Ana Sayfa » Yaşam » Okullarda Çalışan Hizmetlilere Kadro Verilecek Mi? – TYP Kadro

Okullarda Çalışan Hizmetlilere Kadro Verilecek Mi? – TYP Kadro

Okullarda Çalışan Hizmetlilere Kadro Verilecek Mi? ve 2024 TYP Kadro Müjdesi adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda okullarda çalışan temizlik işçilerine kadro varmı sorusunun cevabını birlikte arayacağız. Ülkemizde birçok kişi devlet kadrosunda çalışmak için büyük mücadeleler veriyor. Son zamanlarda ise typ çalışanları son dakika haberleri ile gündemi meşgul etmektedir. Biz de size en güncel haberler ile bilgilendirmeye çalışacağız.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Avustralya Kalifiye Meslekler Listesi adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Siz de TYP çalışanı olmak isterseniz işkur internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. TYP hakkında bilginiz yoksa bu yazımızı dikkatli okumanızı tavsiye ederiz. TYP alımları işkur ile birlikte olmaktadır. Aynı zamanda son dönemde meclis üzerinde kadro düşüncesi de tartışma halinde gündeme gelmiştir. Ayrıca aktif olarak çalışan TYP çalışanları seslerini duyurabilmek için diğer sosyal medya siteleri üzerinden birlikte çalışmalar yürütmektedirler.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨

Okullarda Çalışan Hizmetlilere Kadro Verilecek Mi?

Öncelikle TYP nedir açılımını sizlere belirtmekte fayda var. TYP, Toplum Yararına Programlar anlamına gelmektedir. Toplum Yararına Programlar;

Afet, salgın, acil durum dönemlerinde ve diğer mücbir sebeplerde kamu hizmetlerinin desteklenmesi yoluyla özel politika gerektiren gruplar başta olmak üzere işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engellemek ve bu kişilere geçici gelir desteği sağlamak üzere aktif işgücü hizmetleri kapsamında İŞKUR ile kamu kurum ve kuruluşları işbirliğinde düzenlenen programlardır. Bu tanım harici Okullarda Çalışan Hizmetlilere Kadro Verilecek Mi Sorusu da akıllarda yer etmektedir.

Bu sebepten ötürü okulda çalışan işkur işcilerine kadro varmı sorusu sıkça arananlar arasındadır. İnternet üzerinde typ kadro son dakika haberleri mevcuttur fakat kesin bir tarih hiçbir zaman belli değildir.

Okullarda Çalışan TYP’liler Ne Olacak?

İlköğretim, Ortaokul ve liselerde görev yapmakta olan temizlik görevlisi vatandaşlarımız diğer adıyla da TYP yani toplum yararına programlar adı altında çalışan kişilere kadro durumu halen mecliste tartışma konusudur. Önümüzdeki yıla kadar olan bu süreçte sonucun neticeye varacağı öngörülmektedir. Okullarda Çalışan TYP’liler Ne Olacak? Derseniz de zaman gösterecektir.

Yani özetlemek gerekecek olursak, okullarda toplum yararına çalışanlara kadro var mı sorusunun cevabı kesin bir netliğe kavuşmadı fakat meclis içerisinde gündemde diyebiliriz. Kesin bilgi verildiğinde güncel bilgiler ile sizler ile paylaşacağız.

Bu ve buna benzer diğer yazılarımız için ana sayfamızı bizdekalmasin.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

TYP’lilere Müjde 2024

Okullarda çalışan birçok temizlik görevlisi personel, devlet okullarında kadro beklemektedir. Bu kişilerin çeşitli durumlardaki ihtiyaçları ve halleri göz önünde bulundurulduğunda oldukça önemli olduğu aşikardır. Bu sebeple TYP’lilere Müjde 2024 yılı içerisinde açıklanacaktır.

TYP Kadro Var Mı?

TYP Kadro Var Mı?
TYP Kadro Var Mı?

Okullarda çalışan temizlik işçilerine kadro varmı sorusu meclise taşınmış ve büyük tartışmalara yol açtı. Typ haberleri artık mecliste konuşulmaktadır. Mecliste yapılan bir konuşmada “Devlet kurumları bu vatandaşlarımızı mağdur etmektedir.” cümleleri dile getirilmiştir. Bu cümle ile beraber typ haberleri son dakika 2024 yılı itibariyle internet üzerinde yer almaya başlamıştır.

TYP çalışanı olmanız için öncelikle İşkur üzerinden başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Alımlar belirli tarihlerde duyuruluyor. Aynı zamanda okullarda çalışan temizlik işçilerine kadro var mı? sorularının cevabı ise henüz belli değil.

Bu sebepten ötürü typ çalışanları son dakika haberlerini sürekli kontrol etmektedirler. 2024 typ kadro müjdesi son dakika olarak gündeme tekrar gelebilmektedir. İşkur typ kadro sayısı , işkurun kendi sitesinde mevcuttur.

Her çalışan bir devlet dairesinde çalışma güvencesinin ne kadar iyi olduğunu bilir. Bu yüzden TYP çalışanları da devlet dairesine bağlanmak istiyorlar. Son dönemlerde de bu işin ne kadar ciddiye bağlandığı mecliste TYP çalışanları konuşulmasıyla kanıtlanmıştır. TYP çalışanları son dakika mucizesi ile kadro haberi beklemektedir.

Cumhurbaşkanı TYP Açıklaması 2024

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, şuan için bu durum ile alakalı bir açıklamada bulunmamıştır. Fakat ilerleyen süreçte bu durum ile alakalı açıklamalar birçok insan tarafından sabırsızlıkla beklenmektedir. Bu temizlik görevlisi insanlar Cumhurbaşkanı TYP Açıklaması 2024 yılı içerisinde gelmesi ve güzel haberlerin onları mutlu etmesi için beklemektedirler.

TYP’lilere Sözleşme 2024

Öncelikle okullarda çalışan TYP’li kişilerin sözleşmeli olması son derece önemlidir. Bu insanların her an işten çıkabilme durumu olması hem riskli hem de gergindir. Bu sebeple TYP’lilere Sözleşme 2024 yılında gelmesi umutlu bir bekleyiş sürecidir. O nedenle on binlerce insan da bu habere kulak kesilmiştir.

TYP Kadro Yorumları

Ülkemizdeki binlerce okulda çalışan on binlerce temizlik görevlisi bulunmaktadır. Bu insanlara kadro verilmesi onların da geleceği ve yaşantıları açısından çok önemlidir. Hem kendi aralarında hem de bürokratlar arasında sıklıkla konuşulan bir konu olan bu mesele ile alakalı TYP Kadro Yorumları aşağıda sizlerle:

 • Benim şahsi görüşüm Sayın Cumhurbaşkanımız 2024 içerisinde bizlere kadro verecektir. Olumlu düşünmek istiyorum.
 • Son dönemlerde birçok haber açıklanıyor. Bunlardan bir tanesinin TYP kadro açıklaması olmasını umuyorum.
 • İnşallah birkaç ay içerisinde böyle bir haber gelir ve bizleri mutlu eder.

2024 TYP Kadro Müjdesi Son Dakika

Okullarda çalışmakta olan hizmetli vatandaşlarımız için kadro müjdesi devlet tarafından halen verilmedi. Bu sebeple de insanlar çeşitli haberleri sürekli olarak merak etmektedir. Özellikle de TYP’li kişiler kadro alarak devamlı olarak çalışmak istemektedirler. Maalesef şuan için 2023 TYP Kadro Müjdesi Son Dakika bulunmamaktadır. Güncel bilgiler geldiği zaman güncelleme yapılacaktır.

Okulda Çalışan Temizlik İşçilerine Kadro Var mı?

Hali hazırda okullarımızda çalışan birçok hizmetli bulunmaktadır. Mecliste de gündem olan bu temizlik görevlilerinin kadroya alınması durumu oldukça önemlidir. Vatandaşlarımız kadroya girerek zorlu kış günlerinde çalışmalarına devam etmek istemektedirler. Bu sebeple hemen hemen herkes Okulda Çalışan Temizlik İşçilerine Kadro Var mı? Şeklinde sorular sormaktadır. Çalışmaların devam ettiğini söylemekte yarar var. Zamanla kararın ne olduğunu öğreneceğiz.

Okullarda Çalışan Typliler Ne Olacak?

Okullarda çalışan tüm typliler, öğretmenler ve diğer personeller gibi, eğitim faaliyetlerine katkıda bulunan ve öğrencilerin başarısı için önemli bir rol oynayan değerli bireylerdir. Onların işleri, okulların düzgün bir şekilde işlemesini ve öğrencilerin güvenliği ve refahı için gerekli olan hizmetlerin sağlanmasını sağlamaktadır. Ülkemizde son zamanlarda Okullarda Çalışan Typliler Ne Olacak? Sorusu sık sık merak edilmektedir. Fakat bununla ilgili herhangi bir açıklama yoktur.

Okullarda Toplum Yararına Çalışanlara Kadro Var mı?

Türkiye’de kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personele kadro, iş güvencesi ve sosyal haklar açısından farklı statüler verilmektedir. Ancak, okullarda toplum yararına çalışanlara kadro imkanı bulunmamaktadır.

Okullarda çalışan personelin kadrolu statüleri genellikle öğretmen, öğretim görevlisi, idari personel vb. pozisyonlarda bulunmaktadır. Bu kadrolu personelin yanı sıra, geçici olarak görev yapan öğretmenler, okul aile birliği üyeleri, okul gönüllüleri vb. gibi toplum yararına çalışanlar da bulunmaktadır. Okullarda Çalışan Hizmetlilere Kadro Verilecek Mi? Sorusu çok gündem olmuştur.

Okullarda toplum yararına çalışanların pozisyonları ve çalışma şartları kurumdan kuruma ve bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Bazı okullarda gönüllü olarak çalışanlar, okul aile birliği üyesi olarak görev yapanlar veya diğer toplum yararına çalışanlar belirli haklardan yararlanabilirler. Ancak, kadro gibi iş güvencesi ve sosyal haklar açısından aynı imkanlara sahip değillerdir.

Sonuç olarak, okullarda toplum yararına çalışanlar için kadro imkanı şu an için mevcut değildir. Ancak, bu konuda ileride değişiklikler olabilir.

Ayrıca TYP’lilere Müjde 2024 yılında en çok sorulan sorular aşağıdaki gibidir:

Aynı zamanda buna benzer Rehber yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Aynı zamanda bu yazımıza değerli zamanınızı ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazlası için lütfen bizi takip edin.

4.5/5 - (43 Oy)
“Okullarda Çalışan Hizmetlilere Kadro Verilecek Mi? – TYP Kadro” üzerine 315 yorum
   • Cok bekleriz typliler olarak ancak 9 aya yani 2023 egitim yili sonunauzatildi bilginize typli arkadaslar ama yeterlimi bence değil hazirandan sonra yine issizler ordusu evelallah 60000 kişi

   • Bu insanlarin cikişini verdiler bunu dūşūnen yokmu okulda kaloliferleri kim yakacak doguda eksi 18 derce sogukta kalolifer donarsa ne olacak yazik bu insanlara devamli olsun

   • Zengin olsaydik typ calismazdik kusmak yikiyoruz insan pisligini copleripiliklerni temizlikleri temizliyoruz neden yoklukla cabalisiyoruz typ kadro verseniz Bizim gibi yasamakta zor geçiniyoruz cumurbaskanim bizim sesimizi duyar helal süt emmiş bir evlat insanidir❤️

   • Nurgül. Okulda. Temizlik. İşcisi. Olarak. 9. Ay. Çalıştım. TYp. Li. Olarak. Kadro. İstiyorum. Sesimi. Duy. Cumhur. Başkanım. Bizi. Issız. Bırakma.

   • 3 sene çalıştım gursu tokide okulda inşat haliydi etiket harç kazıdım tuvaletleri porçöz yaptım camlarda gezerek etiket yoldum Güzel Allahım beni korudu camdan düşmeden işimi yaptım çocuklarımı üçide yanımda büyüdü sayın cumur başkanım şimdi siz söyleyin okadar emeklerime karşı kadroyu hak etmiyormuyum inanıyorum siz neler neler yaptınız bunuda yaparsınız

   • Akadaşlar 19 cikiş verdiler ben kaloliferciyim ilce millieytim ara tatilde yakmaya devam et ayni kişiler devam edecekmiş dogrumu

   • Kış ortasında isiz kalacağız martda 9 ayımız doluyor başkanım ne zaman sesimizi duyacaksın bizimde çocuklarımız var Allah aşkına duy bizleri birde oğlumun ismini Tayyip verdik hala daha isiz kalacağız geçen sene 3 ay busene 5 buçuk ay bıktık işsizlik ten duyun sesimizi Allah razı için

  • Typ çalışanlarının işi 21ocakta bitiyor bende typliyim benim çalıştığım okula bildiri geldi 21ocak sondiye

   Cevapla
   • Benimkide 19 ocak ta bitiyor yeni başvuruları aldılar kuralar çekiliyor

   • İnşallah cumhur başkanımız bari işimizi uzatırsa işten çıkmayız bunada razıyım başkanım ne olur işimizi uzat Allah seni başımızdan eksik etmesin Allahım sana uzun ömürler versin 🤲

  • Vallah gecici işçilere kadro duzenleme var sayın bakan dedi ama typ lilere birşey yok Şey yok teyepelileri kimse umursamıyor typliler geçici degilmi

   Cevapla
  • Bende hatımda ilk kez ilkokul da temizlik görevlisi olarak çalişiyorum kadro istiyorum bu işe çok ihtiyacım var inşallah olur sene tekrar çalışırım

   Cevapla
  • Bende bir Typ çalışanı olarak kadro gelmesini istiyorum inşallah sesimizi duyarlar ve bizde maddi bir planlama yapariz okuyan çocuklarımız var ve yan gelirimiz bile yok . Duyun sesimizi Haziran dan sonra daha gidebileceğim bir kapım yok inşallah kadro gelir tuvalette temizlesek te iş iştir okulda çalışan olarak kadro istiyoruz

   Cevapla
  • Ben cevizli orta okulunda çalışıyor 7 yıl oldu sayın
   cumhurbaşkanım bizde kadro istiyorum allah sana uzun ömürler versin inşallah haydi birdaha türkiye yeni yüz yıl tarı yazacağı bizde bekliyoruz kadro

   Cevapla
  • Ah afedersiniz essek gibi çalıştım mesaiye kalır gibi 8de 9da eve gittiğim oldu en zoruma giden de iskurdan teksefermis işten yararlanabili.yormus nasılsın bir sistem Allah ıslah etsin bu sistemi getireni 9 ay doldu baybay ne halin varsa gör yazıklar olsun hakim haram olsun

   Cevapla
 1. İnşallah olumlu bı sonuc alırız kadrolu olmak istiyoruz Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin insallah

  Cevapla
 2. Bu uygulama ile binlerce insana iş imkanı veren binlerce insanın evine ekmek götürmesine vesile olan Sayın Cumhur başkanımız inanıyoruz ki bunca ekmek yiyeni mağdur etmeyecektir typ li çalışanları devlet bünyesinde hizmet personeli olarak kadro verip topluma kazandıracak dır inşallah🙏

  Cevapla
   • Okul aile birliğine çalışıyorum bizleride unutmayın bir ay değil 15 senedir calisiyorum kadro istiyoruz

   • Inşallah süreklilik gelsin inşallah uzatılsın kış günü çocuklarımız için zamlardan dolayi yetistiremiyoruz duyun sesimi allah rızası için bizde ayaklarimiz üzerinde duralim saygilar

   • Allahım yüzümüze baksın bunlarada bizleri devamlı işçi kalabilme düşüncesini versin inşallah

  • Çook bekler typli arkadaşlar boşuna umutlanmayın bu toplum yararına kandırmaca dan başka bir adım öteye gitmez çünkü zaten adamlar sizleri hak talebinden bile zaten men ediyorlar çünkü 12 ay çalıştırsa çeşitli sosyal haklarınız doğacağı icin 9 ayda noktayı koymuş .

   Cevapla
 3. Iskur uzatabilirler dedi bize ama Sonra yine işsiz kalacaz inşallah kalıcı çözüm bulunur kadrolu personellerle eşit haklara sahip olmak istiyoruz

  Cevapla
   • Ayın 20’sinde çıkış yapılacak 6 Şubat’ta da girişlerimiz gene yapılacak bizim müdür böyle dedi doğru mu yanlış mı ben de bilmiyorum

  • Bu traji komiklik bir son bulur insallah sacma bence typ olayi tamam kazdro vermesinler vermiyceklerde zaten ama em azindan okullardaki temizlik personeline yani typlilere sureklilik olsun kişın tepesinde issiz kalmayalım yeter diyelim en azindam

   Cevapla
 4. Ee şimdi ocak 2022 den sonra typliler ne olacak muamma ama devlet büyüklerimiz buna bi care bulurlar diye düşünüyorum yani inşallah bulurlar bu typ olayı trajı komik bi olay hali bence

  Cevapla
 5. bu kiş ortasını evine ekmek gütüren bukadar varsa inanıyorum sayın Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan bütün okulda temizlik yapan inşallah kadro istiyorum

  Cevapla
 6. Okuldaki temizlik personellerin hepsi typ li degil okul aile birligindede calisanlar var onlarada kadro istiyoruz

  Cevapla
 7. Sayıncumhur baskanımiza sesleniyoruz boyoklukta vecokzor gecimde lütfen 4cocukokutuyorum çokzor yasantımvar hepimizin buişe ihtiyacıvar bizi kısortadında magduretmeyin bize bir umut ışigi yakin typisciciyiz bizi sürekli işciyapın coluk cocugumuz icin herseyyaptın bunuda yap saygıdeyer baskanımız

  Cevapla
 8. Sayın cumhur başkanım altı çocuğumuz var bu işe. çok ihtiyacım var bizleri ıssız bırakmayın sayın büyüklerim saygilar sunuyorum

  Cevapla
 9. Typ ye kadro istiyoruz. Ne olursunuz 5 ay çok az bı süre çok ihtiyacımız var yalvarıyoruz kadro istiyoruz

  Cevapla
  • Inşallah süreyi uzatırlar üç çocuk okutuyorum kışın günü ne yaparız köyde iş de yok ne yaparız duy bizi sayın cumhurbaşkanı

   Cevapla
  • Sayın cumhurbaşkanımız kadro gelsin ben ve arkadaşlarımız bu sevinçli haberi dört gözle bekliyoruz sesimizi duy

   Cevapla
 10. Sayın cumhurbaskanim typden işe girdim ilkdefa çalışıyorum iki çocuğum okuyor üniversitede yurt parası var neolur buna Bi çare bulun kışın ortasında bizleri mağdur etmeyin sizleri seviyor ve saygı duyuyorum

  Cevapla
 11. Sayın cumhurbaşkanım sesimizi duyun birilkokul mezunu olarakişimkanım yok typcıkınca çok sevindim 3 öğrencim var kışın ortasında bizleri madur etmeyiniz saygılarımla

  Cevapla
 12. Sayın cumhurbaşkanımsesimizi duyun birilkokul mezunu olarakişimkanım yok typcıkınca çok sevindim 3 öğrencim var kışın ortasında bizleri madur etmeyiniz saygılarımla

  Cevapla
 13. İnşallah bizede haklarımız verilir, gerçekten çok emek veriyoruz TYP temizlik personelleri olarak,umarım seçim üzeri bizleride unutmazlar,eşim işsiz, 2 çocuk var, ocakta işimiz bitecek, ALLAH BÜYÜK, RIZKI VEREN RABBİMDIR, İNŞAALLAH HAYIRLI BİR HABER ALIRIZ, CUMHURBAŞKANIMIZDAN MUTLU EDECEK Bİ HABER İSTİYORUZ ❤️SAYGILARIMLA 🤲

  Cevapla
 14. 3cocuk annesiyim eşimi kovidden kaybettim üniversite öğrencisi lise öğrencisi enküçük çocuğum 4yasına çalışmak zorundayım çocuklarım için ayakta durmam gerekiyor yetkililerden yardımcı olmalarını rica ediyorum lütfen işimizin devamlılığı için kadro istiyoruz sesimizi duyun sayın cumhurbaşkanım rabbim başımızdan eksik etmesin inşallah

  Cevapla
 15. Typ calisani olarak Allah rizasi icin bizi 4 bucuk ay calistiripta tekrar issiz birakmayin. Bizde kadro istiyoruz. Kadroda olmasa devamli calismak istoyoruz . Bu ekonomik krizde herkes gibi benimde cok ihtiyacım var . Lutfen bizleri issiz birakmayin.

  Cevapla
 16. Sayın cumhurbaşkanımız sesi mizi duyun lütfen typ olarak ya katro ya sözleşme istiyoruz lütfen sesimizi duyun artık saygılar sunarım

  Cevapla
  • Sayın cumhurbaskanim bu kış ortasında nerde çalışacağız bizim sesimizi duyun Allah için bizlere yardımcı olun sizi çok seviyoruz saygılarımla reyisim

   Cevapla
 17. Önce Allah’ıma sesleniyorum sonra cumhur başkanıma bizi çaresiz bırakmasın kışın ortasında TYP kadro verilsin

  Cevapla
 18. Okulda temizlik işçisiyim okul aile birliğine bağlı çalışıyorum yıllardır. Kadro gelir inşallah bizede. Her sene işsiz kalma korkusu yaşıyorum.2 çocuk annesiyim çalışmak zorundayım.

  Cevapla
 19. Aynen okul aile birliğne bağlı çalışıyoruz yıllardır. Kadro gelir inşallah tek temennimiz sesimizin duyulması.

  Cevapla
 20. Sayın Cumhurbaşkanım typ calisani olarak kadro istiyoruz sesimizi duyarsınız inşaallah inşaallah inşaallah

  Cevapla
 21. Typ çalışanları olarak kadro istiyoruz lütfen sesimizi duyun sürekli bir işimiz olsun evimize bizimde katkımız olsun işsiz kalırsak çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılasak kendi ihtiyaçlarımızı alamamıyoruz lütfen

  Cevapla
 22. Başkanım Allah rızası için bizi de kadro verin eve ekmek getirmeye devam edelim. Ev kira neolur başkanım

  Cevapla
 23. Typ kadro gelsin lütfen merak içinde deyim dua ediyorum Allah’a kadro gelsin diye ekmek bile 5tl oldu nasıl gecilenim yardım etsin bizlere rabbim bütçem iyi olsaydı typ girmezdik temizlik olarak

  Cevapla
 24. Kadro verilecekse ayrımcılık olmadan typ lilerde faydalanmalı haksa hakkın yanında olmalı inşallah

  Cevapla
  • Çook bekler typli arkadaşlar boşuna umutlanmayın bu toplum yararına kandırmaca dan başka bir adım öteye gitmez çünkü zaten adamlar sizleri hak talebinden bile zaten men ediyorlar çünkü 12 ay çalıştırsa çeşitli sosyal haklarınız doğacağı icin 9 ayda noktayı koymuş .

   Cevapla
 25. Okullarda işi yapan en çok typ lier.Okullarin temizlik elemanına daha fazla ihtiyacı var.Su an calisanlari daimi yapılsın.Typlier gerçekten ihtiyacı olan insanlar.Lutfen bizlerde kadro.Cumhurbaskanimiz bir çözüm bulacak bizlerde.

  Cevapla
 26. Bız de typ çalışanı olarak sayın başkanım sezden kadro istiyoruz çok maduruz 3 çocuk okutuyoruz saygılar başkanım mardin nusaybinden

  Cevapla
 27. Meb typ sureklilik verin ocakta surekli soözlesme imzaliyal8m okullar da kadrolu bile ihci yok bizler cal8siyoruz yönetim bizde biz yönetimden memnunuz bizler kamudaki ihciligimizin devami isteriz baskada birsey istemiyoruz zaten ihtiyac var birde bolu surekli deprem oluyo

  Cevapla
 28. Cumhur baskanlm senden ricam okulda devamlı olsun Allah rızası için yardım edin lütfen daha ben iş bulamam callsmak istiyorum emeklilik nerde dolduracak okula bir bayan lazlm temizlik için erkekler bizim kadar yapamazlar güzel haberlerinizi bekliyoruz teşekkür ederim

  Cevapla
 29. Başbakan’ın devamlı olsun Allah rızası için yardım edin lütfen üç ay sonra ne olacak ortada kallyoruz

  Cevapla
 30. Inşallah kadro gelir iki cocuk okutuyorum tekrar iş bulmak zor bu zamanda allah yardımcımız olsun inşallah

  Cevapla
  • Sayın cumhurbaskanim bu kış ortasında nerde çalışacağız bizim sesimizi duyun Allah için bizlere yardımcı olun sizi çok seviyoruz saygılarımla reyisim

   Cevapla
 31. Başbakan’ın senden ricam ediyorum sürekli callsmak istiyorum işsiz kalacağız annemden bir maş yok ödenecek olan evimin taksitleri var callsmak zorundayız okulda devamlı olsun Allah rızası için yardım edin lütfen Ocak aylnda 20 sin bitiyor kimse işe almıyor yaş dolayı işimi severek yapıyorum her yerde callstlm emeklimi dolduramadlm hakklml yediler sürekli olsun

  Cevapla
 32. Sayın cumhur baskanimiz bende bir typ liyim bizde devamlı iş istiyoruz bizi isziz bırakmayın herkesin olduğu gibi typ lilerinde ise çok ihtiyacı var lütfen sesimizi duyun artık bizede katro verin lütfen

  Cevapla
 33. Sayın cumhur başkanım sesimizi duyun lütfen ıse ihtiyacımız var kadro istiyoruz 🇹🇷AK PARTI🇹🇷

  Cevapla
 34. Lütfen sesimizi duyuralım sosyal medyada bizde bu memleketin insanıyız issiz insanlara yardımcı olun çoluk çocuk rahat okusun typ liler kadrolu olsun Rabbim sesimizi duysun inşallah

  Cevapla
 35. Sayın büyüklerim lütfen bize de kadro gelsin işimize devam edelim iki çocuğum var okuyor eşim rahatsiz çalışamıyor ben çalışmak zorundayım evim yok kuş gununde issizde kalırsam ben ne yaparım bizlerin çok ihtiyacı var typli çalışan bütün kardeşlerim büyüklerim hepimizin bir ekmek götürmesi gereken çocukları var ne olur bize de kadro verin işimize devam edelim

  Cevapla
 36. Çok büyük bir ümitle kadro müjdesini bekliyorum.Allahın izniyle ve reisimizin kararıyla verilir inşallah kadro.kış günü yarı yolda kalmayalım işe ihtiyacımız var

  Cevapla
 37. Sayın cumhurbaşkanım typ çalışanlarına kadro istiyoruz sesimizi duyun lütfen süreklilik istiyoruz inşaallah

  Cevapla
 38. Kadro istiyoruz Sayın Cumhur Başkanım ortalik daha tam duzelmemişken toplu yerlerintemizliği dahada önemlisi çocukların yaşadığı ortamin temiz olmasi için bizim görevimizin devamli olmasini istiyoruz

  Cevapla
 39. Typ 5 aylık sözleşmeli bir işi ihtiyacı olmayan hiç kimse kabul etmez.Ben Cihannüma kız yurdunda typ temizlik personeli olarak çalışıyorum eşimden ayrı,2 çocuğumla yaşıyorum.typ de çalışan insanların geneli bayan benim gibi eşten ayrı çoluk çocuk sahibi olan insanlar lütfen sesimizi duyun sayın yetkili devamlı işimiz olsun bize bi şans verin duyun sesimizi

  Cevapla
 40. Typ işcilerine kadro istiyoruz.Sayın Cumhurbaşkanım.İhtiyacı olmayan 5aylık sözleşmeli bir işi kabul etmez.Bu işe giren insanlar genelde eşten ayrı çoluğu çocuğu olan insanlar lütfen ayakta durmamız için bı şans verin çocuklarımızı güzel bir yerlere getirebilelim.

  Cevapla
 41. Önce rabbime sonra sana güvendik inandık sayın cumhur baskanim bizleri de gör typ 60 bin isci aldi 4.5 ayligina ise girdik calisiyoruz artık bizimde bir güvencemiz olsun yarını düşünmeden yaşamak bizlerinde hakkı her zaman akp.. Recep Tayip Erdogan iyiki varsin iyiki bizim başımızdasın sayın cumhur baskanim..

  Cevapla
 42. arkadaslar burdan yazmakla bir sey olmuyor.Herkes cimerden kadro istediğini yazsın ben yazdım.hepimiz yazarsak sesimizi duyurabiliriz.lütfen herkes yazsın.

  Cevapla
  • Hepsine yazdık boş iş 4.5 ay iş sonra ne yaparsan yap böyle rezillik olurmu bir sürü belge aldık yazık günah

   Cevapla
  • Sayın Cumhurbaşkanım Okulda çalışıyorum kış zamanı işi bırakmak istemiyorum babam vefat etti 4 çocuk ondan kaldı iki çocuk da kendimin var o yüzden O yüzden kadro istiyorum

   Cevapla
 43. Typ Li olarak süreklilik istiyoruz bizide bu işten mahrum bırakmayın ben Cumhurbaşkanımıza güveniyorum onca kişiyi mağdur etmez bizede bir umut olur inşallah

  Cevapla
 44. Bencede arkadaşlar bosa yazıyor ve boşa yalvarıyoruz bizi kimse duymuyo hergun bakıyorum bi müjde varmi diye ama malesef yok ve artık zamanimiz iyce daraldı benim umudum bitti hiç gündemde bile yokuz tek korkum kış günü napariz ve benim iki çocuğum rahatsız onları nasıl yanlız bırakıcam ilaclarini nasıl içecekler bilmiyorum kış günü biz nolcak bilmiyorum ama cikartilacagimiz da bi kesin malesefki bizi duyan yok

  Cevapla
 45. İnşallah typ ilgili bir açıklama dile gelir evli 3 çocuk babasiyim işsiz kalmak istemiyoruz dualarımız sizinle beklemekteyiz 🤲🤲🤲

  Cevapla
 46. Typ işsiz kalmasın kış ortasında işimizden olmak istemiyoruz ,işimizde süreklilik olsun istiyoruz,tüm çalışanların sesi olun lütfen

  Cevapla
 47. Bizde insanca yaşamak ve düzenli olarak çalışmak istiyorum bugün okullarda temizlik olmadan olurmu sizlere soruyorum yani demem şuki okular sıtliyan typlilerdir herkes bunu iyi bilsin hemem şimdi kadro kadro aciiiiiii aciiiiii aciiiii

  Cevapla
 48. Allahım hayįrlısını nasip et cocuklarįm için bizede kadro gelsin insallah Cumhur baskanımıza güveniyoruz

  Cevapla
 49. M çalışanların çoğu genç .Typ üç ay .Allah rızası için uzatılsın .Gençler işsiz kalmasın.Sayın Cumhurbaşkanım güzel merhametinizden güzel bir ses işten çıkarmayın kadro ne olur lütfen 🥺

  Cevapla
 50. Bende typ çalışanıyım iş bitecek diye uykuları yitirdim.. inşallah cumhur başkanımız bizleri mahrum etmeyecektir bu kadrodan reisimize güveniyoruz .. cimerede yazalım arkadaşlar birlikten kuvvet dogar inşallah

  Cevapla
 51. Sayın Cumhurbaşkanımıza Sesleniyor Recep Tayyip Erdoğana İşkur TYP Toplum Yararlına Çalışmaktayım MEB Milli Eğitim Gaziantep İLÇESİNDE Nizipte Oturmaktayım Bana Hayatta Bir Şans Geldi İnşallah Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ve MEB Bakanımız Mahmut Özer ve Çalışma Bakanımız Vedat Bilgi Sesimi Duyarlar Tabiki Cumhur İttifak AKP ve MHP 2023 Tekrar Başarılı Olmasını ALLAH’TAN Dilerim Selâm Aleyküm 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Cevapla
 52. Ailemlem ile ayrılma durumuna gelmiştim bu typ iyi oldu aramı düzelti ama geçici olması endişe ediyor beni o günleri yaşamak işsiz olmak zor yardımcı olun sesimizi duyun kadro istiyoruz allah devletimizden milletimizden razı olsun herkesin işi rast gelsin işsizlik çok zor
  Abdil çöyğün Afyonkarahisar

  Cevapla
 53. Lütfen typ çalışanları mağdur etmeyin 3 tane çocuğum okula gidiyor işten çıkarsam çok perişan olurlar ihtiyaçlarını karşılayamam bizleri de düşünün en azından sürekli işçi olarak alın işten çıkma olmasin

  Cevapla
 54. Eşim de iş kurdan girdi 3 Ay çalıştı cikarcaklar yine işsiz kalacak 2 çocuk okuyor he şey pahalı Allah var yani sayın bakanım sayın cumhurbaşkanım bu kadro sorununu çözün

  Cevapla
 55. Typ çalişanı olarak süreklilik istiyoruz kadro istiyoruz sesimizi duyun lütfen sayın cumhurbaşkanım bize hayırlı haberler bekliyoruz inşaallah

  Cevapla
 56. Sayın cumhur başkanım neolur sesimizi duyun 1ayımız kaldı bizlere kadro veriniz 3öğrencim var onların ihtiyacını zor karşılarken birde işsiz kalırsak neyaparız sizden bunu birilk okul mezunu olarak istiyoru

  Cevapla
 57. Sayin cumhur başkanım ne olur bize sesimizin duyun typli olarak bizi kışın ortasından işsiz bırakmayin mağdur etmyin ne olur

  Cevapla
 58. Bende typ çalişaniyim yapılan yorumlara bakıyorum gerçekten hepimizinde suresi ocakta bitiyor eminim devlet büyüklerimiz Bizide mutlu ederler ama en önemlisi sürenin kısalması bari biraz daha uzatma yapın hiç olmasa kişi atlatana kadar gerçekten herkes zordumda hersey başini almış gidiyor bite süre biterse cikarsalar emin olunki çok zorluklar yaşiyacagiz. Ümidimiz önce Allah sonra resi müjdeli haberi bekliyoruz.

  Cevapla
 59. Ben okulda çalışan bir typli olarak korkuyla çalışıyorum Ocak 20sinde çıkış yapilcak diye 4bucuk aya düşmesi haksızlık sayın cumhurbaşkanımız uzatma yapılsın kışın ortasında issiz kalmayalım çocuklarım için yardımcı olun

  Cevapla
 60. En basit 800gr salça bile 56 TL oldu nasilgecinecegiz market lerde herşey almış başını gidiyor nasıl gecinecegiz birde istense cikarilayacagim typ isden cikarilayacim typ olarak kadro gelmese sözleşme gibi devam ettirseker bizi çıkarmayın bizler benim gibi mağrur insanlar vardır biliyorum yardımcı olur cumhurmaskanim

  Cevapla
 61. Başkalarıda faydalansın herkese iş imkanı verilsin bu sayede sigorta başlamış olur kadroya yıllarını verenlere verilsin

  Cevapla
 62. İnşallah TYP çalışanı olarak bizide işsiz bırakmazsınız sayın CUMHUR BAŞKANIMIZ ben çok zor ayakda duruyorum Allah’dan başka kimsem yok tok açın halini ne anlasın ki inşallah taşerona tanıdığınız hakkı bizede tanırsınız 😔😔😢😢

  Cevapla
  • İnşallah typ çalışanı olarak kadro imkanından faydalanmak istiyorum. Kısıtlı imkanlara sahibiz haklarımızın arttırılması bizim için olanaklarının biraz daha iyi şartlara getirilmesi gerekiyor.Lütfen bizi göz ardı etmeyiniz.

   Cevapla
   • Sayın Cumhurbaşkanım Okulda çalışıyorum kış zamanı işi bırakmak istemiyorum babam vefat etti 4 çocuk ondan kaldı iki çocuk da kendimin var o yüzden O yüzden kadro istiyorum

 63. 21 1 2023 İşkur TYP Toplum Yaralılana Çalışmaktayım MEB 12 ay tam olmasını Yüce Yaratan ALLAH’TAN Dilerim Bizleri unutmayacak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Bekliyoruz ve Cumhur İttifak AKP ve MHP

  Cevapla
 64. İnşallah typ çalışanı olarak kadro imkanından faydalanmak istiyorum. Kısıtlı imkanlara sahibiz haklarımızın arttırılması bizim için olanaklarının biraz daha iyi şartlara getirilmesi gerekiyor.Lütfen bizi göz ardı etmeyiniz.

  Cevapla
 65. Sayın Cumhur başkanımız bizim lütfen sesimizi duyun typ lilerede verilsin kadro biz çalışmak istiyoruz başka birşey istemiyoruz

  Cevapla
 66. Sayın cumhurbaşkanım biz okullara çalışan hizmetlilere kadro gelsin biz senden büyük müjde bekliyoruz yüzyılıla damgayı vuraçayız herkesin yüzü gülsün

  Cevapla
 67. Typ çalişanı olarak süreklilik istiyoruz kadro istiyoruz sesimizi duyun lütfen sayın cumhurbaşkanım bizi kış ortasında işsiz kalmak istemiyoruz. İnşaallah sürerlilik gelir.

  Cevapla
 68. Kesinlikle birinci dönem çalışanlar ikinci dönem çalışmasın ikinci dönem de başka insanlar yararlansın adaletli olması için

  Cevapla
 69. Merhametli başkanımız var bizi mağdur etmez bir typ li olarak bu işe ihtiyacımız var kış günü kiradayim beş çocukla kiradayim lütfen bizi yarıda bırakma baskanim

  Cevapla
  • Sayın Cumhur başkanımız siz her zaman babalığınizi yaptınız typ lilerede bu kadroyu yapacağınıza inanıyorum sizlere duaciyiz nolur kadro gelsin

   Cevapla
  • Sayın Cumhur başkanımız siz her zaman babalığınizi yaptınız typ lilerede bu kadroyu yapacağınıza inanıyorum sizlere duaciyiz nolur kadro gelsin

   Cevapla
 70. Bende typ calışanıyım bizide gör başkanım uzatılsın, çocuk okutuyoruz çok ihtiyacımız var

  Cevapla
 71. Sayın cumhur başkanım bizimde sesimizi duyun bizlerde bu vatana çocuk yetiştiriyoruz biz işinizden olmayalım bizimde kadromuz olsun Allah hepimizin yar ve yardımcınız olsun. .

  Cevapla
  • İnşallah typ okulda çalışanlara kadro gelir çocuklar mzn hayat şartı için baskanimizdn bekliyorum

   Cevapla
 72. 19 Ocak işkur okul çalışanları çıkış diyor Yeni den baş vuru yapılacak mı bunu cavap layin ne olur

  Cevapla
 73. Typ çalişanı olarak süreklilik istiyoruz kadro istiyoruz sesimizi duyun lütfen sayın cumhurbaşkanım 19 Ocak ta bitiyor sözleşmemiz inşaallah uzatılır

  Cevapla
 74. Ben epilepsi hastasıyım.Bana hiç bir yerde iş vermiyorlar. Eşim typ li olarak çalışıyor.günüde az kaldı.5çocukla ortada kaldık yardımını bekliyoruz.CUMHURBAŞKANIM kadro istiyoruz

  Cevapla
 75. Typ çalışanıyım 3 çocuk okutuyorum kış günü işsız kalmak istemiyorum lütfen cumhur başkanım bize süreklilik verın bizide görün Allah rızası için

  Cevapla
 76. Sayln. Cumhur başkanlık aylardlr kadro bekliyoruz her şeyi çözüme kavuşturuyorsun bizlerineden dahil stmiyorsun iki çocuk okutuyorum kiradaylm mağduruz

  Cevapla
 77. Toplamda dört satır sürecek yazıyı uzatmışsınız da uzatmışsınız. Hayır yazı uzayınca daha mı çok iş yaptığınızı sanıyorsunuz anlamıyorum.

  Cevapla
 78. Typye kadro ıstıyoruz ıssız bırakmayın bızı lutfen 2cocugum var evim kıra yetıstıremıyoruz enflasyon baya arttı hıc bırseye guc yetmıyor sesımızı duyun lutfen parası olan harcıyor olmayan napsın ısımızden cıkmak ıstemıyoruz

  Cevapla
  • Doguda kaloliferciler calişmaya devam ediyor 15 gūn para yok sikorta yok bu insanlarin hakini kim verecek sayin bakanim sesimizi duyun

   Cevapla
 79. Anaokulu ilkokul ortaokul okul çok büyük kaloriferide bakıyorum kadro hakkımızdır

  Cevapla
 80. Sayın cumhur başkanımız sizden ricam bu 9 ay çalışsanlar yine basvura bilsin ve en çok biz hakketmistik pandemide okadar yiprandik sizden Kadro istedik verilmedi şimdi tekrar alımlar var ama basvuramiyorum çünkü 9 çalışmışım diye iki yıldır evde oturuyorum çalışmak istiyorum ne olur bizi duyun Allah rızası için sizden ricam biz iki yıl önce çalışanlar çok hakketmistik Rabbim bütün işsizlere yardımcı olsun

  Cevapla
 81. Allah aşkına typ kulak verin kadro gelsin ac karnidakiler
  insanlarin tok karnindakilerin ac halinde anlamaz

  Cevapla
 82. Typ kadro istiyoruz ikinci dönemde korkularimiz coook artti tekrar ise alacaklarımi bizleri okullara temizlik kinci donum nasil bir dünya

  Cevapla
 83. Kodro verilsin typ olarak bizlerede gunah turk vatandaş olarak bizleride gorun lütfen Allah aşkına

  Cevapla
 84. Bizleride dile getirin okulda temizlik olarak çalışıyorum typ olarak devali is olmasini istiyorum gecici deyil lütfen rahat yiyoruz alamadigim yiyecekleri azda olsa alıyorum kadro istirum

  Cevapla
 85. Bizede kadro yada süreklilik gelsin lütfen o kadar emek veriyoruz.işsiz kalmayalım.bizim de sesimiz duyulsun artık.emek veriyoruz umudumuzu boşa çıkarmayın.en azından yarı kadro ya da süreklilik istiyoruz

  Cevapla
 86. Allahın izniyle inşallah bu sorunu reis çözecektir milli eğitim bakanlığı typ çalışanlarının sesini duyun sayın cumhurbaşkanım

  Cevapla
 87. Aykadaslar ilk dönem çalışanların süresi ikinci dönemde uzatıldı ve ek alım yapılacak hayırlı olsun

  Cevapla
 88. Selamlar arkadaşlar 2 dönem typ yım hepimizin hakkında hayırlısı olur inşallah umarım ki okullar kapanmadan karar çıkarda bekleyen herkez muradına erer AMİNN

  Cevapla
 89. Ucgunluk dunyadayiz bir variz bir yokuz cumurbaskanim bizlere typ sozlesme yspin Allah aşkına duyun sesimizi

  Cevapla
 90. inşallah typ kadro istiyoruz lütfen zamani geldiginde sozlesmemiz çıkış geldiginde ozaman halimiz ne olcak peki nasil gecinecegiz allah yardim etse

  Cevapla
 91. İnşallah bizede kadro gelir sayın Cumhur başkanımız babamız reisimiz sen bu kadar insanında yanında olursun buna canı gönülden inaniyorum bu kodroyu vermelisin bu seçim lerde bizim inşallah Allah’ın izni ile

  Cevapla
 92. Allahtan umut kesilmez bende umudumu kesmiyecem her gün okulun kapısını actıgımda allahım diyorum sen bu kapının eksikligini verme ınşallah vermez umutlan bekliyorum

  Cevapla
 93. Sayın cumhur başkanım nolur işimizi uzatın sürekli işçi olalım bu işe çok ihtiyacımız var nolur işimizi uzatın biz typlileri neden insan gibi muamele görmüyoruz neden bizim işimiz elimizden alınıyor biz deprem bölgesinde yaşıyoruz burdan çıkarsak çalışacak hiç yer yok nolur sesimizi duyun bizi işsiz bırakmayın bizide kadrolu yapın

  Cevapla
 94. Sayın cumhur başkanım nolur işimizi uzatın sürekli işçi olalım bu işe çok ihtiyacımız var nolur işimizi uzatın biz typlileri neden insan gibi muamele görmüyoruz neden bizim işimiz elimizden alınıyor biz deprem bölgesinde yaşıyoruz burdan çıkarsak çalışacak hiç yer yok nolur sesimizi duyun bizi işsiz bırakmayın bizide kadrolu yapın

  Cevapla
  • Kadro gelirse biz eski çalışanlarda kadro istiyoruz bize haksızlık yıllardır ayle birliğinden okula çalıştım işkur uzerindende çalıştım bı kadro alamadım bisene çalışıp kadro alınıyorsa bu büyük haksızlık olur cumhurbaşkanımız bu haksızlığı yapmaz.

   Cevapla
 95. Typ süreklilik istiyoruz en büyük işsiz biziz günümüz dolduğunda çıkış ve iş Yok Allah rizkimizi verir inşallah herşey bir tek kelimesinde sayın cumhurbaşkanımız in vesile olmasını istiyoruz dualarımız la

  Cevapla
 96. Bu konuda inşallah sayın cumhurbaşkanımız bizleri unutmaz işimizde devamlı çalışmak istiyoruz

  Cevapla
 97. YARABBİL ALEMİN İZNİYLE TYP TYP TYP GelecktirSayın Recep TAYİP ERDOĞAN Bizlerin haklarını verir.SAYGILAR.B

  Cevapla
 98. Kadro zor da en azından sürekli işçi olarak çalışsak.typ bitince 5 yıl hakkın yok çalışmaya.bu gerçekten çok üzücü..istedigimiz sadece okul aktif iken hali hazırda çalışanların devam etmesi

  Cevapla
 99. Typ de çalışıyorum inşallah bizleride alırsınız 3cocuk annesiyyim ve kızımın biri üniversite öğrencisi biride Lisede okuyor oğlum da ilokulda ve giderlerini karşılamak için çok zorlanıyorum

  Cevapla
 100. Kadro gelirse biz eski çalışanlarda kadro istiyoruz bize haksızlık yıllardır ayle birliğinden okula çalıştım işkur uzerindende çalıştım bı kadro alamadım bisene çalışıp kadro alınıyorsa bu büyük haksızlık olur cumhurbaşkanımız bu haksızlığı yapmaz.

  Cevapla
 101. Eski çalışan typ güvenlik ne olacak 4,5 ay şartı yüzünden temizligede başvuru yapamıyoruz biz bu hak vebal değilmi eski çalışanları dahil etmeli sözleşmeye veya kadroya ne verirse…

  Cevapla
 102. Merhaba bende okuldan çalışan bir anne yım 4 çocuklu anneiyim eşim hata çalışamıyor işala bize Kadriogelecek

  Cevapla
 103. Sayın Cumhur Başkanım szde bizim yanimizda olun nolur bukadar kişi işsz kalmasın yoksa bugidsle işszlik sorunu cözülmez gbi biz sizinle herzamn beraberiz bizi yalnız birakmayın sessimiz sessiz kalmasın insallah hayırli haberler verirsiniz elinizi vicdanıniza koyun siz hak yemezsiniz desteklerinizi bekliyoruz tez zamnda insallah saygılar Allaha emanet olun.

  Cevapla
 104. Devletimizin beklentimiz bu sorunu bir an önce çözmesi hakkımız olanı versinlerrıca ediyoruz kölelik sistemi kalksın istiyoruz

  Cevapla
 105. Ne olursun reis iş kurlarada kadro gelsin ben de okulda temiz lik görevlisi yim Haziran da sonra işsiz kalmak istemiyorum lütfen kadro gelsin bizde

  Cevapla
 106. Okulda çalışıyorum inşallah typ kadro çıkar çok ihtiyacımız var 9ay bittiğinde yine ortada kalacaz sesimizi duyurun neolur

  Cevapla
 107. bana çıkmadı iñsallh bu sefer çıkar typ çok istiyorum çıkmasını dua edin arkadaşlar banada çıksın nolur

  Cevapla
Yorum yapın