Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Duloxx 30 Mg Kullananlar Yorumları

Duloxx 30 Mg Kullananlar Yorumları

Duloxx 30 Mg kullananlar yorumları konusunda ilk olarak ilacın endikasyon bilgilerini incelemek daha doğru olacaktır. Duloxx ilacının etken maddesinin Duloksetin hidroklorür olduğunu söyleyebiliriz.

Bu ilaç, beyinde oluşan dengesiz, endişeli, depresyon ve kaygı veren durumları düzeltmede kullanılmaktadır. Ayrıca Duloxx 30 Mg ilacı doktor tarafından kişiye reçete edilir. Bunun yanında doktorun reçete etmedi ilacı kullanmak çok tehlikeli bir durumdur. Genel anksiyete bozukluğu ile depresyon tedavisinde kullanılmalıdır. Bununla beraber psikiyatri tarafından devamlı gergin ve endişeli olanlara bu ilaç verilmektedir. Duloxx ilacı;

 • Fibromiyalji adı verilen kişinin yaşam kalitesini ciddi anlamda bozan durumlarda,
 • Yaygın anksiyete bozukluklarında kişiye verilmektedir.

Fibromiyalji; uyku düzensizliği, yaygın kas ağrısı, yorgunluk, spastik kolit, baş ağrısı gibi semptomları olan kronik hastalıktır.

Yaygın Anksiyete Bozukluğuysa; bazı konu ve sebeplerden kaynaklı olarak ortaya çıkan uzun süreli kaygı ve endişe hali olduğunu söyleyebiliriz.

Duloxx 30 Mg Kullananlar Yorumları

Duloxx 30 Mg kullananlar yorumları
Duloxx 30 Mg kullananlar yorumları

Fibromiyalji, Anksiyete bozukluğu, yoğun kaygı ve endişe durumları, psikolojik bulanım ve problemleri tedavi etmek amacıyla doktorlar tarafından yazılan ilaçlar arasında yerini alıyor. Çeşitli dozları bulunmaktadır. Fakat en yaygın olarak kullanılanı 30 mg’dir. Duloxx 30 Mg Kullananlar Yorumları:

 • İnanılmaz kaygı potansiyeli yüksek biriyim, ilacı kullandığımdan beri bunu yenmeye başladım.
 • Uyku konusunda düzensiz bir insandım, daha doğrusu uyuyamıyordum, artık ilaç sayesinde biraz toparladım.

Buna benzer olan Vastarel mr 35 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Duloxx 60 Mg Kullananlar Yorumları

Çeşitli psikolojik rahatsızlığı olan kişilerin kullandığı ve doktorların reçete ettiği ilaçtır. 30 ve 60 mg dozajları bulunmaktadır. Bu dozajlar hastaların rahatsızlık derecesine, boyuna, kilosuna ve kullanım amacına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Son derece etkili olan ve yorumlarda da görebileceğiniz Duloxx 60 Mg Kullananlar Yorumları aşağıda sizlerle:

“Son derece etkili bir ilaç 3 aydır kullanmaktayım, kendimi daha iyi ve pozitif hissediyorum.”

Kullanıcı Yorumu

“İlacı düzenli alıyorum ama bir etkisini gördüm desem yalan olur. Doktora tekrar gideceğim. Sizleri de bilgilendirmek istedim.”

Kullanıcı Yorumu

Duloxx 30 Mg Hakkında Genel Bilgiler

Oldukça fazla tüketilen ve olumlu etkileriyle kendinden söz ettiren Duloxx 30 Mg hakkında genel bilgiler sizlerle. Bunun yanında Duloxx 30 Mg Kullananlar Yorumları da bu bilgileri destekler niteliktedir.

 • İlaç etken maddesiyle alakalı alerjiniz bulunuyorsa, ilacı kullanmamanız en doğrusu olacaktır,
 • Duloxx’u içtikten hemen sonra kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmeniz birkaç haftayı bulur,
 • İlacın tam faydasını görebilmek için düzenli kullanmanız gerekiyor,
 • 18 yaş altında kullanılması önerilmemektedir,
 • Doktora danışmadan kesinlikle ilacı bırakmayınız,
 • Ayrıca doz miktarını da dok kontrolünde yapmanız gerekiyor,
 • Emzirme ve gebelik dönemlerinde de ilacın kullanılması doğru değildir,
 • İlacı kullanırken kesinlikle alkol almayınız. Alkolle birlikte ilacında yan etkileri artmaya başlayacaktır,
 • Duloxx yan etkileri yorumlar kapsamında kişide; telaşlı, huzursuz, hiperaktiflik, panik atak, aşarı heyecan, uyku problemleri, alınganlık gibi durumlar olabiliyor. Bu tür rahatsızlıklarda hemen doktora danışınız,
 • Duloxx ilacı hem reaksiyonları hem de düşünceleri bozan yan etkilerden oluşmuştur. Onun için herhangi makine ve ilaç kullanırken mutlaka dinç olmanız gerekiyor,
 • Kişi kendini iyi hissetmese dahi yine de tedavi süresinde doktor uygun gördüğü zamana kadar bu ilacı kullanmalıdır,
 • Pıhtılaşma ve kanama, bipolar bozukluk, epilepsi, intihar düşüncesi hikayesi, böbrek hastalığı, hap bağımlılığı gibi hastalıklarda mutlaka ilaç kullanımı öncesi doktora başvurunuz,
 • Duloxx ilacını ilk defa kullanacak kişilerde intihar etme ya da yeltenme gibi olumsuz durumlar görülebiliyor. Eğer ilacı kullanacak kişi 24 yaş altındaysa mutlaka doktorun gözetiminde 1-2 hafta durmalıdır,
 • MAO inhibitörü grubunda ilaç kullanıyorsanız, Duloxx ilacını kullanabilmek için minimum 14 gün beklemeniz gerekiyor. MAO inhibitörü vücuttan tamamen atılmadığında kişinin hayatını tehlikeye sokabiliyor. Aynı şekilde MAO inhibitörü ilacı kullanmak içinde Duloxx’un 14 gün vücuttan atılmasını beklemeniz gerekiyor.

Buna benzer olan Matofin Kullananlar Yorumları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Duloxx 30 Mg Kullanıcı Yorumları

Duloxx 30 Mg kullanıcı yorumları genel anlamda incelendiğinde, çoğu kişinin memnun olduğu gözlenmiştir. Özellikle kişinin yaşam kalitesini düşüren yan etkileri ortadan kaldırma noktasında, Duloxx ilacın önemli rol oynadığını söyleyebiliriz. Duloxx kullanıcılarının çoğu ilaç için tatlı ibaresini kullanmıştır. Anksiyete probleminin hafiflemesinde ve ortadan kaldırılmasında ilaç büyük görev üstlenmiştir. Yalnız bazı yorumlara bakıldığındaysa ilacın çok uyku verdiği de söylenmiştir. Duloxx Kullananlar da bu konuda görüşlerini bildirmektedirler. Tabi ki bu durum kişiden kişiye değişebiliyor. Panik atak durumları içinde kullanılması gereken bir ilaç olduğunu söyleyebiliriz. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi ilaç, doktor tarafından reçete edilmelidir.

Duloxx Kullananlar ve Yorumları

Duloxx 30 Mg kişinin kendi kendine kullanabileceği bir ilaç kesinlikle değildir. İlaçtan tam alınabilmesi için kişinin kendisi ya da yakınları rahatsızlığı doğru ve tam şekilde anlatmalıdır. Özellikle doktorun doğru teşhisi koyup bu ilacı ve dozajını vermesi için muayenedeki belirtilen bilgiler büyük önem taşıyor. Duloxx ilacı yaklaşık 2 hafta içerisinde etkisini göstermeye başlıyor. Bunun yanında Duloxx Kullananlar ve Yorumları da son derece merak edilen bir konudur, bu konuda da yanıt verdik.

Buna benzer olan Magnezinc Kullananların Yorumları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Duloxx 30 mg Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Duloxx’ta da yan etkiler bulunmaktadır. Duloxx 30 Mg Kullananlar Yorumları arasında da buradaki rahatsızlıklara rastlamak mümkün. Bu yan etkileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Fazla uyku yapması
 • Pıhtılaşma ve kanama
 • Bipolar bozukluk
 • Epilepsi
 • İntihar düşüncesi hikayesi
 • Böbrek hastalığı
 • Bu ilaca bağımlılık

Yukarıda Duloxx 30 mg Yan Etkileri ve detaylarını sizinle paylaştık. Aşağıda ilaçla alakalı birtakım bilgilerin cevaplarını sizler için sunacağız.

Duloxx hangi hastalıkta kullanılır?

Anksiyete, depresyon, kas ağrıları, idrar kaçırma, çeşitli ağrı türleri gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Duloxx baş döndürür mü?

Birçok kullanıcıda baş dönmesi şikayeti alan bu ilaç, uyku problemleri, ishal, vertigo, kusma gibi rahatsızlıklara da yol açmaktadır.

Duloksetin bırakınca ne olur?

Bu tarz ilaçları hemen kesmek oldukça sakıncalıdır. Çeşitli yan etkileri bulunmaktadır. Bunlar intihar riski, karaciğer sorunları ve uyku problemi gibi etkilerdir.

Sağlık kategorimizdeki diğer yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

Duloxx 30 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.3/5 - (15 Oy)
“Duloxx 30 Mg Kullananlar Yorumları” üzerine 3 yorum
 1. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum beni çok rahatlattı ama ben bunu ne zaman a kadar kullanıcam sonu yok gibi duruyor bu da beni düşündürüyor hem bırakmak istiyorum hem de istemiyorum bilemiyorum tam bir kısır döngü içerisindeyim

  Cevapla
 2. 6aydir.kullqniyorum dulox 30 ama ilacı unuttuğum da yada almadigimda 3gun.gecince benim beynim sarsılmış gibi baş doonmesi.oluyo.endise.ediyorum.nasil.birakicam bırakırken bu ilacibu arada fibro.miyalji.icin kullaniyorum

  Cevapla
  • hic korkmayin 2 sene kullandim doktor esliginde biraktim birakma surecinde surekli bir seyler ile ugrasiniz Allahin izniyle 1 ayda kurtulursunuz tamamen

   Cevapla
Yorum yapın