Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Klindan 600 Mg İğne Kullananlar Yorumları

Klindan 600 Mg İğne Kullananlar Yorumları

Klindan 600 Mg İğne Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç kas ve damar içine uygulanan renksiz, berrak bir çözeltidir. İçerisindeki etken madde klindamisin maddesidir. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Klindan İğne

Clin 600 doktorunuzun uygun gördüğü durumlarda klindamisine duyarlı bakterilerin yol açtığı enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır. Klindan 600 mg kutu içerisinde 2 ml’lik 1 adet ampul şeklinde bulunmaktadır. Fakat bu ilaç linkozamid grubuna ait bir ilaç olduğundan dolayı doktorunuz önermediği sürece kullanmayınız. Klindan Nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Dolorin Cold Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Klindan İğne Ne İşe Yarar?

Klindan İğne Ne İşe Yarar?Pin
Klindan İğne Ne İşe Yarar?

Bu ilaç eğer üst solunum yolu enfeksiyonları yani bademcik iltihabı, boğaz iltihabı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun yanında klindan antibiyotik alt solunum yolu enfeksiyonlarında ve çeşitli deri enfeksiyonlarında da kullanılmaktadır. Klindan İğne Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Klindan Ne İçin Kullanılır?

Solunum yolu enfeksiyonlarının dışında kemik ve eklem enfeksiyonlarında da oldukça işe yarayan bir ilaçtır. Bununla birlikte karın içi enfeksiyonları, diş ve diş eti enfeksiyonlarında ve jinekolojik hastalıklarda da kullanılmaktadır. Clin 600 mg‘ın en etkili olduğu alan ise deri enfeksiyonlarıdır. Son zamanlarda merak edilen Klindan Ne İçin Kullanılır? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Klindan 600 Mg Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Klindan 600 Mg Fiyat 23 TL‘dir. İlacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Verrutol Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Klindan Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Klindan Yan Etkileri şunlardır;

 • İshal
 • Deri döküntüsü
 • Ateş
 • Öksürük
 • Solunum yolu rahatsızlıkları
 • Sarılık

Klindan 600 Mg İğne Kullananlar Yorumları

Klindan 600 Mg İğne Kullananlar bu ilaç hakkında oldukça fazla yorum yapmışlardır. Sizde kullanmak istiyorsanız fakat çekiniyorsanız bu yorumları okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte o kullanıcı yorumları sizlerle;

Doktora boğazım ağrıyordu diye gitmiştim bu iğneden yaptılar, ertesi gün düzeldim.

Kullanıcı Yorumu

Bu iğne gerçekten çok iyi geldi, bademcik ağrısı çekenler için çok iyi bir ilaç.

Kullanıcı Yorumu

Diş ağrısı için bu iğneyi yapmışlardı, çok da etkisini görmedim.

Kullanıcı Yorumu

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Klindan 600 Mg İğne Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (3 Oy)
“Klindan 600 Mg İğne Kullananlar Yorumları” üzerine 7 yorum
 1. Klindan iğneyi diş iltihabı için kullandım 10 tane sabah ve akşam olmak üzere son iğneden sonra yüzümde kabarcık ve kaşıntı başladı

  Cevapla
 2. Bende diş icin kullandım yüzümde karıncalar oldu niçin oldu öğrenebillirmiyim yan etkisi olabilirmi…

  Cevapla
Yorum yapın