Ana Sayfa » Oyun » Para Kazandıran Oyunlar ile Nasıl Para Kazanılır?

Para Kazandıran Oyunlar ile Nasıl Para Kazanılır?

2023 yılının ortalarında olduğumuz şu günlerde para kazandıran oyunlar sayesinde çok sayıda kişinin ek gelir elde ettiğini biliyor muydunuz? İnternetin yaygınlaşmaya başladığı dönemlerden itibaren başlayarak günümüze kadar ilerleyen bu teknolojik imkanlar geçerliliğini halen sürdürmektedir. Üstelik piyasaya sürülen yeni oyunlar, oyunlardan para kazanma şansını giderek arttırmaktadır.

Yeni çıkan oyunlar dışında, Uygulama ve web sitelerinin bazıları da kullanıcılar için oyun oynayarak para kazanma şansını halen güncel tutmaya çalışmaktadır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde de oyun severler için oyun oynarken aynı zamanda para kazanmalarına yardımcı olabilecek uygulama, Web siteleri ve çeşitli oyunlardan bahsedilecektir.

Bu konuda detaylara girmeden önce para kazanılan oyunlar hakkında kafalarda soru işareti bırakan bazı soruların yanıtlarını vermeye çalışalım. Oyunlar ile para kazanma İlk duyulduğunda içeriği tam olarak anlaşılamadığından, kişiler üzerinde çeşitli çelişkilere yol açmaktadır. 

Çelişkileri gidermek adına belirtmemiz gerekir ki her oyun ve web sitesi oyun severlere para kazandırmamaktadır. Dolayısıyla bu konuda hedefine ilerlemek isteyen kişilerin doğru oyun ve uygulamaları önceden belirlemesi bir gereksinimdir.

Lafı daha fazla uzatmadan hangi oyunlarla ne şekilde para kazanılabileceği ile ilgili içeriğimizi açıklamaya başlayalım.

 Para Kazandıran Oyunlar Hangileridir?

1- Minecraft

Minecraft, ismini tüm dünyada duyurmuş, oyun severler arasında beğeni ile oynanan oyunlardan birisi olarak bilinmektedir. Geçmişten gelen bilgi birikimi ve tecrübenin oyun severlere sunulmuş olduğu bu oyunda keyifli dakikalar geçirirken aynı zamanda oyun içerisinde yaptığınız hamlelerle kazanç elde edebilmeniz mümkündür.

Minecraft oyununun dünya genelinde 125 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Bir oyun için bu rakam gerçekten büyük bir sayıdır. Geçmiş yıllardan günümüze kadar oyundaki aktif kullanıcı sayısı incelendiğinde ise rakamların giderek arttığı görülmekte. Bu durum oyunun halen kendisine yeni taraftarlar kazandığını bizlere gösteriyor.

Minecraft oyunu oyun dünyası içerisinde parmakla gösterilen ve özellikle çocukların beğeniyle oynadığı oyunlar arasında yer almaktadır. Kendisini geliştirmek isteyen oyun severler oyun içerisinde yeni haritalar oluşturmakta, yeni binalar veya Gökdelenler inşa etmekte ve savaş üzerine çeşitli aksiyonlar denemektedirler.

Minecraft oyunu ile para kazanabilmenin farklı birkaç yolu bulunmaktadır. Kullanıcılar bu yollar arasından kendilerine en uygun olanı belirleyerek doğru hamleler ile kazanç elde edebilirler. Hamlelerden bir kısmı kolay birkaç gereksinimi içerirken bazıları ise daha zorlu aşamaların geçilmesine ihtiyaç duyar.

Minecraft Oyununu Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Minecraft oyunu ile para kazanabilmek için yola koyulduğunuzda ilk olarak bilmeniz gereken sizinle beraber bu şekilde çalışan çok sayıda rakibinizin olacağıdır. Dolayısıyla kazanç elde edebilmek için rakiplerinizden farklı hamleler içerisinde bulunmanız gerektiğini şimdiden hatırlatalım.

İlk olarak bu oyun ile elde edebileceğiniz kazancı arttırmanın yolunun takım oyunundan ileri geldiğini belirtmemiz gerekiyor. Bu sebeple oyun içerisinde kendinize yeni arkadaşlar edinmeniz önemlidir. Bu yöntem çevrenizde yakın arkadaşınızın olmaması durumunda uygulanabilecek en mantıklı adamdır.

Ancak herhangi bir arkadaşınızın olmadığını düşünerek Minecraft oyunundan para kazanılamayacağını düşünmeyin. Arkadaş sayınızın fazla olması yalnızca elde edeceğiniz kazancın artmasına sebep olacaktır.

Minecraft Oyunu ile para kazanabilmenin farklı Yolları aşağıda sıralanmıştır. Bu yollardan kendinize uygun olanları tercih ederek kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

 1. Minecraft ile para kazanabilmenin ilk yolu Minecraft Partner programına katılmaktır,
 2. Oyun üzerinden elde edilebilecek bir diğer kazanç yolu oyununuzu kaydetmek ve göstermiş olduğunuz performansı çeşitli sosyal medya kanalları üzerinden yayınlamaktır. Bu alanda kullanabileceğiniz en popüler araçlardan bir tanesi Twitch yayınlarıdır,
 3. Twitch dışında YouTube sosyal medyasını da kullanarak oyunlarınızı yayınlayabilirsiniz,
 4. Yine Minecraft ile kazanç elde edebileceğiniz bir başka kanal buff.game uygulamasıdır. buff.game  üzerinden oyunlarınızı beğeniye sunabilirsiniz
 5. Minecraft ile gelir elde edebilmenin bir başka yolu oyunla ilgili karakterlerin resim ve içeriklerine hazırlamaktır. Bu resim ve içeriklere oyun severlerin ilgisine sunarak kazanç elde edebilirsiniz.
 6. Bir web site veya blog açarak oyunla ilgili hazırlamış olduğunuz ürünleri satışa koymanız mümkündür,
 7. Son olarak geliştirmiş olduğunuz hesabı satışa koyabilir ve belirli bir bedele satabilirsiniz.

2- Gamee ile Para Kazanma Yolları

Para kazandiran oyunlar mobil kategorisinde yer alan oyunlardan bir tanesi Gamee’dir. Gamee, kullanıcılara video oyunlar oynayarak para kazanabilme şansını sunmaktadır. Platformun en güzel yanı ücretsiz şekilde kurulabilmesi ve oynanabilmesidir.

İşlemlerin tamamının herhangi bir ödeme yapılmadan gerçekleştirilmesi Gamee’nin sermayesiz para kazandıran oyunlar içerisinde yer almasına neden olmaktadır. Gamee uygulamasını benzerlerinden bir başka farkı da uygulama içi satın alma işlemlerine kapalı olmasıdır.

Uygulama için satın almanın mümkün olmaması kullanıcıların para karşılığında rakiplerinin önüne geçmesine engel olmaktadır. Böyle bir durumda rakiplerin önüne geçebilmek için çok daha fazla çalışmalı ve uygulama içerisinde zaman geçirmelisiniz. Bazı kullanıcılar açısından negatif bir durum gibi görünse de Gamee, bu şekilde daha adaletli bir yaklaşım sergilemeye çalışmış görünüyor.

Platform ile oyun içi kazanç elde edebilmenin farklı yolları bulunmaktadır. Bu yollardan en çok uygulananı günlük girişler ile oyun severlere verilen biletlerdir. Alternatif seçenek olarak oyunlar ile kazanç elde edebilme, çark çevirme ve şans puanları kazanma, 4 saat içerisinde 100 dolar kazanç elde edebilme gibi şans oyunları bulunmaktadır.

Böyle bir durumda kullanıcılar geminin oyun severlere vereceği paranın kaynağını merak etmektedir. Uygulama yöneticileri yaptıkları açıklamada elde ettikleri reklam gelirlerini oyun severler ile paylaştıklarını belirtmiş. Reklam gelirleri ile elde edilen kazançların ziyaretçilerin yapmış oldukları emeklere karşılık olarak verilmeye çalışıldığı anlaşılıyor.

Gamee oyununun içi detaylıca incelendiğinde farklı kategoride eğlenceli bölümlerin bulunduğu görülmektedir. Bu bölümler arasında Arcade oyunları, çeşitli bulmacalar ve bunlar haricinde kullanıcıların beğenisine sunulan çeşitli oyunlar bulunmaktadır. Farklı türden olan alternatif kazanç elde etme yöntemlerini kullanarak şanslı bir gününüzde Gamee ile kazancınızı arttırabilirsiniz.

Gamee Oyunu ile Nasıl Kazanç Elde Edilir? 

Platform ile gelir elde etme yöntemlerini yukarıda sıralamış olsak da konuyu toparlayarak maddeler halinde kazanç elde etme yöntemlerini belirtmemizde yarar bulunmaktadır. Gamee uygulamasını kullanarak aşağıdaki yöntemler ile kazanç elde edebilirsiniz.

 • Uygulamaya günlük olarak girişler yapıp Bonus kazanmanız mümkündür. Her 24 saatte bir Giriş yaparak günlük bilet tablosu içerisinde yer alabilir ve yarışmalara katılmaya hak kazanabilirsiniz.
 • Her 4 saatte bir düzenlenen şans oyunlarını kaçırmamak için düzenli olarak uygulamayı takip edin,
 • Uygulama bünyesinde bulunan çekiliş şarkını çevirerek şansınızı deneyebilirsiniz,
 • Gamee uygulaması içerisinde yer alan ücretsiz oyunları oynayarak veya çeşitli görevleri yaparak kazanç elde edebilmeniz mümkündür,
 • 10.000 dolara kadar ödül kazanılabilme imkanı bulunan Loto Jackpot’a  katılım yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

Pokemon Go – Pokemon Go ile Para Kazan 

Pokémon Go oyunu, ABD’de yayınlandıktan Kısa bir süre sonra çok sayıda ülkeye ulaşmış ve çılgınlık boyutunda bir kitle tarafından sevilmiştir.

Oyunun yayınlanmasından kısa bir süre sonra milyonlarca kişi tarafından takip edilmesinin nedenleri arasında daha öncesinde çizgi film olarak herkes tarafından bilinmesi yer almaktadır. İnsanların çizgi film olarak izledikleri karakterleriyle oyun haline geçmesi elbette hoşlarına giden bir durum olarak görülebilir. Bu durumun neticesi ise kısa sürede herhangi bir reklam çalışması yapmadan insanlar arasında yaygınlaşmasıdır.

Pokemon Go oyununu indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Ancak ilerleyen dönemlerde bazı ücretli gereksinimlere ihtiyacınız olacaktır. Bu gibi durumlarda kullanıcılar uygulama içi satın alma işlemlerine yönelmektedir.

Kısa süre içerisinde piyasaya çıktığı her ülkede büyük bir takipçi kitlesine ulaşan Pokemon Go oyununun, bu popülerliğini sürdürmesi onun para kazandıran oyunlar kategorisi içerisinde yer almasına sebep olmuştur.

Oyunun konusu incelendiğinde, oyuncular çevrelerinde yer alan pokemonları yakalamaya çalışmaktadır. Bu sayede yakın çevresindeki pokemonların yakalanmasıyla kişilerce tanınmayan yerlerin keşif imkânı ortaya çıkmıştır.

Pokemon Go Para Kazandıran Oyunu ile Nasıl Kazanılır?

Pokemon Go oyunu yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi uygulama içi satın alma işlemlerine imkân tanımaktadır. Para kazandırma konusunda ise birkaç farklı alternatif yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler aşağıda sıralanmıştır.

 1- Hesabınızı Satın

Oyun içerisinde yapılan hamlelerle geliştirilen hesaplar başka kullanıcıların ilgisine sunarak para kazanma şansına ulaşabilirsiniz. Elde edeceğiniz gelir karakterinizin mevcut gelişimi ile orantılı olacaktır. Dolayısıyla hesap satarak kazanç elde edebilmek için oyun içerisinde uzun bir zaman geçirmeniz gerektiğini unutmayın.

2- Reklamlar

Pokemon Go oyunu yatırım yapmayı seven firmalar tarafından bir reklam aracı olarak görülmektedir. Bazı firmalar oyun içerisinde isimlerinin geçebilmesi için bu oyuna ciddi yatırımlar yapmıştır. Oyuna yapılan yatırımlar aynı zamanda kullanıcılara gelir olarak yansımaktadır. Oyun içerisinde başarılı olan kullanıcılar çeşitli hediyeler ve ödüller alarak Reklamların bir getirisini kendilerine kazanç olarak yansıtmaktadır.

5/5 - (1 Oy)
“Para Kazandıran Oyunlar ile Nasıl Para Kazanılır?” üzerine bir yorum
Yorum yapın