Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Mictonorm Sr 30 mg Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri Nelerdir?

Mictonorm Sr 30 mg Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri Nelerdir?

Mictonorm Sr 30 mg Kullananlar Yorumları merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Mictonorm nedir? ve yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Mictonorm 30 mg Nedir?

Mictonorm 30 mg Nedir? Mictonorm, yuvarlak, bikonveks, beyaz film kaplı bir tablettir. Antispazmodik grubuna ait aktif bileşen propiverin hidroklorür içerir.
MICTONORM, 56 kaplı tablet içeren bir blister ambalajda ve ayrıca hasta talimatlarını da içeren karton kutuda mevcuttur. Mictonorm, çok sık idrara çıkma ve/veya idrar kaçırma şikayeti olan hastaları tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. İdrarınızın vücudunuzda toplandığı mesanenin kasılma ve kasılmalarını engeller ve böylece mesanenin taşıyabileceği miktarı artırır. Ayrıca aşırı aktif mesane semptomlarını tedavi etmek için kullanılır.

Mictonorm Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen Mictonorm Ne İşe Yarar? sorusunun cevabını verelim. Aşağıdaki hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

MICTONORM, sık idrara çıkma ve/veya inkontinansı olan hastaları tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. İdrarınızın vücudunuzda toplandığı mesanenin kasılma ve kasılmalarını engeller ve böylece mesanenin taşıyabileceği miktarı artırır.

Mictonorm Kullanıcı Yorumları

Öncelikle Mictonorm Kullanıcı Yorumları ve Mictonorm Kullananlar Yorumları bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Mictonorm Kullanıcı Yorumları
Mictonorm Kullanıcı Yorumları

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Mictonorm kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu görebiliyoruz.

Doktorum önce başka bir ilaç yazmıştı fakat çok fazla yan etki gösterdi. Bu yüzden daha sonra Mictonorm’u önerdi. Şuan onu kullanıyorum ve gayet de memnunum. Pek bir yan etkisini görmedim.

Mictonorm Kullanıcı Yorumu

Daha önce Üropan ve benzeri ilaçlar kullanmıştım. En sonunda doktorum bu ilacı yazdı. Ancak aynı yan etkileri bunda da görünce bırakmak zorunda kaldım.

Mictonorm Kullanıcı Yorumu

Mictonorm Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak verilen Mictonorm Fiyat 320.50 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Stafine 500 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mictonorm Yan Etkileri

Mictonorm Yan Etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

 • Nefes almada güçlük
 • Hırıltı
 • Sersemlik
 • Göz kapağı, yüz, dudak ve boğazda şişme
 • Tüm vücutta döküntü
 • Ağız kuruluğu
 • Kabızlık
 • Hazımsızlık
 • Baş ağrısı
 • Yorgunluk
 • Karın ağrısı
 • Ateş basması
 • Görme bozuklukları
 • Odaklanma problemleri
 • İdrara çıkmada zorluk

Mictonorm 30 mg Muadili Veya Eşdeğerleri

Dünya üzerinde satışı olan her ilacın muadili bulunmaktadır. Mictonorm muadili veya eşdeğerleri de mevcut ve ayrıca bu ilaçlar benzer tedavilerde endike. Mictonorm muadili ilaçlar ise şu aşağıdaki listede sıralanmıştır. Ayrıca benzer bir yazımız olan Rantudil Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

 • MICTONORM 45 mg SR SUREKLI SALIMLI kapsül (30 kapsül)
 • MICTONORM SR 30 mg SUREKLI salınımLI 30 kapsül
 • MICTONORM 15 mg 56 draje
 • PROVEREL 15 mg 56 film kaplı tablet

Mictonorm Hakkında En Sık Sorulan Sorular

İnsanlar Mictonorm kullananların yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar:

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Mictonorm Sr 30 mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.4/5 - (11 Oy)
“Mictonorm Sr 30 mg Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri Nelerdir?” üzerine 16 yorum
 1. Ben geçen sene kullanmıştım. Görme bozukluğu, mide yanması ve idrar başlangıcında ıkınma ihtiyacı şeklinde yan etkilerini ilaç kutusu üzerine not almışım

  Cevapla
 2. Pek çok ilaç kullandım şu an doktorum bunu verdi sık idrara çıktığım için umarım faydasını görürüm iki ay süre oldu hiç bir değişiklik yok şu an verilen ilaç bu

  Cevapla
 3. 3 tane içtikten sonra bıraktım keşke hiç başlamasaydım kadıkta şişlik ve bacağımda ve kalcamda yanıga benzer yaralar yaptı kullanmayın idrar kaçırın daha iyi

  Cevapla
 4. Bende Doktorumun tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım 3.gününde görme bozukluğum ve odaklanma problemim oldu ama ona rağmen bir kutu bitinceye kadar kullandım. Bu sürede faydasını gerçekten gördüm . 3 ay kullanmam gerekiyordu . Bu yan etkilerinden dolayı devam etmek istemedim.

  Cevapla
 5. Ben bu ilacı kullanmalı boğazımda şişme ve ağız kuruluğu oldu. Doktoruna kullanuyimmi keseyimmi. Ama idrar sorunumu halletti

  Cevapla
 6. 30mg bende bulanık görme, halsizlik, yorgunluk, ödem, bulantı, baş ağrısı, ağız içinde sürekli acı tat, kabızlık. DR rapor verdi ama ben bırakacağım

  Cevapla
 7. bir hafta oldu kullanalı.yakını görememe, çift görme ,bulanıklık. rahatsız edici bir seviyede devam ediyor ancak faydasını da gördüğüm için şimdilik katlanıyorum.

  Cevapla
 8. Ben de ciddi ağız kuruluğu, ağızda acı ve kötü his,kaşıntı, halsizlik ve cinsel anlamda isteksizliğe sebebiyet verdi. Sık idrara çıkmama çare oldu ama, idrar yaparken kesik kesik ve uzun süreli tuvalette nöbet tutmama sebebiyet verdi.

  Cevapla
 9. İlaca yaklaşık iki ay önce başladım bulanık görme odaklanma ve en sıkıntı olanı karın ağrısı var
  Bunların hepsine katlaniyorum
  İlacın faydası oldu ama karın ağrısı çok sıkıntı yapıyor

  Cevapla
 10. İlaca yaklaşık iki ay önce başladım bulanık görme odaklanma ve en sıkıntı olanı karın ağrısı var
  Bunların hepsine katlaniyorum
  İlacın faydası oldu ama karın ağrısı çok sıkıntı yapıyor

  Cevapla
Yorum yapın