsızlık derecenize göre farklılık göstermektedir. Aşağıda sizlere Dyloxia 30 mg Kullananlar Yorumlarını listeleyeceğiz.

 • Psikolojimin darmadağın olduğu zamanlarda kullandım, aşırı faydasını gördüm.
 • Yani ilk başta etki etmedi sandım ama sonradan toparladı beni.

Dyloxia Etken Maddesi Nedir?

Dyloxia ne işe yarar ve etken maddesi nedir? konusunu kısaca açıklayacak olursak bir tür antidepresan olarak tanımlayabiliriz. Genellikle anksiyete yani kaygı bozukluğu ve aşırı sinirlilik hali gibi durumlarda kullanımı tavsiye edilen bir ilaçtır. Dyloxia aktif bileşenleri duloksetin hidroklorür olarak bilinir. Eğer ki doktorunuz tarafından bu ilaç önerilmiş ise ilacın aktif bileşenleri için detaylı bir araştırma yapmanız gerekli olacaktır. Vücudunuzun bu bileşenlere karşı herhangi bir duyarlılık gösterip göstermediği konusunda bilgi sahibi olabilirseniz bu ilacı çok daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Dyloxia 30 Mg Ne İçin Ve Nasıl Kullanılır ?

Dyloxia kullanmaya başlamadan önce mutlaka Dyloxia nasıl kullanılır şeklinde bir soru sormanız gerekli olacaktır. Çünkü tüm ilaçlar aynı şekilde kullanılamaz. Dyloxia kullanım talimatları ilaca başlamadan önce mutlaka okunması gerekir. Bu ilacı aç karnına kullanmanız doğru değildir. Ancak yemek sırasında ya da yemekten hemen sonra kullanabilirsiniz. Bir bardak su ile birlikte ağız yoluyla yutularak kullanılması gereken bir ilaçtır. Dyloxia her gün aynı saat aralıklarında içilmesi gerekir. Özellikle Dyloxia etkisini ne zaman gösterir derseniz eğer atıldıktan bir miktar sonra etkisini göstermektedir.

Dyloxia Kullananlar Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilacın olası yan etkileri mevcuttur. Durum böyle olunca Dyloxia Kullananların Yorumları oldukça araştırılmaktadır. Yan etkilerine gelirsek Dyloxia yan etkileri şu şekilde gözlemlenmektedir; 

 • Yüzde ve ellerde şişlik 
 • Karın ağrısı 
 • Kaşıntı 
 • Nefes darlığı 
 • Sürekli uyku hali 
 • Ağızda kuruluk 
 • Bulanık görme 
 • Mide bulantısı 

Bunların dışında Dyloxia en sık görülen yan etkileri içerisinde yer alan bu tip durumlar dışında dışkıdan kan gelmesi ya da kusma gibi bir takı sorunlarla karşı karşıya gelirseniz acilen hastaneye başvurmanız gerekli olacaktır. 

Dyloxia Kullananlar Yorumları

Dyloxia Kullananlar Yorumları
Dyloxia Kullananlar Yorumları

Psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Halk arasında ve literatürde antidepresan olarak geçen etkili bir ilaçtır. Ülkemizin her bölge ve şehrinde sıklıkla tercih edilen bir ilaçtır. Dyloxia Kullananlar Yorumları sizlerle:

Çok etkili ve ağır bir antidepresan.”

Kullanıcı Yorumu

“Aktif etken maddesine alerjisi olanların kullanması sakıncalı olabilir ve çok uyku yapmaktadır.”

Kullanıcı Yorumu

“Bu ilacı bırakırken bir anda bırakılmaması gerekir. Doktor kontrolü ile doz azaltarak bırakılmalıdır “

Kullanıcı Yorumu

Dyloxia 30 Mg Kilo Aldırır Mı?

Bu ilaçın yan etkilerinden biri kilo alma ve yorgunluğa neden olabilen tiroid bezi aktivitesinin düşmesi olarak bilinmektedir. Yani bu ilaç kilo aldırabilmektedir. Kişiden kişiye göre değişen bu yan etkiler kiminde ise kilo kaybına sebep olur.

Dyloxia Fiyat 2022

İlacın 2022 yılında eczane perakende satış fiyatı KDV dahil 47.81 TL’dir

Dyloxia Muadili Nedir?

Dyloxia muadili ilaçlar piyasa bulunmaktadır. Bunlardan bazıları işe şunlardır. Son olarak şunu belirtelim Muadil ilaçları kullanmadan önce doktorunuzla iletişime geçmenizi öneriyoruz.

 • CYMBALTA
 • DOLETIN
 • DOSETIA
 • DULAXAT
 • DULESTER
 • DULOXX

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Dyloxia 30 Mg Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

3.9/5 - (15 Oy)
“Dyloxia 30 Mg Kullananlar Yorumları” üzerine 28 yorum
  • bende de sürekli hiç geçmeyen bir ishal yaptı.
   Ama ilk başlarda o kadar değildi ktunun bitmesine yakın çıktı. ben 2-3 ay devam edip görmek istiyorum. Umarım geçer

   Cevapla
   • İlaç sizde kötü bir etki yarattıysa mutlaka doktorunuza danışmayı unutmayınız. Yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

 1. Mide bulantısı baş dönmesi çok yaptı bende bıraktım ama ağrılarım çok tek başlamayada cesaret edemiyorum

  Cevapla
 2. Bende ağrılarım için başladım kilo almaya başladım 60mışlıktan 30luğa düşünce biraz ağrılarım başladı bırakmak istiyorum ama ağrılarıma iyi geldiği için karar veremiyorum.

  Cevapla
 3. Dün başladım sabah aldim ilaci iki saat geçtikten sonra feci uyku hali ama uyuyamama oldu bende akşam alsam olurmu

  Cevapla
 4. Bu ilacı 3 yıldır kullanıyorum fizik doktoru vermişti fibromiyalji olduğunu söyledi başta 30 mg kullandım ilk hafta baş ağrısı ve bulantı oldu sonra geçti ağrılarım geçmedi 1 ay sonra doktor 60 mg verdi şuan hiç ağrım yok psikolojimde çok iyi hiç kaygım kalmadı dişlerimi çok sıkardım o sorunumda kalmadı tek sorunum uykusuzluk iştah artması 6 kilo aldım

  Cevapla
 5. 3 aydir 60 mg kullaniyom döküntü kasinti ishal yapıyor bırakmak ostiyorum ama bisey olurmu korkusu var

  Cevapla
 6. migren ataklarim için yazmisti doktorum 3 aydir kullanıyorum 30mg bana cok iyi geldi ilk basta 1 hafta yan etkilerinin hepsini yasadim daha sonra gecti simdi doktorumun onayiyla biraktim bugun 4.günüm ve cok kötüyüm bitmeyen bi sarhosluk bas ağrısı bas dönmesi var bir kac gün daha bekleyip gecmezse doktora tekrar gidecegim baslamak da istemiyorum birakanlar yazabilirmi ne kadar sürede geçer bu hapi birakmanin etkileri

  Cevapla
  • ben bir yildir kullanıyordum fibromiyalji hastasıyım kendim bıraktım 60 kilodan 70 kiloya çıktım bir yılda yani yememde o kadar artış yok ama kilo aldım nedense migren için topomax kullanıyorum yeni başladım tedaviye memnun kaldım on gündür içmiyorum bu ilacı ağzım zehir gibi oluryordu düzeldi çok şükür belki zayiflarimda çünkü topomax iştah kesiyo ..ilk günlerde baş dönmem oldu elektirk çarpması gibi oluyo ama dün bugün daha iyiyim ben doktorsuz bıraktım siz öyle yapmayın çünkü ben bu ilacı omur boyu içmek zorundayım ileride belki yine başlarım geçmiş olsun

   Cevapla
Yorum yapın