Ana Sayfa » Genel Kültür » İngiltere Alışveriş Siteleri – Teknoloji Siteleri

İngiltere Alışveriş Siteleri – Teknoloji Siteleri

İngiltere alışveriş siteleri son zamanların en çok merak edilen konuları arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Son zamanlarda İngiltere, hemen herkes tarafından merak edilen ve ziyaret edilmek istenen yerlerden birisi haline gelmiştir. Bu durum yalnızca Türkiye için geçerli olmayıp dünyanın birçok bölgesinden her yıl milyonlarca turist İngiltere’yi ziyaret ediyor. Bu noktada merak edilen ve dikkat çeken konulardan birisi de İngiltere’deki alışveriş siteleridir. Özellikle Türkler bu noktada genellikle Trendyol ya da Hepsiburada gibi sitelerle karşılaşmayı umuyor. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İngiltere Teknoloji Siteleri

İngiltere Teknoloji Siteleri
İngiltere Teknoloji Siteleri

Aşağıdaki listede yer alan siteler, bilgisayarlar, akıllı telefonlar, televizyonlar, beyaz eşyalar, elektronik aksesuarlar ve diğer teknoloji ürünleri gibi çeşitli kategorilerde ürünler sunmaktadır. Fiyatlar ve stok durumu sitelere göre değişebilir, bu nedenle ürünleri karşılaştırarak en iyi fırsatları bulabilirsiniz. Ayrıca, bu siteler genellikle çeşitli indirim ve promosyonlar da sunmaktadır, bu yüzden indirimleri takip etmek de faydalı olabilir. İşte İngiltere Teknoloji Siteleri şu şekildedir:

  • Amazon
  • eBay
  • Argos
  • AO
  • Ebuyer

İngiltere Online Alışveriş Siteleri

İngiltere’deki en popüler alışveriş sitesi yine dünyanın da en popüler sitesi olan Amazon’dur. İngiltere’de ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir şey için Amazon’u ziyaret edebilir ve sipariş oluşturabilirsiniz. Görece daha niş ve spesifik bir site arıyorsanız ASOS markasının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. ASOS, kadın ve moda odaklı bir alışveriş sitesi olarak ön planda yer alıyor. Fakat içerisinde erkek ürünleri ve kozmetik ürünleri bulmak da mümkün.

Amazon’un ardından Trendyol ve Hepsiburada ile benzerliğiyle dikkat çeken bir site ise Marks and Spencer’dır. Marks&Spencer hem giyim kategorisinde hem de geriye kalan diğer tüm kategorilerde hizmet veriyor. Buna ev, gıda ya da kozmetik gibi kategoriler de dahildir. Son derece geniş ve kapsamlı bir ürün yelpazesine sahip olan bu platform İngiltere’nin en ünlü alışveriş sitelerinden birisidir. Listelemek gerekirse İngiltere Online Alışveriş Siteleri şu şekildedir:

  • Amazon
  • ASOS
  • Marks and Spencer

Londra Alışveriş Sitesi

Londra Alışveriş Sitesinde giyim, ayakkabı, aksesuarlar, kozmetik ürünleri ve ev eşyaları gibi çeşitli kategorilerde ürünler sunmaktadır. Bununla birlikte Londra merkezli bazı markaların kendi online mağazaları da bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak Liberty London, Harrods, House of Fraser verilebilir.

Londra’da fiziksel mağazalar da bulunmaktadır ve şehirde birçok alışveriş bölgesi vardır, örneğin Oxford Street, Regent Street, Knightsbridge ve Covent Garden gibi. Bu bölgelerdeki mağazaları ziyaret etmek de farklı bir alışveriş deneyimi sunabilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hollanda Alışveriş Siteleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İngiltere’de Nereden Alışveriş Yapılır?

İngiltere’de nereden alışveriş yapılır diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. İngiltere’yi ziyaret ettikten sonra henüz çevreye alışmamışken ihtiyaç duyulan şeyleri almak için kapsamlı bir dükkâna gitmek gerekebiliyor. Bu noktada çoğunlukla mağduriyet yaşamamak için internet üzerinden birtakım araştırmalar yapılıyor. İngiltere’de alışveriş yapmak için en ideal yerler genellikle alışveriş merkezleridir. Oxford ya da Carnaby caddelerinde yer alan büyük alışveriş merkezleri özellikle Türkiye’den İngiltere’yi ziyaret etmeye giden kişilerin yabancılık çekmemesini sağlayacaktır.

Markaların dükkânlarına girerek ihtiyaç duyulan her şeyi kolay bir biçimde satın almak mümkündür. Alışveriş merkezlerinin yanı sıra markaların cadde üzerlerinde bulunan şubeleri de tercih edilebilir. Selfridges ya da yukarıda belirtilen Marks&Spencer gibi markaların çoğu büyük caddeler üzerinde şubelere sahiptir. Bu şubelerden birini ziyaret ederek yine ihtiyaç duyulan şeyler kolaylıkla satın alınabilir. Bunun yanı sıra İngiltere’de nereden alışveriş yapılır sorusunun bir yanıtı da online alışveriştir. İngiltere’nin en popüler online alışveriş siteleriyse yukarıda daha önce belirtildiği gibidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Gürcistan Alışveriş Siteleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İngiltere’de Alışveriş Pahalı mı?

İngiltere’de alışveriş pahalı mı sorusunun yanıtı sıkça araştırılmaya ve gündem haline gelmeye devam ediyor. Öncelikle şunu belirtelim ki İngiltere’de alışveriş fiyatları genel itibarıyla diğer gelişmiş ülkelere kıyasla görece daha yüksek seviyede yer alıyor. Fakat bu durum çoğunlukla hangi markanın hangi ürününü almak istediğinizden bu ürünlere ve alışverişin nerede yapıldığına kadar değişiklik gösterebiliyor. İngiltere’de bazı bölge ve şehirler görece daha yüksek fiyatlı olabilirken bazı bölgelerdeyse fiyatlar çok düşük olabiliyor. Bundan dolayı markaların sosyal medya hesaplarını takip ederek güncel fiyatlardan ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Alışveriş merkezlerindeki fiyatları online platformlardaki fiyatlarla kıyaslayarak daha uygun fiyatlı alışverişler yapabilirsiniz.

İngiltere’de Asgari Ücretle Geçinmek Mümkün mü?

İngiltere’de asgari ücretle geçinmek mümkün mü sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor. Bu soruya verilebilecek net bir yanıt bulunmuyor. Fakat İngiltere’de asgari ücretle geçinmek imkânsız olmasa da diğer gelişmiş Avrupa ülkelerine kıyasla daha zordur. Zira İngiltere, Avrupa’nın en pahalı ülkelerinden birisi olarak da bilinir. Yaşam maliyetleri ve pek çok hizmet oldukça yüksek fiyatlarla sunulur.

Ayrıca, İngiltere alışveriş siteleri yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Genel Kültür kategorimizdeki diğer yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz ana sayfamıza da bizdekalmasin.com adresinden erişebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın