Ana Sayfa » Rehber » İş Kurmak İstiyorum Ama Fikrim Yok – Ticaret Yapılacak İşler

İş Kurmak İstiyorum Ama Fikrim Yok – Ticaret Yapılacak İşler

İş kurmak istiyorum ama fikrim yok yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Kendi işini kurma fikri çoğu insanın içten içe kurduğu bir hayaldir. Zaman zaman her çalışan kendi işinin patronu olmak istemiştir. Aynı zamanda diğer Rehber yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Küçük İş Fikirleri

Küçük İş Fikirleri
Küçük İş Fikirleri

Ayrıca Küçük iş fikirleri, düşük maliyetle başlayabileceğiniz ve zaman içinde büyüme potansiyeli olan işlerdir. Girişimcilerin tutkularını ve yeteneklerini kullanmalarına olanak sağlar. Aşağıda yeteneklerinizi göz önünde bulundurarak seçim yapabileceğiniz bazı iş fikirlerini şu şekilde sıraladık;

 1. Evde el yapımı takı veya aksesuarlar yaparak online platformlarda satış yapmak.
 2. Kendi bahçenizde organik sebze ve meyve yetiştirerek lokal pazarlarda satmak.
 3. Evinizin bir odasını dönüştürerek evcil hayvan bakımı veya pansiyon hizmeti sunmak.
 4. Kişisel eğitim veya danışmanlık hizmeti vermek (fitness, yaşam koçluğu, dil öğretimi vb.).
 5. Özel etkinlikler (doğum günü partileri, düğünler, iş toplantıları) için dekorasyon ve organizasyon hizmeti sunmak.
 6. Mobil bir kahve veya yiyecek arabası işletmek ve ofis bölgelerinde veya etkinliklerde hizmet vermek.
 7. Temizlik veya ev bakım hizmeti sunarak yerel hanelere yardımcı olmak.
 8. Hobi veya sanat dersleri vermek (resim, müzik, dans, el sanatları) ve yerel topluluktan öğrenciler çekmek.
 9. Bisiklet tamir hizmeti sunmak ve bisikletçilerin ihtiyaçlarını karşılamak.
 10. İkinci el eşya alım-satımı yapmak ve kaliteli kullanılmış ürünlere erişimi kolaylaştırmak.

Ne İş Kurabilirim?

Birçoğumuz iş kurmak istiyorum deriz. Ama hayata geçirebilecek bir proje bulmakta zorlanmaktayız. Çünkü bu sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Ne iş kurabilirim diyenler için aşağıda bazı fikirlere yer verdik;

 • E-ticaret İşletmesi: Online bir mağaza açarak kendi ürünlerinizi veya tedarikçilerden ürünleri satmayı düşünebilirsiniz. İlgi duyduğunuz bir nişe odaklanarak başlayabilirsiniz.
 • Gıda Sektörü: Restoran, kafe, fırın veya yiyecek kamyonu gibi gıda işletmeleri açabilirsiniz. Lezzetli yemekler, sağlıklı atıştırmalıklar veya özel diyetlere yönelik ürünler gibi bir niş bulabilirsiniz.
 • Danışmanlık: Kendi uzmanlığın ile ilgili danışmanlık sağlayabilirsin. Örneğin, pazarlama, finans, insan kaynakları veya dijital strateji gibi bir alanda danışmanlık yapabilirsiniz.
 • Eğitim ve Öğretim: Öğretmenlik deneyimine veya uzmanlığa sahipseniz, özel dersler veya eğitim programları sunabilirsiniz. Dil öğretimi, müzik dersleri, matematik destek gibi alanlarda hizmet verebilirsiniz.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan 2023’de Yıldızı Parlayacak Hisseler yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum

Çevremizde sık sık kendi işimi kurmak istiyorum diyen insanlara şahit oluruz. Ancak kendi işinizi kurmak büyük bir adımdır ve önemli bir karardır. Bu nedenle, iyi bir iş planı, araştırma yapma ve sektördeki rekabeti analiz etme gibi adımları takip etmek önemlidir.

Param Yok Bayilik Almak İstiyorum

Ticaret yapmak istiyorum ama yeterli sermayem ve fikrim yok diyebilirsiniz. Bu sebeple hali hazırda bir markanın bayiliğini alma fikri kulağınıza hoş gelebilmektedir. Param yok bayilik almak istiyorum, diyen kişiler aşağıda verdiğimiz örneklerden yola çıkarak kendilerine bir yol çizebilmektedir.

 1. Bayilik alarak, mevcut bir markanın tanınırlığından ve iş modelinden faydalanarak başarıya ulaşma şansınızı arttırabilirsiniz.
 2. Bu, kendi işinizi kurarken riskleri azaltabilmektedir.
 3. Finansal destek ve teşvikler gibi seçenekleri araştırarak veya bayilik veren markalarla müzakere ederek uygun bir anlaşma yapma fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Kendi İşimi Nasıl Kurarım?

Kendi işimi nasıl kurarım diye düşünüyorsanız ilk adım olarak bir iş fikri belirlemek ve iş planınızı oluşturmak mantıklı olacaktır. Çünkü kendi işinizi kurmak büyük bir adımdır ve iyi bir planlama ve araştırma gerektirir. Profesyonel yardım almak, mentorlük programlarına katılmak bu yolda size yardımcı olacaktır.

İş Kurmak İstiyorum Ama Fikrim Yok

İş kurmak istediğinizde fikir bulmak zorlu bir süreç olabilir. İşte size fikir bulmanıza yardımcı olabilecek bazı adımlar:

 1. Kendi Yeteneklerinizi Değerlendirin
 2. Piyasa Araştırması Yapın
 3. Problemlere Odaklanın
 4. İş Planı Oluşturun
 5. Mentorluk ve Danışmanlık Alın
 6. İş Modellerini İnceleyin
 7. Pazar Araştırması Yapın
 8. İş Ortaklıkları Kurun

Ticaret Yapılacak İşler

Ticaret yapılacak işler, ürün veya hizmetlerin alım-satımını içeren işlerdir. Ayrıca geniş bir pazar potansiyeline sahiptir. Müşteri ihtiyaçlarını anlamak, doğru ürünleri/hizmetleri sunmak ve etkili pazarlama stratejileri kullanmak önemlidir. Pazar araştırması ve planlama yapmakta işinize yarayacaktır.

Ticaret yapılacak işlerde başarı, doğru ürün seçimi, müşteri odaklılık, kalite kontrolü ve etkili pazarlama stratejileri gibi faktörlere bağlı olmaktadır. Rekabeti analiz etmek ve hedef kitlenizi iyi tanımak da başarı şansınızı artıracaktır. Sizler için aşağıda bazı iş fikirlerini şu şekilde sıraladık;

 • Elektronik Eşya Ticareti: Bilgisayarlar, telefonlar veya elektronik aksesuarlar gibi elektronik ürünlerin alım-satımını yaparak ticaret yapabilirsiniz.
 • Giyim Mağazası: Moda ve tekstil sektöründe, kendi giyim mağazanızı açarak farklı giyim ürünlerini müşterilere sunabilirsiniz.
 • İnşaat Malzemeleri Ticareti: İnşaat sektörüne yönelik malzemelerin alım-satımını yaparak müteahhitlere veya inşaat firmalarına hizmet verebilirsiniz.
 • E-ticaret Platformu: İnternet üzerinden çeşitli ürünlerin satışını gerçekleştiren bir e-ticaret platformu kurabilir ve çeşitli satıcıların ürünlerini sergileyebilirsiniz.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

İş Kurmak İstiyorum Ama Fikrim Yok adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bununla birlikte değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın