Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Saplantılı Birinden Kurtulmak İçin Dua – Takıntılar İçin Dua

Saplantılı Birinden Kurtulmak İçin Dua – Takıntılar İçin Dua

Saplantılı birinden kurtulmak için dua yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Ayrıca Saplantılı insanlardan kurtulmak için dualar mevcuttur. Aynı zamanda diğer okunacak dualar yazılarımızı da incelemek isterseniz buradan inceleyebilirsiniz.

Birinden Kurtulmak İçin Dua

Birinden Kurtulmak İçin Dua
Birinden Kurtulmak İçin Dua

Ayrıca Birinden kurtulmak için dua etmek kişisel inançlarınıza bağlıdır. Aynı zamanda Aşağıda bu gibi durumlarda okuyabileceğiniz dualara yer verilmiştir.

Bismillahirrahmânirrahîm.

Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim.

Bismillahirrahmânirrahîm.

La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim

Sizinle Uğraşan Birinden Kurtulma İçin Dua

Sizinle uğraşan birinden kurtulmak için dua etmek ve o kişilerden uzak durmak etkili bir yöntemdir. Ayrıca Yasin suresinin bu tarz durumlarda etkili olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda Yasin suresinin 58. Ayetini 21 kere okuyup sizinle uğrasan kişinin yüzüne doğru üflemeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda Ateşli Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da buradan inceleyebilirsiniz.

Saplantılı Birinden Kurtulmak İçin Dua

Aşağıda verdiğimiz Esma ve Ayetlerden oluşan bu dua oldukça etkilidir.

Bismillahirrahmânirrahîm.

 1. Ya Mâni
 2. Kale haza firaku beynı ve beynik se ünebbiüke bi te’vıli ma lem testetı’ aleyhi sabra.
 3. Ya Cebbâr
 4. Vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yuninâ, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekûm.
 5. Ya Hakîm
 6. Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakım. (amin)

Kafadaki Takıntılardan Kurtulmak İçin Dua

Kişiler yaşamlarının belirli zamanlarında sıkıntılı ve zor süreçlerden geçebilmektedir. Ayrıca Bu gibi sorunların sonucu olarak ise takıntılı düşüncelere esir olmuş olabilmektedir. Aynı zamanda kafadaki takıntılardan kurtulmak için dua okumak faydalı olmaktadır.

Ayrıca Bu dualardan akla ilk gelen ise İnşirah suresidir. Aynı zamanda İnşirah suresi dışında da okuyabileceğiniz farklı dualarda vardır ve aşağıda şu şekilde belirtilmiştir;

 1. Kehf Suresi: Rabbenâ âtinâ min ledunke rahmeten ve heyyi’ lenâ min emrinâ raşedâ
 2. Müminun Suresi: Ve kul rabbi euzu bike min hemezâtiş şeyâtin. Ve euzu bike rabbi ey yahdurun.
 3. Felak Suresi: Kul e’uzü birabbil felak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğasikın izâ vekab. Ve min şerrin neffâsâti fil’ukad. Ve min şerri hsidiân izâ hased.

Takıntılardan Kurtulmak İçin Dua

İnsanlar bazen aynı düşünceleri takıntılı haline getirip tekrar tekrar zihninde canlandırır. Ayrıca Böyle durumlara vesveye düşmekte denilebilmektedir.

 • Bismillahirrahmanirrahim

Amentü billahi ve rusülihi hüve’l evvelü ve’l ahirü ve’z zahirü ve’l batinü ve hüve bi külli şey’in alim.

 • Bismillahirrahmanirrahim

Kul e’ûzü bi-Rabbi’n-nâs. Meliki’n-nâs. İlâhi’n-nâs. Min şerri’l-vesvâsi’l-hânnâs. Ellezî yüvesvisü fî sudûri’n-nâs. Mine’l-cinneti ve’n-nâs.

İstemediğin Birini Uzaklaştırmak İçin Dua

Bazen çevremizde bize iyi gelmeyen veya bizim kötülüğümüzü isteyen insanlar olabilmektedir. Ayrıca Bu gibi durumlarda istemediğin birini uzaklaştırmak için dua etmek etkili bir yöntemdir. Aşağıda okuyabileceğiniz bazı Esmaları şu şekilde verdik;

 1. El-Vahıdü: Benzeri olmayan anlamına gelir ve en az 1000 kez söylenmesi gerekir.
 2. Er-Rahman: Dünyada bulunan bütün mahlukların rızkını veren anlamına gelir. Bu ismin 298 kez tekrar edilmesi gerekir. Bu sayıda tekrar edilen bu isimden sonra kişi sıkıntılarından kurtulmaktadır.
 3. Er-Rauf: Merhamet eden anlamına gelir. Ayrıca Kullarına acıyan ve bağışlayan, kurtulmak istedikleri dertten kurtaran bu ismin her gün 286 kez tekrar edilmesi gerekir.
 4. El-Kerim: İkramı bol ve cömert anlamına gelen bu isim, 270 kez tekrarlandığında, tekrarlayan kul için Allah merhametini sunar.

Buna benzer olan Okunacak Dualar yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Saplantılı Birinden Kurtulmak İçin Dua yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi fiyat yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın. Ayrıca Bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın