Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Validol Damla Kullananların Yorumları

Validol Damla Kullananların Yorumları

Validol Damla Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Validol Damla kaşıntı ve kaygı bozukluklarının tedavisinde kullanılan güçlü bir ilaçtır. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar, nasıl kullanıldığını, yan etkilerinden, fiyatından ve Validol antidepresan mı? gibi konulardan bahsedeceğiz. Bu tarz ilaçları doktor tarafından yazılan bir reçete olmadan kesinlikle kullanmayınız.

Validol Damla Nedir?

Öncelikle Validol Damla Nedir denilince şöyle bir açıklama yapılabilir. Validol Damla ruhsal sıkıntıyı, huzursuzluk halini ve kaşıntının tedavisinde kullanılmakta olan güçlü bir ilaçtır. Ayrıca erişkinlerde anksiyete bozukluklarının semptomatik tedavisinde de kullanılmaktadır. Bunların yanında cerrahi operasyonlar için ameliyat öncesi ön tedavide de kullanılmaktadır.

Validol Damla Kullananların Yorumları

Validol Damla Kullananların Yorumları
Validol Damla Kullananların Yorumları

Çeşitli psikolojik problemleri, sıkıntılı durumlar, bulanım, üzüntülü hal gibi durumlarda kullanılmaktadır. Bunun yanında ülkemizde de sık kullanılan ilaçlar arasında olduğunu söylemek mümkündür. Validol Damla Kullananların Yorumları sizlerle:

 • İçimdeki sıkkınlık ilaç sayesinde geçti. 2 aylık kullanım fayda sağladı.
 • Kaşıntı problemim için kullandım, iyi geldi gerçekten de.
 • Biraz uykusuzluk dışında pek bir sıkıntısı yok, iyi bir ilaç olduğunu söylemek mümkün.

Validol Damla Nasıl Kullanılır?

Hastanın tedaviye verdiği yanıta göre dozaj ve kullanım süresi ayarlanır. İçerisinde 30 damla 50 mg Hidroksizin HCl içermektedir. Kaygı bozukluğunuzun tedavisinde bu ilacı kullanıyorsanız genel olarak doz günlük 3’e bölünerek alınır. Kaşıntı tedaviniz için kullanıyorsanız bu ilacı tedaviye yatmadan önce 25 mg alarak başlayabilirsiniz. Cerrahi operasyonlar öncesinde kullanılacak ise duruma göre 1 veya 2 kez kullanılır. Anestezi yapılmadan önceki gece bir uygulamanın ardından ve operasyondan bir saat önce bir uygulama daha yapılır. Böylece Validol Damla Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler verdik.

Ayrıca, Duxet Kullananlar Yorumlar yazımıza da bakabilirsiniz.

Validol Damla Fiyat

Eczanelerde satılan Plastik kapaklı 20 ml’lik renkli cam şişelerde bulunan Validol Damla‘nın Fiyatı 134 TL civarındadır. Reçeteli olarak alınır. İlacı alırken son kullanma tarihine dikkat edin ayrıca ilacı içtikten sonra ağzını kapatmayı unutmayın.

Validol Damla Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Validol Damla Ne İşe Yarar? sorusuna cevap verelim. Bu ilaç bir çok rahatsızlığın çözümünde etkin rol oynamaktadır. Alerjik sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan kaşıntıların tedavisinde, erişkinlerde kaygı bozuklarının tedavisinde, cerrahi operasyonlar öncesi kullanılabilen etkili bir ilaçtır.

Validol Damla Yan Etkileri

Bu ilacın içerisinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde bazı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkilerden biri olursa lütfen doktorunuza veya size en yakın hastaneye gidiniz. İşte Validol Damla Yan Etkileri:

 • Uykusuzluk
 • Baş Ağrısı
 • Aşırı Duyarlılık Durumu
 • Titreme
 • Karaciğer fonksiyon testlerinde anormallikler
 • Kurdeşen
 • Ateş
 • Halsizlik
 • Bulantı Olması

Validol Damla Kullananlar

Bu ilacı almadan önce kişilerdeki belirgin özellikler şunlardır; Ruhsal sıkıntı, huzursuzluk hali, erişkinlerde kaygı görülebilmektedir. Bunun yanında tabi baş ağrısı, kusma gibi çeşitli kişiye özgü belirtiler de görülmektedir.

İnsanlar ilaçları kullanmadan önce başkalarının ilaç tecrübelerini merak ediyor ve onda nasıl bir etki bırakmış öğrenmek istiyorlar. Örneğin; nasıl bir yan etki yarattı?, ne kadar süre kullanması gerekti? veya gerçekten etkisi var mı? gibi soruların cevabını merak ediyorlar. Bu yüzden Validol Damla Kullananlar hakkında birkaç yorum derledik.

İlacı aldıktan sonra kendimi harika hissediyorum. Üretenlere teşekkür ediyorum

Meltem Hanım

Bu ilacı aldığımdan beri sürekli uyuyorum. Çok da etkisini görmedim.

Süleyman Bey

Düzenli kullanmama rağmen istediğim sonucu alamadım.

Deniz Hanım

Validol damlayı kullandıktan sonra kaygılarım azaldı. Çok etkili bir ilaç.

Samet Bey

Validol Damla Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

4.5/5 - (13 Oy)
“Validol Damla Kullananların Yorumları” üzerine 16 yorum
 1. Çok eski bir damla kesme şekere damlatıp annem içerdi sinirlere iyi gelirdi bende ilk defa kullandım bende panik var inşallah iyi gelir

  Cevapla
  • Bu çok acı kardeşimm şekere damlattım yine çok acı su ile içilmez yazıyor bende afakan kalkması diye bişey var korku üzüntü streste kalp gibi bişey atıyor ağrıdan bulantı kusma kramplardan duramıyorum yemek yiyemiyorum bunu demeyeyim dedim bi de size iyi gel di mi birde hergun mü içmek gerekiyor

   Cevapla
 2. Bende ritim bozukluğu var banaRytmonorm beloc50 xarelto20 verdi vanidol kullandım ilaçlara isteyim azaldı şimdi iyiyim kontürole doktora sunucam bakalım neler olacak teşekkürler vanidol

  Cevapla
 3. 2 seneden beri ara ara kullanıyorum. Memnunum…. Uykusuz gecelerimin uyku tramboli…. TEŞEKÜRLER GÜZEL OLAN İNSANLAR…

  Cevapla
 4. iki ay önce annemi kaybettim. Hiç uyuyamıyordum. Psikolojik bir durumdur diye düşündüm. Psikiyatri doktoruna gittim bir uyku ilacı verdi, onunla çok kötü oldum. Sonra bir eczacı arkadaşım validol’u önerdi. Hemen aldım ve aldığımdan beridir bebekler gibi uyuyorum. Iki ay oldu, çok memnunum.

  Cevapla
 5. uyuz hastalığı skabiyez son zamanlarda insanı başlı başına bir anksiyeteye sokup duruyor. kaşındırıyor kaşındırıyor. insanın sinirini bozuyor. uyutmuyor. bulaştıkça bulaşıyor. randevu ne yazık ki bulunamıyor. son zamanlarda bu durumu çözmesi adına validol damlayı keşfettim. hızlı etkisi sayesinde oluşan anksiyeteyi ve kaşıntıyı kesiyor. tatlı bir uykuyu getiriyor.

  Cevapla
 6. Validol Damla erişkinlerde 1×16 olarak kullanılmakta meyve suyuna veya bir içeçeğe damlatmak güzel bir etki bırakıyor

  Cevapla
Yorum yapın